احتمال آب‌گرفتگی معابر در هرمزگان، کرمان و فارس


احتمال آب‌گرفتگی معابر در هرمزگان، کرمان و فارس

تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز شنبه (18 آبان ماه) بیشترین بارش‌ها در استان‌های هرمزگان، جنوب کرمان و مناطق جنوب شرق استان فارس خواهد بود که احتمال آب‌گرفتگی معابر در این مناطق وجود دارد. 

کبری رفیعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: امروز برخی از نقاط فارس، بوشهر، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، غرب یزد، جنوب اصفهان و جزایر واقع در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز رگبار و رعد و برق و وزش شدید باد موقتی رخ می‌دهد همچنین فردا برخی از نقاط هرمزگان، سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان، جنوب استان‌های فارس و بوشهر و جزایر شرق خلیج فارس و تنگه هرمز بارش دارند که به شکل رگبار، رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقتی خواهد بود.

وی اظهار داشت: تمام این هفته در بیشتر مناطق نیمه شمالی کشور جو آرام و پایدار است بنابراین با توجه به این شرایط شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌ها، غبار محلی و کاهش کیفیت هوا خواهند داشت.

رفیعی ادامه داد: دوشنبه در سیستان و بلوچستان بارش پراکنده رخ می‌دهد و نوار شرقی کشور وزش باد شدید خواهد داشت، همچنین شنبه و یکشنبه شرق خلیج فارس و تنگه هرمز با توجه به وزش باد شدید مواج و متلاطم خواهد بود.

تهران در غبار صبحگاهی

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز صاف همراه با غبار صبحگاهی در برخی از ساعات غبارآلود خواهد شد، کمینه دمای امروز صبح پایتخت ۹ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به ۱۸ درجه بالای صفر می‌رسد.

رفیعی گفت: همدان و بجنورد با دمای ۳ درجه زیر صفر، اردبیل و شهرکرد ۲ درجه زیر صفر، سنندج یک درجه زیر صفر، تبریز صفر و بندرعباس ۳۳ درجه بالای صفر، بوشهر ۳۱ و اهواز ۳۰ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ