تلگرام

ایران 1 - لهستان 3 / لهستان شگفتی آفرید و صعود کرد/ دیدار ایران - برزیل جدال برای بقا در جام


تیم‌های ملی والیبال ایران و لهستان در دور نهایی لیگ ملت‌های والیبال از ساعت 2 و 30 دقیقه بامداد به مصاف یکدیگر رفتند.

تبليغ

به گزارش خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، تیم‌های ملی والیبال ایران و لهستان در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ از ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه بامداد در شیکاگو آمریکا به مصاف یکدیگر رفتند. شاگردان کولاکوویچ در روز نخست با قرعه استراحت رو به رو بودند، اما لهستانی‌ها مقابل برزیل قرار گرفتند و در یک بازی سخت و زیبا توانستند ۳ -۲ برنده بازی باشند و دومین شکست برزیل در رقابت‌ها امسال را رقم بزنند.

لهستانی‌ها در دور نهایی با ترکیب متفاوتی به میدان آمدند و همانند هفته‌های اول تا پنجم دور نخست تیم آن‌ها شاهد تغییرات زیادی بوده است. قرمز‌ها و سفید‌های لهستان از تیم‌های پر افتخار والیبال جهان محسوب می‌شوند وبازیکنان خوبی هم در اختیار دارند با این حال شنیده شده که هدف آن ها این رقابت ها نیست و هدف اصلیشان کسب سهمیه المپیک است .

آن‌ها پیش از این هم سابقه بازی برابر تیم ملی والیبال کشورمان را دارند که حاصل آن آن ۹ پیروزی برای ایران و ۱۰ برد برای لهستان بوده است. نتایج بازی‌های قبلی دو تیم به شرح زیر است:

قهرمانی جهان ۱۹۹۸، ایران صفر – لهستان ۳ جام قهرمانان بزرگ جهان ۲۰۰۹، ایران ۱ – لهستان ۳ جام جهانی ۲۰۱۱، ایران ۳ – لهستان ۲ لیگ جهانی ۲۰۱۴، ایران ۳ – لهستان ۱ لیگ جهانی ۲۰۱۴، ایران ۳ – لهستان صفر لیگ جهانی ۲۰۱۴، ایران ۱ – لهستان ۳ لیگ جهانی ۲۰۱۴، ایران صفر – لهستان ۳ قهرمانی جهان ۲۰۱۴، ایران ۲ – لهستان ۳ لیگ جهانی ۲۰۱۵، ایران ۱ – لهستان ۳ لیگ جهانی ۲۰۱۵، ایران ۲ – لهستان ۳ لیگ جهانی ۲۰۱۵، ایران ۳ – لهستان ۲ لیگ جهانی ۲۰۱۵، ایران ۳ – لهستان ۱ جام جهانی ۲۰۱۵، ایران ۲ – لهستان ۳ انتخابی المپیک ۲۰۱۶، ایران ۳ – لهستان ۱ المپیک ۲۰۱۶، ایران ۲ – لهستان ۳ لیگ جهانی ۲۰۱۷، ایران ۳ – لهستان ۱ لیگ جهانی ۲۰۱۷، ایران صفر – لهستان ۳ لیگ جهانی ۲۰۱۸:ایران ۳ - لهستان صفر لیگ جهانی ۲۰۱۹:ایران ۳ - لهستان ۲

ست نخست / ایران ۲۵ - لهستان ۲۱

بازی با سرویس لهستانی‌ها آغاز شد، اما امتیاز اول برای تیم ملی ایران به دست آمد. بازیکنان ایران بازی را بسیار با انگیزه شروع کردند و با دو اشتباه پیاپی لهستانی‌ها، خیلی راحت ۳ - ۰ پیش افتادند. اشتباه عجیب مدفعان ایران در دریافت، و پاس لهستان را به دو امتیاز رساند.کولاکوویچ از همان نخستین درخواست ویدیو چک را زمانی داد که لهستان امتیاز ۳ را پس از یک رالی به دست آورد، این ویدیو چک فایده‌ای نداشت و امتیاز به لهستان رسید.

شاگردان کولاکوویچ به روند امتیاز گیری خوبشان ادامه دادند و به راحتی امتیاز را گرفتند با این حال پاس خوب و ضربه قدرتی لهستانی‌ها تیم ایران را بار‌ها اذیت کرد. سرو قامتان با این که با ۲ امتیاز از حریفشان پیش بودند با دفاع خوب آن‌ها مواجه شدند و همین باعث تا دو تیم در امتیاز ۷ برابر شوند. اما این امتیاز‌ها برای لهستان کافی نبود و در نهایت این ایران بود که در پایان یک رالی قدرتی به امتیاز ۸ رسید.

بازی فوق العاده عالی یاران معروف پس از وقت استراحت نخست لهستان را با مشکل رو به رو کرد. دریافت‌های خوب، ضربات سرعتی و بازی مناسب در قسمت هیا مختلف زمین باعث شد تا ایران بلافاصله اختلاف را به ۴ امتیاز برساند. لهستان در ادامه به خود آمد و ۳ امتیاز گرفت، اما این کافی نبود و سرو قامتان ایرانی با نمایش خیره کننده شان در حالی امتیاز ۱۶ را گرفتند که اختلاف دو تیم به ۱۰ امتیاز رسید.

لهستان بر خلاف دقایق ابتدایی بازی در ادامه کار بازی بهتری انجام داد، آن‌ها پس از وقت استراحت فنی هنگامی که اختلاف دو تیم ۷ امتیاز بود به بازی برگشتند و اختلاف را به ۳ رساندند. آن‌ها در ادامه با دفاع روی تور خوب کسب امتیاز را برای ایران مشکل کردند.

تیم ملی ایران در حالی به امتیاز ۲۰ رسیدکه لهستانی‌ها در یک رالی زیبا با زدن چند ضربه محکم تا کسب امتیاز هم پیش رفتند، اما دفاع خوب معروف باری ایران امتیاز در پی داشت.بازی در لحظات پایانی و نزدیک دنبال می‌شد و دو تیم در برخی لحظات پر اشتباه ظاهر شدند همچنین نمایش لهستانی‌ها هم بهتر شد و تقریبا پایاپای جلو آمدند آن ها اما نتوانستند کاری از پیش ببرند و در نهایت ۲۵ - ۲۱ شکست خوردند.

ست دوم / ایران ۱۸ - لهستان ۲۵

نخستین امتیاز ست دوم هم همانند ست اول برای ایران به دست آمد. دفاع خوب لهستان، اما بازی را به تساوی کشاند. بازیکنان دو تیم بازی نزدیکی را به نمایش گذاشتند و حتی در صحنه‌ای که یک رالی زیبا به وجود آمد ضربه خوب موسوی، پاویچیچ را وادار به تسلیم کرد.

درخواست ویدیو چک برای لهستان آن هم هنگامی که دو تیم ۴ -۴ بودند باعث شد تا لهستان پیش بیافتد و در پایان هم نخستین تیمی باشد که به امتیاز ۸ می‌رسد. دفاع روی تور عالی همراه با سرویس‌های قدرتی برای لهستان بازهم امتیاز به ارمغال آورد، اما ملی پوشان به خوبی به بازی بازگشتند و بازی را به تساوی کشاندند. بازی در ادامه با توقف‌های پی در پی همراه بود، اما کار با نتیجه تساوی ۱۳ - ۱۳ دنبال می‌شد.

نخستین امتیاز پس از وقت استراحت دوم قانوی هم برای لهستان بود تا سرانجام دفاع خوب ایران امتیاز ۱۴ را به همراه داشت. یکی از نکات بازی در این ست عکس العمل‌های جالب و عجیب سرمربی لهستان بود که بار صحنه‌های جالبی را رقم زد.

اشتباه در دریافت‌ها و ضربات سروریس برای ایران در این ست امتیاز‌های زیادی را از دست داد تا حریف اروپایی به آسانی از شاگردان کولاکوویچ فاصله بگیرد و در نهایت ههم ۲۵ - ۱۸ به پیروزی برسد.

ست سوم / ایران ۲۰ - لهستان ۲۵

نخستین امتیاز این ست برای لهستان رقم خورد. بازیکنان در این ست نمایش سریع تری داشتندو مربیان دو تیم هم با دقت بیشتری به بازی نگاه می‌کردند همچنین هر دو تیم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند و برابر تا زمان نخست وقت استراحت قانونی پیش رفتند.

اشتباه لهستان در سرویس پس از وقت استراحت قانونی نخست برای ایران یک امتیاز را به همراه داشت در ادامه نمایش خیره کننده ایرانی‌ها باعث شد تا سرو قامتان ۳ امتیاز از حریفشان فاصله بگیرند. البته لهستان به سرعت به جریان بازی بازگشت و توانست بازهم به حریفش نزدیک شود و سرانجام پیش هم بیافتد و نخستین تیم ۱۶ امتیازی این ست باشد.

توقف جریان بازی در این ست بازهم اتفاق افتاد، بازیکنان ایران بازهم در برخی صحنه‌های بی دقت بودند و امتیاز از دست دادند. دفاع روی تور بدبازیکنان ایران، دریافت‌های نا مناسب و همچنین خستگی که از چهره بازیکنان مشخص بود ، باعث شد تا لهستان نمایش بهتری داشته باشد و شرایط سختی را برای تیم ملی ایران رقم بزند. تیم ملی والیبال لهستان در نهایت با نتیجه ۲۵ - ۲۰ برنده این ست شد.

ست چهارم / ایران ۲۲ - لهستان ۲۵

تیم ملی ایران این ست را بهتر آغاز کرد. شاگردان کولاکوویچ با نمایش خوب خود در لحظاتی از دقایق نخست این ست لهستان را با چالش جدی رو به رو کردند، اما لهستانی‌ها که قصد تسلیم نداشتند با پاس‌های خوب و ضربات دقیق بازی را پایاپای جلو می‌بردند همین مسئله باعث شد تا بازی زیبایی دراین ست رقم بخورد.

کوندا و کواک از لهستان بازی خوبی را انجام می‌دادند دفاع خوب و ضربات دقیق آن‌ها در چند رالی نتایج را به سود آن‌ها رقم زد. لهستان در ادامه اولین تیمی بود که به امتیاز ۸ رسید، اما این پایان کار نبود و سرو قامتان ایرانی بازی را پس از وقت استراحت قانونی نخست به تساوی کشیدند.

لهستان در ادامه و در حالی که دو تیم در امتیاز ۱۰ برابر بودند روی یک رالی جذاب و زیبا امتیاز گرفت و بازیکنان این تیم خوشحالی زیادی انجام دادند. ضربات غفور چندین مرتبه با دفاع رو به رو شد، اما بازهم اختلاف دو تیم ناچیز بود و لهستان تنها یک امتیاز جلو بود.

تیم ایران بازهم با لهستان اختلاف امتیاز پیدا کرد، اما بازیکنان ایرانی که نمی‌خواستند به راحتی بازی را واگذار کنند بازی خوبی را به نمایش گذاشتند و بازی را به تساوی کشیدند. لهستان، اما سرانجام مزد دفاع و سرویس‌های خوبش را گرفت و در نهایت با نتیجه ۲۵ - ۲۲ در این ست به برتری رسید تا در مجموع ۳ -۱ برنده بازی باشد و نخستین تیم راه یافته به نیمه نهایی شود. بدین ترتیب بازی تیم‌های ملی والیبال ایران و برزیل بسیار حساس است و برنده آن شانس بقا و صعود به نیمه نهایی را دارد.

بیشتر بخوانید:

لیست بازیکنان تیم ملی والیبال ایران در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها اعلام شد

کولاکوویچ: مسافرت و بازی‌های زیاد باعث شد ریکاوری خوبی نداشته باشیم/ باید قدم به قدم پیش برویم

معروف:لیگ ملت‌های والیبال قابل پیش بینی نیست/ می‌خواهیم بهترین عملکرد را داشته باشیم

انتهای پیام/


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ