پیشنهاد هیجان انگیز !!!!!!!!!!!!

12 هزار نسخ قرآنی مختلف در تونس وجود دارد


گروه بین‌الملل ـ خالد الطرودی، استاد دانشگاه الزیتونیه تونس در نمایشگاه قرآنی گفت: در تونس 12 هزار جلد نسخ قرآنی مختلف وجود دارد که تحقیق و تفحص در مورد آنها در حال انجام است.

تبليغ

به گزارش ایکنا؛ خالد الطرودی، رئیس مرکز پژوهش‌های اسلامی قیروان دانشگاه الزیتونه تونس در برنامه «اندیشه اسلامی و تحولات دولت وطنی» در نمایشگاه قرآنی در مورد کتابت و تالیف قرآن در قیروان گفت: در قیروان انواع مصاحف قرآن کریم به خط کوفی در مرکز آموزش قرآنی این شهر تالیف شده است.

وی افزود: کتابت و خط نویسی در قیروان تحت تاثیر مدارس ایرانی بوده و بیشتر از خط فارسی تاثیر پذیرفته اند. در قرن سوم انواع روش های کتابت و تالیف قرآن وجود داشته و بیشتر کسانی که نسخ قرآنی را می نوشتند، زنان بودند.

خالد تردو ادامه داد: در قیروان همچنین مدرسه قرآنی داریم که از خط کوفی شام تاثیر پذیرفته است. نوعی از نسخ قرآنی در قیروان وجود دارد که به خط فارسی و آب طلا نوشته شده که احتمالا از ایران برای پادشاهان تونس آورده شده است.

وی افزود: در تونس 1200 نسخه قرآن دزدیده شده که آنها را در موزه های برلین و پاریس مشاهده کردم. همچنین در تونس 12 هزار جلد قرآن وجود دارد که روی آنها مرمت کاری انجام می شود و تحقیق و پژوهش در مورد آنها در حال انجام است.

یادآور می‌شود، بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار «قرآن معنای زندگی» همزمان با ماه مبارک رمضان از ۲۱ اردیبهشت ماه تا ۴ خرداد ماه در مصلای حضرت امام خمینی( ره) در حال برپایی است.

انتهای پیامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ