کاهش تعداد دانشکده‌های علوم تحقیقات/ادغام 240 گروه‌های آموزشی


مدیرکل حوزه ریاست واحد علوم و تحقیقات گفت: تعداد دانشکده های این واحد دانشگاهی از 21 به 12 دانشکده کاهش یافته است.

تبليغ

به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید یعقوب زراعت‌کیش در نشست هم‌اندیشی مسائل آموزشی و پژوهشی واحد علوم و تحقیقات، تغییرات ساختاری ایجاد شده در این واحد را در راستای چابک‌سازی عنوان کرد و گفت: در این تغییر ساختار، تعداد دانشکده‌های این واحد از ۲۱ به ۱۲ دانشکده و تعداد گروه‌های آموزشی نیز از ۲۴۰ به ۹۶ گروه آموزشی کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: در ستاد واحد علوم و تحقیقات نیز کوچک‌سازی و چابک‌سازی صورت گرفته که این رویه در قالب کاهش تعداد معاونان، مدیران کل و مدیران اعمال شده است.

مدیرکل حوزه ریاست واحد علوم و تحقیقات، از «فعال‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان»، «تکریم جایگاه و شان استاد و دانشجو» و «تعریف و طراحی رشته‌های جدید بین رشته‌ای» را به عنوان اولویت‌های در نظر گرفته شده برای ارتقای کیفیت این واحد دانشگاهی نام برد.

در ادامه کرم‌اله دانش‌فرد معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد علوم و تحقیقات نیز در این نشست گفت: ۲۴۰ گروه آموزشی داشتیم که با توجه به ضرورت در ۹۸ گروه آموزشی ادغام شدند، زیرا برخی از گروه‌ها تنها ۳۰ دانشجو و یا دارای یک عضو هیئت علمی بودند.

وی به تاکید رئیس دانشگاه بر تعیین مدیران گروه‌های آموزشی بر اساس برگزاری انتخابات میان اعضای هیئت علمی اشاره کرد و افزود: تمام وقت بودن، عدم سو پیشینه، استعلام مثبت از کمیته تخلفات هیات علمی و نداشتن مسئولیت سازمانی در داخل و خارج از واحد از جمله شاخص‌های تعیین صلاحیت مدیران گروه بوده است.

انتهای پیام/


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ