تلگرام

روشندلان اصفهانی؛ متولیان عرضه قرآن به خط بریل در کشورهای اسلامی


گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیر بنیاد روشندلان استان اصفهان گفت: بزرگ‌ترین انتشارات و چاپخانه بریل برای چاپ و نشر قرآن در مؤسسه روشندلان راه‌اندازی شده است که محصولات فرهنگی و قرآنی آن علاوه بر داخل کشور به کشورهای عراق، افغانستان، ترکیه، پاکستان و سوریه ارسال می‌شود.

تبليغ

سیدمرتضی نیکزاد، مدیر بنیاد روشندلان استان اصفهان در گفت‌وگو با ایکنا از اصفهان، اظهار کرد: سال 98 برای اولین‌بار در کشور، مؤسسه فرهنگی قرآنی روشندلان در استان اصفهان تأسیس شد. این مؤسسه از همان زمان‌، فعالیت خود را در زمینه‌های علوم قرآنی و معارف اسلامی برای نابینایان آغاز کرد.
وی افزود: علاوه بر اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های متعدد قرآنی، بزرگ‌ترین انتشارات و چاپخانه بریل برای چاپ و نشر قرآن و ادعیه، زیارات و صحیفه سجادیه در این مؤسسه راه‌اندازی شده است که محصولات فرهنگی و قرآنی آن، علاوه برداخل کشور، به کشورهای منطقه مانند عراق، افغانستان، ترکیه، پاکستان و همچنین سوریه ارسال می‌شود. البته چاپ ونشر قرآن، و دیگر کتاب‌های دینی به خط بریل هزینه بسیار سنگینی دارد که خیرین و علاقه‌مندان در این زمینه کمک‌های مالی فراوانی می‌کنند تا محصول به قیمت مناسب به دست مصرف‌کننده برسد.
مدیر بنیاد روشندلان استان اصفهان درباره مشکلات روشندلان قرآنی گفت: ایاب و ذهاب نابینایان محدودیت‌هایی برای آنها ایجاد می‌کند و متأسفانه اداره بهزیستی به دلیل مشکلات مالی، همکاری‌های لازم را ندارند.
انتهای پیامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ