تلگرام

توزیع گسترده گوشت قرمز گرم وارداتی بزودی آغاز می شود


شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری از توزیع گسترده گوشت قرمز گرم (گوسفند) با قیمت مصوب دولتی در شبکه توزیع از روز چهارشنبه طی هفته جاری در سطح این استان خبر داد.

تبليغ

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی روز دوشنبه در کارگروه تنظیم بازار استان در محل کشتارگاه صنعتی جونقان فارسان اظهار داشت: با تمهیدات اندیشده شده، افزون بر 6 هزار دام سبک زنده از کشور رومانی معادل 120 تن خریداری و در حال انتقال به استان است.
به گفته وی، با هماهنگی های انجام شده حدود 20 تن از گوشت مورد هدف به استانهای سیلزده کشور ارسال و 100 تن مابقی در سطح استان چهارمحال و بختیاری از چهارشنبه هفته جاری توزیع خواهد شد.
وی تاکید کرد: در حال حاضر تعداد 3 هزار و 100 راس گوسفند وارداتی با ارز مصوب 42 هزار ریال به بزرگترین کشتارگاه صنعتی استان وارد و در حال ذبح و آماده عرضه به بازار است.
رییس کارگروه تنظیم بازار استان گفت: نحوه تقسیم هر لاشه گوسفند آماده طبخ به چهار مساوی تقسیم بندی شده و با برنامه ریزی های انجام شده به ازای هرکیلوگرم گوشت 435 هزار ریال به مشتری تحویل می شود.
عباسی، بر نظارت دقیق و نحوه توزیع گوشت گرم آماده توزیع در استان تاکید کرد و افزود: سهمیه شهرستانهای استان با نظارت فرمانداران توزیع می شود و در شرکت های تعاونی مصرف دستگاه های دولتی و نهادها و خارج از شبکه عمومی نیز عرضه گوشت ممنوع است.
وی همچنین کشتارگاه صنعتی جونقان شهرستان فارسان را جزو چهار کشتارگاه معین دام وارداتی کشور دانست که با حمایت دولت و مشارکت بخش خصوصی و تکمیل طرح توسعه این کشتارگاه به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه از تامین نهاده طیور برای نیمه نخست سال جاری از سوی دولت خبر داد و گفت: مرغداری های استان برای تامین نهاده با قیمت مصوب دولتی هیچگونه محدودیتی ندارند.
ذبح الله غریب اظهار داشت: در حال حاضر روزانه 25 تن گوشت مرغ آماده طبخ با نرخ مصوب در بازار توزیع می شود.
به گزارش ایرنا، در کارگروه تنظیم بازار بر نحوه توزیع گوشت قرمز گرم وارداتی و مرغ و نظارت بر نحوه توزیع و قیمت مصوب مواد پروتئینی پرمصرف تاکید شد.
6199/6021تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ