«گاندو» پربیننده‌ترین سریال تلویزیون شد


نظرسنجی سازمان صداوسیما نشان می‌دهد که «گاندو» پربیننده‌ترین سریال تلویزیونی بوده است.

تبليغ

خبرگزاری تسنیم: مرکزتحقیقات سازمان صداوسیما براساس نتایج نظرسنجی بیستم تیرماه 98 از سراسرکشور اعلام کرد: 80.5 درصد از مردم بیننده برنامه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران اعم از سریال، فیلم سینمایی، مسابقه، مستند، سخنرانی، گفتگو، ورزش و اخبار بوده و 50.2 درصد نیز حداقل یکی از سریال‌های جدید «بوی باران» شبکه یک ، «خانواده دکترماهان» شبکه دو و «گاندو» شبکه سه سیما را دیده‌اند که دراین میان «گاندو» پربیننده‌ترین سریال بوده است.

سریال «گاندو» با حدود 44 درصد بیننده درصدر سریال‌های جدید تلویزیون قرارگرفت و سریال «بوی باران» شبکه یک با چهاردرصد اختلاف و مخاطب 40 درصدی دررتبه دوم پربیننده‌ترین سریال قرار گرفته است .

سریال «بوی باران» مجموعه‌ای 75 قسمتی است که تا زمان نظرسنجی مرکزتحقیقات 21 قسمت از آن پخش شده و پخش آن همچنان ادامه دارد.

«خانواده دکترماهان» سریال شبانگاهی شبکه دو سیما نیز براساس این نظرسنجی با 18.2 درصد در رتبه سوم سریال‌های جدید درحال پخش قرارگرفته است.

مرکزتحقیقات سازمان صداوسیما همچنین در خصوص ویژگی‌های مختلف پربیننده‌ترین سریال این روزهای تلویزیون یعنی «گاندو» نظر مردم را جویا شده است .

براساس این نظرسنجی بیش از 89 درصد از مخاطبان این سریال در حد "زیاد " از آن رضایت داشته‌اند و بیش از 73 درصد هم آن را درحد "زیاد " باور پذیر دانسته‌اند.

از نظر 60.7 درصد از بینندگان، مهمترین پیام سریال «گاندو» نشان دادن قدرت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بوده است و حدود 79 درصد از آنها هم معتقدند این سریال در حد "زیاد " توانسته مردم را با فعالیت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی آشنا کند.

از منظر 82.2 درصد از بینندگان ،سریال «گاندو» توانسته است در حد زیاد باعث اعتمادسازی مردم به قدرت و توان نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشور شود .

این نظرسنجی از بینندگان خواسته است تا میزان موفقیت سریال «گاندو» را در جنبه‌های مختلف ارزیابی کنند که 91 درصد از آنها این سریال را در نمایش "هوش و ذکاوت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در حد "زیاد" موفق دانسته‌اند.

براین اساس، 90.3 درصد از بینندگان، این سریال را در نمایش "احساس مسئولیت و تعهد نیروهای امنیتی"، 86.9 درصد در نمایش "به کارگیری افراد جوان در شبکه اطلاعاتی و امنیتی کشور"، 86.3 درصد در نمایش "مهارت و توانمندی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی"، 83.5 درصد در نمایش "تجهیزات و امکانات سخت افزاری و نرم‌افزاری نیروهای امنیتی" و80.1 درصد در نمایش "هوشیاری نسبت به پدیده نفوذ" در حد "زیاد" موفق توصیف کرده‌اند.

از بینندگان «گاندو» درخصوص دلایل تماشای این سریال پرسیده شده که 53.6 درصد جذابیت موضوع و داستان سریال را عمده‌ترین دلیل خود اعلام کرده‌اند. همچنین 14 درصد از مخاطبان، واقعی بودن موضوع و 11.5 درصد هم سرگرمی و پرکردن وقت را عامل اصلی دیدن این سریال دانسته‌اند.تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه فرهنگی و هنری


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ