پیشنهاد هیجان انگیز !!!!!!!!!!!!

کتاب‌هایی که کاربران "عصرایران" خوانده‌اند و به دیگران هم پیشنهاد می‌کنند / بخش 61


خوانندگان عصر ایران به یکدیگر کتاب معرفی می کنند.

تبليغ

خوانندگان "عصرایران" به یکدیگر کتاب معرفی می کنند. اگر شما هم کتابی خوانده اید و از آن خوش تان آمده، خواندنش را به دیگران هم پیشنهاد کنید.

خوانندگان عصر ایران به یکدیگر کتاب معرفی می کنند. اگر شما هم کتابی خوانده اید و دوست دارید خواندنش را به دیگران هم پیشنهاد کنید، از طریق فرمی که در این لینک است، اقدام کنید.

*** لطفا اگر درباره کتاب های معرفی شده، نظری دارید، زیر همین پست برایمان بفرستید. (ولی معرفی کتاب فقط از طریق این لینک باشد).

_________________________________________

نام کتاب: بینوایان

نام نویسنده/ مترجم: ویکتور هوگو/ محسن سلیمانی

پیشنهاد دهنده: لیلا وزینی ( تهران)

ناشر: افق

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

در این کتاب هوگو ادعا می کند که عشق برترین هدیه ایست که یک نفر می تواند به شخص دیگری ببخشد و همیشه نمایش این کیفیت باید مهمترین هدف زندگی باشد. تغییر ژان وال ژان از یک انسان پر از نفرت و جنایتکاری سرسخت به یک نیکوکار دل رحم؛ تاکید هوگو بر عشق را می رساند، چون با محبت و عشق ورزیدن به دیگران است که وال ژان قادر به بخشیدن خویش تن می شود.

_________________________________________

نام کتاب: مصلحت نامه

نام نویسنده/ مترجم: زهرا شیدوش

پیشنهاد دهنده: محسن دشتی ( قم)

ناشر: ثالث

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

زهرا شیدوش نویسنده این کتاب در مقدمه این کتاب آورده است: روزی که برای حاشیه نگاری دیدارهای آیت الله هاشمی دعوت شدم هرگز فکر نمی کردم در روند موج عظیم خواست یکپارچه ملتی قرار بگیرم که پایان پرشکوهش در انتخابات ۹۲ رقم خورد. شاید مهم ترین تعریفی که تاکنون از آیت الله هاشمی شنیده باشم این نکته باشد: «مهم ترین هنر آقای هاشمی، هنر شنیدن است» و اکنون که این حاشیه نگاری را ماه ها بعد از انتخابات ۹۲ تورق مجددی برای چاپ آن می کنم فقط می توانم بگویم: «هاشمی با مهم ترین هنرش، صدای مردم را در انتخابات ۹۲ شنید و به دعای خیر ملّتی، نه نگفت!».

_____________________________________

نام کتاب: زنی در جزیره گمنام

نام نویسنده/ مترجم: زهرا زواریان

پیشنهاد دهنده: سید محمد مهدی شهیدی

ناشر: قدیانی

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

این داستان بلند در 4 فصل تدوین شده است که فصل اول آن نام ندارد، ولی فصل‌های دیگر آن با نام‌های "در جزیره"، "گزارشی از الواح" و "روایت راوی" نوشته شده است.

در این رمان روایتی از زن دیروز در سده‌های پیش از میلاد مسیح با روایت‌هایی از یک زن امروزی همراه می‌شود.

راوی این داستان، یک پروفسور مرد است که خود سرپرست گروهی از باستان‌شناسان است.

داستان از این قرار است که گروهی از باستان شناسان در جزیره‌ای حوالی مصر مشغول حفاری و جستجوی بقایای انسان بودند که جسد زنی را در آنجا پیدا می کنند که در حالی که مربوط به صدها سال قبل از میلاد مسیح است ولی سالم باقی مانده است.

معمای این داستان همین است که چگونه بعد از گذشت سال ها جسد کاملاً سالم است!

به همین منظور گروهی از باستان شناسان ایرانی از طرف یونسکو دعوت می‌شوند که به همراه این پروفسور، این معما را حل کنند. در جستجوهای انجام شده، لوح‌هایی از این زن پیدا می‌شود و قصه زندگی این زن از لابه لای این لوح‌ها روایت می‌شود.

______________________________________

نام کتاب: نظریه های دولت

نام نویسنده/ مترجم: اندرو وینسنت/حسین بشیریه

پیشنهاد دهنده: میثم شیخ الاسلام زاده

ناشر: نی

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

هنگام بررسی مفهوم دولت باید آگاه بود که این مفهوم معضل ترین مفهوم در سیاست است؛ هرکس که عمیقاً بدان بپردازد از این نکته آگاه خواهد شد. این امر تنها نتیجهٔ تاریخ درهم پیچیده و یا اهمیت خاص مفهوم دولت در اوضاع سیاسی امروز نیست، بلکه علت آن دوپهلویی و پیچیدگی این مفهوم است که آن را درعین حال سهل و ممتنع ساخته است. به نحوی که با سهولت نگران کننده ای با بسیاری مفاهیم و نهادها درهم می آمیزد. دولت پدیده ای نیست که در نگاه اول به خوبی شناخته شود؛ به رغم ملموس بودنش (که وقتی بخواهیم مثلاً از پرداخت مالیات خودداری کنیم یا بدون گذرنامه کشور را ترک کنیم کاملاً آن را احساس خواهیم کرد) باز هم نمی توان به سهولت روی آن انگشت گذاشت ــ زیرا اندیشه یا مجموعه ای از مفاهیم، ارزش ها و اندیشه هایی درخصوص زندگی اجتماعی است.

دولت نه نهادی منفعل و بی طرف است که بتوان آن را نادیده گرفت و نه حاصل تصادف صرف و ساده است. از آن جا که نظریه های دولت اغلب هم شکل آن و هم نگرشهای ما را دربارهٔ آن تعیین می کنند، فهم نظریه های اساسی دولت باید بخشی از هرگونه آموزش سیاسی را تشکیل دهد.

____________________________________________

نام کتاب: وای بر مغلوب

نام نویسنده/ مترجم: غلامحسین ساعدی

پیشنهاد دهنده: -

ناشر: نگاه

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

وای بر مغلوب نمایش نامه ای است که در سه پرده به اجرا در می آید .شخصیت های نمایش عبارت اند از :((خانم))، ((سکینه))، ((خدیجه))، ((سودابه))، ((سوسن)) و((پسر عمو)) .اولین صحنه با حضور((خانم)) آغاز می شود .به دنبال او((سکینه)) و ((خدیجه))، و خدمتکار پیر وارد می شوند .((خانم)) عصبانی است و با ناسزا گفتن به بچه های محل و تهدید آن ها باعث وحشت((خدیجه)) و((سکینه)) می شود .((خانم)) پیرزنی است روانی که پس از مرگ همسرش به اطرافیان خود مشکوک شده است .او احساس می کند، بچه ها می خواهند او را اذیت کنند ;از این رو تصمیم می گیرد با سنگ به آن ها حمله کند .((سکینه)) و((خدیجه)) او را منصرف می سازند تا این که ((پسر عمو)) وارد می شود .این بار((خانم)) او را قاتل همسرش می داند و با او به خشونت رفتار می کند .سرانجام پس از مدتی گفت و گو با((پسر عمو)) به اسراری پی می برد که ....

__________________________________________

نام کتاب: تا سر زلف عروسان سخن

نام نویسنده/ مترجم: محمود دولت آبادی

پیشنهاد دهنده: سمیرا پیلتن

ناشر: چشمه

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

دولت آبادی در این کتاب گزیده ای از مهم ترین متون منثور فارسی از قرن سوم تا قرن دوازدهم هجری را پیش رویِ مخاطبان قرار داده است. داستان «کیومرث و پادشاهی او» از کتاب «تاریخ طبری» محمد بن جریر طبری و «قصه یوسف» از «تفسیر طبری» دو داستان افتتاحیه کتاب است. این دو متن متعلق به قرن سوم هجری هستند.

_______________________________________

نام کتاب: توپ های ماه اوت

نام نویسنده/ مترجم: باربارا تاکمن/ محمد قائد

پیشنهاد دهنده: مبینا

ناشر: ماهی

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

تو پ های ماه اوت بر اولین ماه از جنگ جهانی اول که اوت ۱۹۱۴ شروع شد و چهار سال به طول انجامید تمرکز دارد؛ جنگی خانمان برانداز که میلیون ها کشته برجای گذاشت.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ