به گزارش افکارنیوز،

هیتر نائورت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه گفت که مذاکرات میان آمریکا و کره شمالی بر سر خلع سلاح درحال پیشرفت در مسیر درستی است.

نائورت گفت که مذاکرات پشت پرده با پیونگ یانگ بعد از نشست ژوئن ترامپ و رهبر کره شمالی و پس از آن جلسات بین مایک پامپئو و مقامات ارشد کره شمالی به حالت عادی بازگشته است.

نائورت در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: ما همانطور که در پشت پرده درحال حرکت رو به جلو هستیم در نظر داریم جلسات، مذاکرات و گفتگوها در مسیر درست قرار داشته باشند.

وی در ادامه گفت: مذاکرات با دولت کره شمالی تا حد زیادی در مسیر عادی سازی قرار گرفته است.

این اظهارات پس از آن مطرح شده که کره جنوبی و شمالی روز دوشنبه از توافق بر سر برگزاری یک نشست در پیونگ یانگ در ماه سپتامبر خبر دادند.

نائورت جزئیاتی درباره مکان این نشست، افراد شرکت کننده و موضوعات مورد بحث ارائه نداد. اما او بار دیگر ادعاهای آمریکا را تکرار کرد که ترامپ و کیم خواستار خلع سلاح هستند و این مسئله هدف اصلی مذاکرات آمریکاست.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پایان گفت: به ادامه آن گفتگوها ادامه داده‌ایم زیرا رئیس کیم به رئیس جمهور ترامپ قول داده که آنها خواستار خلع سلاح هستند. و بنابراین ما با حسن نیت کامل به مذاکرات ادامه می‌دهیم.