ملایر در بسته‌بندی و بازاریابی انگور مشکل دارد


نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: ملایر با وجود داشتن بهترین انگور، در بسته‌بندی و بازاریابی آن مشکل دارد.

تبليغ

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: ملایر با وجود داشتن بهترین انگور، در بسته‌بندی و بازاریابی آن مشکل دارد.

به گزارش ایسنا، محمد کاظمی در نشست توسعه روستایی شهرستان ملایر، با اشاره به اینکه یکی از اهداف والای امام راحل در تشکیل نظام جمهوری اسلامی توجه به قشر محروم و مستضعف جامعه که در روستاها ساکن بودند، اظهار کرد: امروز یکی از دلایل اصلی مهاجرت از روستاها مشکلات به وجود آمده در زمینه کشاورزی و کمبود آب است که این مهاجرت‌ها سبب حاشیه‌نشینی در اطراف شهرها شده است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات اصلی در روستاها راه‌سازی، آب آشامیدنی و عمران و بهسازی روستایی است، افزود: در ملاقات اخیر با مقام معظم رهبری در ماه مبارک رمضان ایشان به توجه به راه‌های روستایی تأکید کردند تا روستائیان به راحتی بتوانند محصولات خود را به شهر برسانند.

کاظمی با بیان اینکه امروز بیش از 10 مرکز تعاونی در سطح شهرستان نیاز به اعطای تسهیلات دارد، خاطرنشان کرد: ملایر با وجود داشتن بهترین انگور، در بسته‌بندی و بازاریابی آن مشکل دارد یا در صنعت مبل و منبت نزدیک به 8 هزار نفر مشغول به کار هستند که همه اینها مشکل نقدینگی دارند و بیشترین کارگاه‌های تولیدکننده این محصولات در روستاها قرار گرفته‌اند.

دیگر نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مشکل آب شرب، قنوات و بهسازی سه مشکل عمده روستائیان است، گفت: شهرستان ملایر در حوزه‌های کشاورزی، صنایع دستی و گردشگری فعال است و کارآفرینان برتری در حوزه‌های مروار، سبد و قالی بافی دارد که امیدواریم در حوزه صنایع دستی و کشاورزی گشایش ایجاد شود.

حجت‌الاسلام احد آزادیخواه همچنین با اشاره به از بین رفتن زیرساخت‌های شهرک گلخانه‌ای در سال گذشته به علت بارندگی‌ها اظهار کرد: به همین علت تعداد زیادی از جوانان فعال در این گلخانه‌ها، بیکار شدند که امید است توجه لازم برای رفع مشکل بیکاری آنها صورت گیرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر نیز با اشاره به اینکه شهرستان ملایر دارای 4 بخش و 15 دهستان و با جمعیت 288 هزار نفر و 135 هزار نفر روستایی عنوان کرد: 208 روستای دارای سکنه داریم که دارای 10 هزار و 500 باغات انگور هستند و سالانه 45 هزار تن کشمش تولید می‌کنند.

عبدالعظیم رضایی بیان کرد: با توجه به تقویت تعاونی‌ها و انسجام تشکل‌ها در حوزه‌های اقتصادی و اقدامات صورت گرفته، شهرستان ملایر به عنوان شهر ملی مبل و منبت ثبت شد و ما در تلاشیم تشکل‌ها را در راستای توسعه بخش کشاورزی و اشتغال روستایی ساماندهی کنیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ملایر نیز گفت: در 128 روستا اثر تاریخی داریم، موزه لطفعلیان، یخدان میرفتاح، بازار قدیمی، شهر زیرزمینی سامن و ارگ نوشیجان از مهمترین آثار تاریخی شهرستان هستند.

ابراهیم جلیلی خاطرنشان کرد: مبل و منبت از صنایع دستی شهرستان است که 8 هزار نفر را به طور مستقیم و 20 هزار نفر را به طور غیرمستقیم مشغول به کار کرده و این محصولات به تهران، عراق و ترکیه صادر می‌شود.


انتهای پیام


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ