تلگرام

اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف وظیفه و تکلیف همگانی است


یک مدرس حوزه علمیه گفت: در زمانی که هجمه های سنگین فرهنگی جامعه را نشانه گرفته حفظ حجاب و عفاف تکلیف همگانی است.

تبليغ

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام حسین بنایی، شامگاه چهارشنبه در مصلای نمازجمعه آران و بیدگل ودر همایش عفاف و حجاب، اظهار کرد: در مسئله حجاب و عفاف باید سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد، سلامت فرهنگی و اجتماعی مردم در بسیاری از زمینه‌ها در گرو حجاب و عفاف است.

وی افزود: اسلام در حال حاضر از چند ناحیه تحت فشار سنگین و هجمه‌های فرهنگی و اجتماعی است، یکی از جانب دشمنان قسم خورده خارجی و غرب و دیگری کشورهای اسلامی که نماد و پرچم اسلام را با تحریف دچار مشکلات زیادی کرده‌اند.

وی گفت: در این زمینه از آل سعود بیش از دیگر گروه‌ها ضربه می‌خوریم، حمایت گروه‌های ضد دینی، داعش، تکفیری‌ها و وهابیت مورد حمایت آنها بیشترین ضربه را به اسلام واقعی و محمدی وارد کرده و از مسلمان، یک چهره خشن، بی فرهنگ، قاتل و ضد حقوق بشر در دنیا به نمایش گذاشته است.

بنایی به ویژگی اسلام واقعی اشاره کرد و گفت: اسلام دین کرامت و ارزش‌هاست، بیشترین و بهترین جایگاه در جامعه برای زن در دین اسلام آمده، زن به عنوان مکمل مرد و زیر بنای جامعه اسلامی معرفی شده در حالی که در بهترین حالت غربی‌ها با نگاه کالا و غریزه جنسی به زن نگاه می‌کنند.

وی تصریح کرد: دشمن برای این زیربنای خانواده نقشه کشید، وقتی نتوانست در جبهه‌های نظامی، سیاسی، اقتصادی ما را تسلیم کند حوزه فرهنگی را که بهترین و کم هزینه‌ترین حوزه هست نشانه گرفت و با امکانات مختلف از جمله ایجاد بیش از ۲۷۰ شبکه فارسی زبان برای القای فرهنگ مورد نظر خود و ایجاد شبکه‌ها و کانال‌های اینترنتی سعی در تغییر و تخریب ارزش‌های فرهنگی از جمله حجاب و عفاف می‌کند.

وی ادامه داد: کار فرهنگی یک وظیفه همگانی است، کار یک نفر و یک دستگاه نیست، این باید دغدغه همگانی باشد، من از جایگاه طلبگی، وزارت صنعت و معدن با رونق تولید چادر ملی، افراد عادی جامعه به عنوان یک حق شهروندی و خواص و نخبگان از جایگاه خط دهی انجام وظیفه کنند و با کم کاری هر کدام جامعه ضربه خواهد خورد.

انتهای پیامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ