طوفان نفت را گران کرد


طوفان نفت را گران کرد

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد  بهای معاملات نفت برنت 15 سنت معادل 0.4 درصد افزایش یافت و به 40 دلار و 68 سنت در هر بشکه رسید.”طوفان نفت را گران کرد” بهای معاملات نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 18 سنت معادل 0.5 درصد افزایش یافت و به 38 دلار و 46 سنت در هر بشکه رسید. هر دو شاخص روز سه شنبه بیش از دو درصد صعود کرده بودند. بیش از 25 درصد...

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد بهای معاملات نفت برنت ۱۵ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۴۰ دلار و ۶۸ سنت در هر بشکه رسید.”طوفان نفت را گران کرد”

بهای معاملات نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۱۸ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۳۸ دلار و ۴۶ سنت در هر بشکه رسید.

هر دو شاخص روز سه شنبه بیش از دو درصد صعود کرده بودند.

بیش از ۲۵ درصد از تولید نفت و گاز فراساحلی آمریکا در آستانه نزدیک شدن طوفان سالی به منطقه گلف کاست آمریکا متوقف و همچنین بنادر صادراتی روز سه شنبه تعطیل شدند.

شرکت تحقیقاتی ریستاد انرژی در یادداشتی اعلام کرد برآورد فعلی ما از مجموع تولید مختل شده بر اثر طوفان سالی، بین سه تا شش میلیون بشکه نفت در مدت ۱۱ روز است. این امر احتمالا به کاهش سطح ذخایر در شرایطی که پالایشگاهها تعطیل شده اند، کمک می کند.

در این بین، آمار موسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته ۹.۵ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده اما ذخایر بنزین رشد داشته است.

تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که ذخایر نفت در هفته گذشته ۱.۳ میلیون بشکه رشد کرده است. آمار رسمی ذخایر بعدازظهر روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر می شود.

بر اساس گزارش رویترز، تولیدکنندگان و بازرگانان نفت تصویر تیره ای از احیای تقاضای جهانی برای سوخت در شرایط ادامه افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ ترسیم کرده اند. اوپک در جدیدترین گزارش ماهانه اش پیش بینی خود از تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۰ را تنزل داد. غول نفتی BP هم اعلام کرده که تقاضا برای نفت احتمالا در سال ۲۰۱۹ به پیک خود رسیده است.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه اقتصادی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location