تلگرام

چند مالکی بودن خانه‌های فرسوده در اردستان


شهردار اردستان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 17 مورد تخریب داشتیم، گفت: شهرداری به طور جدی وارد مقوله بافت فرسوده شهری اردستان شده است.

تبليغ

محسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: با وجود تمام فعالیت‌هایی که در واحد آتش‌نشانی اردستان می‌شود هنوز آتش‌نشانی اردستان آن جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است. امروز سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها ماشین آتش‌نشانی به دهیاری‌ها تحویل می‌دهد ولی در اردستان کسی دنبال آن نیست.

وی افزود: با توجه به اینکه بخش زیادی از بافت‌های فرسوده در اردستان واقع شده باید تلاش کنیم تا به برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری مورد نظر در زمینه احیای بافت‌های فرسوده دست یابیم. اردستان از جمله شهرهایی است که با توجه به قدمت و پیشینه خود از بافت فرسوده و قدیمی قابل توجهی برخوردار است.

شهردار اردستان با بیان اینکه حدود شش هزار مترمربع خرابه و خانه‌های قدیمی فرسوده در اردستان وجود دارد، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۷ مورد تخریب داشتیم و شهرداری به طور جدی وارد مقوله بافت فرسوده شهری اردستان شده است.

حیدری با بیان اینکه مهم‌ترین مشکلی که در موضوع مخروبه‌ها وجود دارد این است که خانه‌ها چند مالکی هستند و یا صاحبان آن در منطقه حضور ندارند، خاطرنشان کرد: اگر خود مالکان پیش‌قدم شوند، برای شهرداری بسیار راحت‌تر است تا به این موضع رسیدگی کند.

وی به احداث شش پارک محله‌ای در نقاط مختلف اردستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر استارت این مجموعه‌ها زده شده و هر کدام حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. همچنین با برنامه‌ریزی‌های انجام شده پارک بزرگ پردیسان که بیشتر خانوادگی و مخصوص بانوان است با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در حال انجام است که نیازمند ورود بخش خصوصی است.

شهردار اردستان با بیان اینکه شهرداری در گذشته هیچ برنامه‌ای برای درآمدزایی نداشته است، گفت: بسیاری از املاک شهرداری در داخل شهر مغفول مانده که در تلاش هستیم در بخش‌های اصناف، نوسازی و معاینه فنی بخش "سی ان جی" برای شهرداری درآمدزایی کنیم.

انتهای پیام


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ