730 میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در خراسان رضوی پرداخت شد


730 میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در خراسان رضوی پرداخت شد

مشهد- ایرنا- رییس اداره امور فناوری مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 730 میلیارد ریال تسهیلات توسعه بخش مکانیزاسیون کشاورزی به متقاضیان واجد شرایط این استان پرداخت شده است.

سید سعید سجادی روز چهارشنبه در حاشیه سفر به تایباد و بازدید از مراکز فروش تجهیزات و اداوت کشاورزی این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۸۶۱ نفر از متقاضیان این تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شده‌اند.

وی ادامه داد: این میزان تسهیلات در زمینه تهیه، تامین و تجهیز ۵۰۰ دستگاه تراکتور، ۱۲ دستگاه کمباین و ۷۳۵ دستگاه از انواع ماشین‌آلات کشاورزی در این استان پرداخت شده است.

رییس اداره امور فناوری مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به تداوم پرداخت این تسهیلات در این استان گفت: در سال زراعی جاری در مجموع هزار و ۷۱۰ میلیارد ریال تسهیلات برای تجهیز خط مکانیزاسیون کشاورزان استان خراسان رضوی اختصاص یافته است که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته و تا کنون هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال به بانکهای عامل پرونده تسهیلات برای خرید هزار و ۸۷۳ ادوات و تجهیزات کشاورزی معرفی شده است.

سجادی افزود: بازپرداخت خط اعتباری تسهیلات مکانیزاسیون ۱۵ درصد و پنج ساله است و برای خرید ادوات سنگین همچون تراکتور و کمباین سهم آورده متقاضی ۲۰ درصد و ۸۰ درصد هم تسهیلات هفت ساله در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: شهرستانهای جوین، درگز و سرخس در حوزه جذب تسهیلات از مناطق پیشرو در استان خراسان رضوی بوده اند و افزون بر ۵۰ درصد سهمیه شهرستانهای خود را جذب کرده اند.

رییس اداره امور فناوری مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد تجهیزات و ادوات مورد نیاز کشاورزان استان در داخل خراسان رضوی تولید می شود و فقط تراکتورهای سنگین و کمباین وارد می شود.

سجادی با بیان این که برخی از کشاورزان به خرید تجهیزات و امکانات سنگین کشاورزی نگاه اقتصادی دارند افزود: استان خراسان رضوی در کشور قطب تولید تجهیزات کشاورزی، باغبانی و برخی از تجهیزات نوین آبیاری است.

وی ادامه داد: تسهیل در عملیات کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی از اهداف توسعه بخش مکانیزاسیون است و توسعه بخش مکانیزاسیون کشاورزی، رونق تولید و افزایش درآمد کشاورزان را به همراه دارد.تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location