سرپرست وزارت کشاورزی: افزایش قیمت‌تضمینی گندم درحال بررسی است


سرپرست وزارت کشاورزی: افزایش قیمت‌تضمینی گندم درحال بررسی است

دزفول - ایرنا - سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: قیمت تضمینی هر کیلوگرم گندم هم اکنون 22هزار ریال، و دانه روغنی کلزا 47 هزار ریال است، که قیمت کلزا مناسب است ولی در تلاش هستیم قیمت خرید گندم را افزایش دهیم.

عباس کشاورز روز پنجشنبه در جریان بازدید از مزارع گندم، کلزا و چغندرقند در شوش درشمال خوزستان بیان کرد: هدف از این سفر بازدید از زمین های کشاورزی و کیفیت مزارع و گفت‌وگو با کشاورزان است.

وی افزود:خوزستان استانی باهمیت برای کشور است و حدود ۴۰درصد شکر تولیدی کشور از این استان تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه همچنین خوزستان حدود ۱۸ درصد گندم و کلزای کشور را تامین می کند گفت: خوزستان در خصوص کشت کلزا توسعه خوبی داشته و بذر این محصول در این استان تولید می‌شود.

کشاورز ادامه داد: ۷۵درصد بذر گندم که در خوزستان استفاده می شود جدید است در حالی که متوسط این رقم درکشور ۵۰ درصد است.

وی گفت: ارقام جدید بذرگندم که مقاوم به زنگ هستند، عملکرد خوبی دارند و امیدواریم که به منظور تولید گندم با کیفیت و نقشی که خوزستان در تولید گندم دارد به استفاده بیشتر از این ارقام توجه شود.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد:باید با همکاری کشاورزان گندم را غنی کنیم و صنعت آرد ونان را با تولید بهتر غنا بخشیم.

وی افزود:استان خوزستان از نظر تولید و بذر و محصولات سبزی و صیفی جایگاه خوبی در کشور دارد.

وی روند کشت کلزا در شهرستان شوش را شگفت انگیز برشمرد و ادامه داد: کشت این محصول در شهرستان شوش از لحاظ کمی وکیفی بسیار خوب است.

حدود ۶۲ هزار هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان شوش در شمال خوزستان، در سال زراعی جاری به زیر کشت گندم، و ۱۴ هزار هکتار به کشت دانه روغنی کلزا اختصاص یافته است.

سالانه حدود ۲ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی و باغی از جمله گندم و ذرت دانه‌ای در شهرستان شوش تولید می‌شود.تبليغ
تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location