تلگرام

مدال برنز «مهلا مومن زاده» قطعی شد


مدال برنز دختر تکواندوکار ایران در رقابت‌های جهانی انگلیس قطعی شد.

تبليغ

بیست و چهارمین دوره رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان از امروز با حضور ۹۷۵ تکواندوکار از ۱۵۰ کشور در شهر «منچستر» انگلیس آغاز و پنج روز ادامه خواهد داشت.

در روز نخست، مبارزات اوزان منهای ۴۶ و منهای ۷۳ کیلوگرم زنان و منهای ۵۸ کیلوگرم مردان برگزار می‌شود که «مهلا مومن‌زاده»، «اکرم خدابنده» و «محمدحسن پلنگ افکن» نمایندگان ایران هستند.

در وزن منهای ۴۶ کیلوگزم زنان «مهلا مومن زاده» در نخستین گام برابر «آینور یواشپای» از قزاقستان با حساب ۲۱ بر یک پیروز شد.

وی سپس «جوردین اسمیت» دارنده مدال برنز اروپا از انگلیس را ۱۷ بر ۷ مغلوب کرد و در یک هشتم نهایی نیز «گالینا مدودوا» از روسیه را ۲۰ بر ۳ شکست داد.

مومن زاده در مبارزه یک چهارم نهایی برابر «لنا استوجکویک» دارنده مدال برنز بازی‌های المپیک جوانان از کرواسی رفت و در حالی که از حریف خود عقب بود در راند سوم با حملات متعدد به پیروزی درخشان ۳۰ بر ۲۰ رسید و راهی نیمه نهایی شد.

با این اوصاف مدال برنز مومن زاده با صعود به نیمه نهایی قطعی شد تا او به دومین بانوی مدال آور تکواندوی ایران در مسابقات قهرمانی جهان تبدیل شود.

پیش از این «کیمیا علیزاده» موفق به کسب یک مدال نقره و یک برنز در مسابقات جهانی تکواندو شده بود.
مومن زاده که قهرمانی جهان و آسیا در رده‌های سنی پایه را در کارنامه دارد، نخستین حضور خود در تیم ملی بزرگسالان را تجربه می‌کند.

همچنین در وزن منهای ۷۳ کیلوگرم «اکرم خدابنده» کاپیتان تیم زنان کشورمان برابر «کانسل دنیز» از قزاقستان قرار گرفت و در حالی که تا ۳۰ ثانیه پایانی سه امتیاز از حریف پیش بود در نهایت ۲۵ بر ۱۹ شکست خورد و حذف شد. وی در راند سوم از لحاظ بدنی و نفس کم آورده بود و در عین ناباوری شکست خورد و حذف شد.

در وزن منهای ۵۸ کیلوگرم مردان «مهرداد پلنگ افکن» با حساب ۱۵ بر ۴ «جفرسون اُچوآ» کلمبیایی را مغلوب کرد و در ادامه مقابل «تاوین هانپراب» دارنده مدال نقره المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو قرار خواهد گرفت و در پایان مبارزه‌ای حساس به پیروزی ۱۷ بر ۱۵ دست یافت.

وی در مرحله یک هشتم نهایی برابر «محمد فراق» نایب قهرمان آفریقا از مصر قرار گرفت و در مبارزه‌ای نفس گیر با حساب ۱۰ بر ۹ مغلوب شد و از دور مسابقات کنار رفت.

این مسابقات در حالی پیگیری می‌شود که «سجاد مردانی» پس از تلاش مسئولان فدراسیون، بامداد فردا راهی انگلیس می‌شود، اما روادید «میرهاشم حسینی» صادر نشد تا او حضور در این رقابت‌ها را از دست بدهد.

در پایان این مسابقات به نفر اول ۱۲۰ امتیاز، نفر دوم ۷۲ امتیاز و نفرات سوم ۴۳.۲۰ امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ تعلق می‌گیرد.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ