رشد محسوس والیبال ایران


مسئول کمیته فنی مسابقات والیبال جام باشگاه‌های آسیا گفت: بانوان ایرانی در این دوره از رقابت‌ها عملکرد خوبی داشتند.


به گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال؛ ایرمک سرلبایف مسئول کمیته فنی مسابقات والیبال جام باشگاه های آسیا افزود: سال گذشته هم ایران در مسابقات والیبال جام باشگاه‌های آسیا نماینده داشت اما نوع عملکرد این تیم با سال گذشته تفاوت های زیادی دارد.


وی گفت: بازیکنان ایران در سرویس و دفاع خوب هستند٬ پاسور این تیم بخوبی با دیگر بازیکنان برای اجرای برنامه‌های تاکتیکی هماهنگی دارد و بیشترین مشکل فنی این تیم توپ گیری است.


دبیر فدراسیون والیبال قزاقستان افزود: علت اصلی باخت‌های پیکان در بازی‌های گذشته بالا بودن آمار اشتباهات فردی بازیکنان این تیم است. اگر آن ها بتوانند در مواقع حساس خطاهای‌شان را کاهش دهند بطور حتم نتایج بهتری به دست می آورند.


سرلبایف سطح کیفی این دوره از رقابت‌ها را بالا ارزیابی کرد و افزود: اکثر تیم‌های حاضر در این مسابقات در ترکیب خود تعداد زیادی ملی‌پوش دارند. برخی تیم‌های دیگر هم با بازیکنان جوان آینده دار به قزاقستان آمده‌اند.برای نخستین بار است که در این رقابت‌ها از سیستم ویدئوچک برای داوری استفاده می‌شود.استفاده از این سیستم کمک بزرگی به تیم‌های حاضر در مسابقات کرد زیرا هر زمان احساس می‌کردند داور اشتباه سوت زده است با استفاده از ویدئوچک٬ نوع حرکت توپ را دوباره بازبینی می‌کردند.

رقابت‌های والیبال بانوان جام باشگاه‌های آسیا از 20 تیر در قزاقستان آغاز شد و امروز به کار خود پایان می‌دهد٬ تیم والیبال بانوان پیکان هم برای کسب جایگاه پنجمی به مصاف نماینده اندونزی خواهد رفت.


تبليغ
تبليغ