تلگرام

2 هزار پروژه محرومیت زدایی در استان کردستان اجرا می‌شود


سنندج - ایرنا - فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: امسال 2 هزار پروژه محرومیت زدایی با همکاری سپاه، دولت، بسیج و خیرین در مناطق مختلف بویژه محروم و دور افتاده این استان اجرا می‌شود.

تبليغ

سردار سرتیپ محمدحسین رجبی روز چهارشنبه در اجلاسیه شهدای شهرستان مریوان از سری برنامه‌های گرامیداشت کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان اظهار داشت: ابتدا برنامه ریزی شده بود که یک هزار و ۲۰۰ پروژه محرومیت زدایی در استان اجرا شود که به این تعداد قانع نشدیم و آن را به ۲ هزار طرح افزایش دادیم.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح‌ها در راستای تحقق شعار سال و دستور رهبر معظم انقلاب انجام می‌شود، افزود: تاکنون نیز در حد توان در مناطق مختلف استان اقدام به انجام کارهای محرومیت زدایی کرده‌ایم که متضمن حفظ امنیت و مورد رضایت مردم بوده است.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان یادآور شد: تلاش ما این است طرح‌های برنامه ریزی شده در راستای محرومیت زدایی را امسال به طور کامل انجام دهیم که ۲۰۰ طرح آن نیز مربوط به شهرستان مریوان است.
سردار رجبی به برگزاری اجلاسیه های شهدا در شهرستان‌های مختلف استان اشاره کرد و گفت: نیاز جامعه ما به برگزاری چنین برنامه‌هایی برای گرامیداشت و یادبود خون شهدا است.
وی با بیان اینکه سال‌های آینده نیز چنین برنامه‌هایی را در استان انجام خواهیم داد، اضافه کرد: هفته آینده مراسم پایانی کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان در ورزشگاه ۲۲ گولان سنندج برگزار می‌شود.
امام جمعه مریوان هم در این مراسم گفت: پایه و اساس امنیت کشور را شهدا ایجاد کردند و امنیت و آسایش کنونی این آب و خاک بهره خون شهدا و ایثار ایثارگران و جانباران است.
ماموستا مصطفی شیرزادی مقام شهدا را نزد خداوند بسیار والا دانست و افزود: خداوند شهدا را زنده توصیف کرده و این صفت منحصر به فرد است چرا که حتی پیامبران و انبیا نیز از این مهم برخوردار نبوده‌اند.
وی تاکید کرد: خداوند در قرآن کریم ایثارگران را می‌ستاید و ارزش والایی برای شهید شهادت قائل شده است، بنابراین همواره باید به یاد شهدا باشیم و راه و منش آنان را ادامه داده و برای توسعه کشور گام برداریم.
اجلاسیه شهدای مریوان با حضور اقشار مختلف مردم و معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه در مجموعه ورزشی زاگرس این شهر در حال برگزاری است.
سرپرست فرمانداری مریوان نیز در این اجلاسیه اظهار داشت: امروز امنیتی که در کشور وجود دارد حاصل خون شهیدان است که در راه انقلاب و نظام خون را فدا کردند.
آرتیکاس اقبال یادآور شد: کردستان و مریوان سال‌های سختی را سپری کرده و مقاومت زیادی در مقابل استکبار و دشمن داشته اند چرا که از ۲ جبهه داخل و خارج درگیر بوده و این کار بسیار دشواری است به همین خاطر شهدای مریوان جایگاه خاصی نزد مردم دارند و هر کاری کنیم قادر نخواهیم بود تلاش‌ها و ایثارگری‌های آنان را جبران کنیم.
وی گفت: کردستان علیرغم درگیری‌ها و مشکلات حتی اجازه نداد یک وجب از خاکش در بدست دشمن بیفتد و این مهم حاصل رشادت‌ها و ایثارگری‌های جمع زیادی از مبارزان و شهدای این خطه از ایران اسلامی است.
کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان یکی از مهمترین رویداهای فرهنگی و ارزشی است که با هدف ترویج و انتقال فرهنگ ایثار، حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و شناخت سبک زندگی شهدا اواخر خرداد جاری در سنندج برگزار می‌شود.
مریوان در ۱۳۵ کیلومتری غرب سنندج مرکر استان کردستان قرار دارد.
۷۳۵۵/‌۹۱۰۲

تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ