پیام 8 ماده‌ای رهبر معظم انقلاب در اولویت است


خبرگزاری آریا- رئیس قوه قضائیه گفت: پیام 8 ماده‌ای رهبر معظم انقلاب در حکم انتصاب، در اولویت این قوه است و از همه قضات شجاع حمایت می‌کنیم.

تبليغ
خبرگزاری آریا- رئیس قوه قضائیه گفت: پیام 8 ماده‌ای رهبر معظم انقلاب در حکم انتصاب، در اولویت این قوه است و از همه قضات شجاع حمایت می‌کنیم.
به گزارش خبرگزاری آریا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در مراسم معارفه خود گفت: خوشبختانه قوه قضائیه پیشرفت‌های خوبی دارد، اما مردم در حوزه عدالت همچنان انتظار بیشتری دارند.
وی افزود: از تضمین سلامت قوه قضائیه به شدت حمایت می‌کنیم و برخورد عبرت آموز با مفسدان اقتصادی را در اولویت قرار خواهیم داد و با قاطعیت دنبال خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با تاکید بر اصلاح ساختاری گفت: باید همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها در مبارزه با مفاسد اقتصادی همکاری کنند و خود قضات از پشتیبانان سلامت نهاد قضایی هستند و همه بخش‌های نظارتی باید پای کار بیایند و اولویت ما در مبارزه با فساد باید پیشگیری باشد و نباید اجازه دهیم این همه پرونده وارد دستگاه قضایی شود.

اجرای قانون را در همه سطوح کشور باید جدی گرفت
رئیس جدید قوه قضائیه تاکید کرد: ­اجرای قانون را در همه سطوح کشور باید جدی گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت: بدون تردید خدمات ارزنده‌ای در این چهار دهه توسط این بزرگان ارائه شده است که همه آن‌ها قابل تقدیر است و هر کس با امکانات و برنامه‌هایی که داشت، تلاش کرد تا امروز این شرایط و وضعیت را ما داشته باشیم.
وی افزود: امروز شرایط را حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای، معاون اول قوه قضائیه در خدمات این دوره و از تلاش بیان کرد که بخشی از تلاش‌ها بود؛ در فاصله سه ساله‌ای که از قوه قضائیه فاصله داشتم فرصتی پیدا کردم و بیش از گذشته با مشکلات تنگنا‌ها و الام زندگی مردم در سطوح مختلف آشنا شدم.
رئیس جدید قوه قضائیه گفت: تمام تلاشم در قوه قضائیه این است که در جهت کاهش آلام، اجرای اعدالت و آنچه مورد خواست مردم عزیز است، حرکت کنم و آنچه در حکم مقام معظم رهبری آمده منشور کاری همه همکاران بنده در دستگاه قضایی در این دوره است.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: مردم همچنان در زمینه اجرای عدالت نگرانند و خواست و مطالبه مردم آن است که در سطوح مختلف اجرای عدالت را بیش از گذشته ببینند و سخن ما در عدالت اثباتی و اجرایی است و کاری باید بکنیم که مردم احساس اجرای عدالت کنند.
وی گفت: اگر بخواهیم بر یک اصلی تفاهم و توافق کنیم باید همه بر مبنای قانون عمل کنند و نزدیکترین اساس به اجرای عدالت اجرای قانون است، در کشور همه موظفند قانون را اجرا کنند و هیچکس در هیچ شرایطی و هیچ جایگاهی حق دور زدن قانون و تخلف را نخواهد داشت؛ اجرای قانون را در همه سطوح کشور باید جدی گرفت و برای تحول ما نیازمند نیروی انسانی تحول خواه هستیم.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: با آشنایی که با سطوح مختلف دستگاه قضایی دارم این روحیه وجود دارد و استفاده از نیرو‌های جوان، انقلابی و کارامد را دنبال خواهیم کرد که این تحول کاملا بتواند در دستگاه قضایی انجام شود. آموزش از کار‌های خوبی است که نیاز به تداوم دارد و آموزش باید بیش از گذشته اتفاق بیفتد.
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه سیاسی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ