پوتین: بهتر است ایران از توافق هسته ای خارج نشود


شفقنا- رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه گفت: بهتر است ایران در توافق هستهای باقی بماند و تحت هر شرایطی از آن خارج نشود.

تبليغ

شفقنا- رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه گفت: بهتر است ایران در توافق هسته ای بماند و تحت هیچ شرایطی از آن خارج نشود.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از روسیا الیوم، ولادیمیر پوتین اظهار کرد: بهتر است ایران از این توافق خارج نشود زیرا همه بعدا فراموش خواهند کرد این واشنگتن بود که اول از همه از این توافق خارج شد و تهران را متهم خواهند کرد.

رئیس جمهوری روسیه که در کنفرانس مشترک با همتای اتریشی سخن می گفت، افزود: در گفتگو با همتایان ایرانی بارها گفته ام که به اعتقاد من بهتر است ایران تحت هر شرایطی در این توافق بماند.

پوتین خاظرنشان کرد: من اکنون سخنی غیردیپلماتیک خواهم گفت که برای دوستان اروپاییمان گوش خراش است: آمریکایی ها خارج شدند و این توافق در حال نابود شدن است. این در حالی است که کشورهای اروپایی نمی توانند برای نجات آن کاری انجام دهند و از انجام اقدامی موثر با ایران جهت جبران زیان های این کشور در بخش اقتصادی ناتوان هستند.

وی تصریح کرد: اما به محض اینکه ایران گام های اولیه را برای پاسخ اتخاذ کند و از توافق هسته ای خارج شود، روز پس از خروج ایران، همه فراموش خواهند کرد که در اصل این آمریکا بود که اقدام به تخریب این توافق کرد و قطعا ایران سرزنش خواهد شد و حتی افکار عمومی جهان عمدا به این سمت کشانده می شود.

رئیس جمهوری روسیه نسبت به آنچه برای توافق هسته ای ایران در حال رخ دادن است، ابراز تأسف و تاکید کرد: روسیه نمی تواند به صورت دائمی نقش یک تیم نجات را در صحنه جهانی بازی کند.

وی ابراز کرد: خواهیم دید چه اتفاقی خواهد افتاد. روسیه تیم نجات نیست. ما همه چیز را نمی توانیم نجات دهیم مخصوصا آنچه به طور کامل تحت اراده ما نیست.

پوتین افزود: مسکو آماده است نقش مثبت گذشته را ایفا کند اما موضوع تنها متکی به ما نیست بلکه مبتنی بر خواست همه شرکاو همه بازیگران از جمله آمریکا، کشورهای اروپایی و ایران است.

خبر را در روسیا الیوم ببینید

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ