بیش از 952 هزار پورت ADSL در کردستان واگذار شد


بیش از 952 هزار پورت ADSL در کردستان واگذار شد

سنندج - ایرنا - مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: تاکنون 952 هزار و 49 پورت اینترنت پرسرعت مخابرات(ADSL) در استان به مشترکان واگذار شده که 6 هزار و 590 مورد آن مربوط به امسال است.

آزاد حکمت روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر ۱۶۲ هزار و ۲۳۹ پورت ADSL نصب شده در استان موجود است که شرایط واگذاری آن به متقاضیان فراهم است.

وی افزایش و توسعه پهنای باند اینترنت را در استان از اولویت‌های این شرکت اعلام کرد و یادآور شد: اکنون ۴۸۰ روستا در کردستان از مزایای سرویس اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان به وجود ۱۹ هزار مشترک روستایی بهره‌مند از اینترنت پرسرعت مخابرات اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۹۲ هزار خط ADSL در استان به متقاضیان واگذار شده است.

حکمت با بیان اینکه ترافیک مصرفی اینترنت استان در شبانه روز حدود ۵۰ ترابایت است، اضافه کرد: این رقم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲ برابر افزایش نشان می‌دهد.

وی اظهار داشت: مشتریان سرویس ADSL می‌توانند برای رفع خرابی و مشکلات موجود در این حوزه به صورت ۲۴ ساعته با اپراتورهای سامانه ۲۰۲۰ مخابرات تماس بگیرند.

در حال حاضر ۵۸۱ هزار و ۹۲۸ شماره تلفن ثابت منصوبه در کردستان وجود دارد که ۴۹۰ هزار و ۴۴۲ مورد با ضریب نفوذ ۲۹،۸ درصد مشغول به کار است.

براساس آخرین سرشماری در سال ۹۵، استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۱ نفر جمعیت، دارای ۱۰ شهرستان، ۳۰ شهر، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۷ روستای دارای سکنه است.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ