تاریخ سازی کرواسی در جام جهانی 2018


تیم ملی فوتبال کرواسی پس از انگلیس به دومین تیم تاریخ جام جهانی تبدیل شد که سه مسابقه اش در این جام به وقت اضافه کشیده می‌شد.

به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان؛ تیم‌های ملی فوتبال انگلیس و کرواسی در نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان ۹۰ دقیقه با تساوی یک - یک به پایان رسید و کرواسی در وقت اضافه 2 بر یک انگلیس را شکست داد و برای نخستین بار در تاریخش فینالیست شد.

اخبار و حواشی داغ مربوط به جام جهانی ۲۰۱۸ را لحظه به لحظه در اینجا (جام جهانی ۲۰۱۸) دنبال کنید.

۲ مسابقه قبلی کرواسی در جام جهانی نیز به وقت‌های اضافه کشیده شده بود و در ضربات پنالتی حریفانش را شکست داد و با این دیدار این تیم به رکورد سه مسابقه ۱۲۰ دقیقه‌ای در جام جهانی رسید و به دومین تیم تاریخ جام جهانی تبدیل شد که سه بازی اش در یک جام جهانی به وقت‌های اضافه کشیده شد.

بیشتر بخوانید:گزارش بازی تیم‌های ملی فوتبال کرواسی - انگلیس

نخستین بار انگلیس حریف امشب کرواسی، در جام جهانی ۱۹۹۰ سه مسابقه اش در یک جام به وقت‌های اضافه کشیده شد. سه شیر‌ها در آن جام بلژیک و کامرون را در وقت‌های اضافه شکست داد و به نیمه نهایی رسید و در این مرحله نیز در ضربات پنالتی مغلوب آلمان شد و به دیدار رده بندی رفت. سه شیر‌ها پس از سه بازی ۱۲۰ دقیقه‌ای در دیدار رده بندی مقابل ایتالیا قرار رفتند و این بار در ۹۰ دقیقه با نتیجه دو بر یک مغلوب ایتالیا و حذف شدند. از آن سال به بعد دیگر انگلیسی‌ها تا نیمه نهایی جام جهانی بالا نیامده بودند و امسال پس از ۲۸ سال توانتسند این کار را تکرار کنند.

کروات‌ها امشب علاوه بر اینکه برای نخستین بار به موفق به صعود به فینال جام جهانی شدند، به نخستین تیم تاریخ جام جهانی تبدیل شدند که سه مسابقه خود را که در جام جهانی به وقت اضافه کشیده شد را بردند.

برای مشاهده آخرین اخبار جام جهانی ۲۰۱۸ می‌توانید از موتور جستجوگر گوگل (google) استفاده کنید.

انتهای پیام/

آخرین اخبار جام جهانی ۲۰۱۸

تبليغ
تبليغ