دادگاه عالی اروپا: انگلیس می‌تواند به طور یکجانبه توافق برگزیت را مورد بازنگری قرار دهد


دادگاه عالی اروپا با صدور حکمی به بریتانیا اجازه داده است تا در توافق موسوم به برگزیت برای خروج از اتحادیه اروپا به طور یکجانبه بازنگری کند.

تبليغ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دادگاه عالی اروپا امروز سه شنبه با صدور حکمی اعلام کرد: بریتانیا می تواند به طور یکجانبه در تصمیمش برای خروج از اتحادیه اروپا بازنگری کند.

رای دادگاه اروپا موجب افزایش امیدواری حامیان عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا برای برگزاری همه پرسی دوم درباره برگزیت شده است.

وکلای گروهی از سیاستمداران اسکاتلندی از دادگاه عالی اروپا خواسته بودند تا این مساله را مورد تفسیر قرار دهد که آیا بریتانیا می تواند به طور یکجانبه توافق برگزیت برای خروج از اتحادیه اروپا را لغو کرده و این توافق را مورد بازنگری قرار دهد.

انگلیس قصد دارد ماه مارس 2019 میلادی از اتحادیه اروپا خارج شود. ترزا می نخست وزیر انگلیس اخیرا توانسته است با رهبران اروپایی برای خروج از این اتحادیه به توافق برسد ولی پارلمان انگلیس باید نظر نهایی خود را در این خصوص اعلام کند. قرار است پارلمان انگلیس 11 دسامبر درباره این توافق رای گیری کند.

ترزا می هشدار داده است که اگر نمایندگان پارلمان توافق برگزیت را رد کنند، بریتانیا با خطر خروج از اتحادیه اروپا بدون توافق روبرو خواهد شد یا این اقدام می تواند منجر به عدم خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شود.

توافق برگزیت برای تصویب نهایی نیاز به 320 رای مثبت از 650 نماینده پارلمان خواهد داشت. هنوز سرنوشت نهایی توافق برگزیت و دولت ترزا می به درستی مشخص نیست.

انتهای پیام/تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ