250 میلیارد ریال هزینه جهیزیه به نیازمندان خراسان شمالی پرداخت شد


250 میلیارد ریال هزینه جهیزیه به نیازمندان خراسان شمالی پرداخت شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: در هفت سال گذشته 250 میلیارد ریال کمک‌هزینه جهیزیه به زوج‌های نیازمند این استان پرداخت شده است.

مجید الهی راد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۶ هزار و ۶۴۲ زوج نیازمند زیر پوشش کمیته امداد استان از این میزان کمک هزینه ازدواج برای خرید جهیزیه بهره مند شده اند.

وی با اشاره به اینکه یکی از فعالیت‌ های مهم ‌این نهاد، پرداخت کمک ‌هزینه ازدواج به زوج های نیازمند است، تصریح کرد: در هفت سال گذشته بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال نیز برای سواد آموزی، آموزش احکام دینی و برگزاری دوره های آموزشی مهارت های زندگی به ۶۵ هزار مددجو هزینه شده است.

الهی راد با اشاره به افزایش سرانه پرداخت کمک هزینه جهیزیه به مددجویان استان خاطرنشان کرد: سرانه پرداخت کمک هزینه جهیزیه به مددجویان زیر پوشش این نهاد سال گذشته برای هر نفر ۳۰ میلیون ریال بود که امسال در مناطق شهری این رقم به ۴۰ میلیون ریال و در مناطق محروم استان نیز به ۴۸ میلیون ریال افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه پارسال هزار و ۴۰۰ سری جهیزیه با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار به زوج های نیازمند استان اعطا شده است، افزود: از ابتدای امسال نیز ۱۵۰ سری جهیزیه با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال برای نیازمندان تامین شده است.

بیش از ۶۰ هزار و ۲۵۵ خانوار با جمعیتی در حدود ۱۱۲ هزار نفر در خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در رده آخرین استانهای کشور قرار دارد.تبليغ
تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location