امسال 3500 کیلومتر راه روستایی کشور آسفالت می‌شود


امسال 3500 کیلومتر راه روستایی کشور آسفالت می‌شود

قزوین - ایرنا -معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت که سه هزار و 500 کیلومتر راه روستایی بالای 20 خانوار کشور امسال با تامین اعتبارات لازم از سوی استانداری‌ها و برخی نهادها از جمله بسیج سازندگی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری آسفالت می‌شود.

رضا اکبری عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این مطلب ماظهار داشت: برخی از راه‌های روستایی نیز از محل اعتبارات بخشداری و دهیاری‌ها مورد احداث و بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه اعتبار آسفالت راه‌های روستایی از سال جاری به استان‌ها واگذار شده، تاکید کرد: محل تامین اعتبارات پراکنده بوده تا جایی که همه دستگاه‌ها از جمله برخی نهادهای کمکی مانند بنیاد برکت، ستاد فرمان اجرایی امام، قرارگاه سازندگی، سپاه و به خصوص خیران خواهد بود.

اکبری با اشاره به آسفالت راه‌های روستایی قزوین، گفت: در این استان علاوه بر اداره کل راه و شهرسازی که ۵۰ کیلومتر آسفالت راه روستایی را برعهده گرفته و به زودی نیز ادامه کار را به راهداری واگذار میکند، ۴۹ کیلومتر نیز در راستای اجرای طرح ابرار از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در دست اقدام قرار دارد.

اکبری یادآور شد: با انجام حدود ۱۳ هزار کیلومتر آسفالت راه روستایی در کشور، تکالیف برنامه پنجم و ششم توسعه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در این حوزه به انجام می‌رسد

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۰ هزار کیلومتر از راه‌های روستایی کشور هنوز آسفالت نشده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر مبنای آسفالت راه‌های روستایی مربوط به روستاهای بالای ۲۰ خانوار است.

وی میزان اعتبارات لازم برای آسفالت سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی کشور در سال جاری را ۷۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ