«جنبش آزادیبخش بخش خلق سودان -شمال» آتش بس یکجانبه اعلام کرد


به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما (http://www.iribnews.ir/) به نقل از خبرگزاری رویترز؛ گروه موسوم به «جنبش آزادیبخش بخش خلق سودان -شمال»...

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز؛ گروه موسوم به «جنبش آزادیبخش بخش خلق سودان -شمال» چهارشنبه به صورت یکجانبه با دولت مرکزی اعلام آتش بس کرد.
این گروه مسلح فعال در ایالت های نیل آبی و کوردوفان جنوبی چهارشنبه اعلام کرد به نشان " حسن نیت" بعد از سرنگونی عمر البشیر در خرطوم، تا 31 ژوییه ( ­9 مرداد 1398) آتش بس یکجانبه را رعایت خواهد کرد.
عبدالعزیز آدم الحلو، رهبر این گروه در اظهاراتی به رویترز اعلام کرد که هدف وی از این تصمیم، تسهیل " انتقال فوری قدرت بدون آسیب رسانی به غیرنظامیان" در کشور است. مردم سودان بعد از پنج ماه تظاهرات به خلع ید عمر البشیر موفق شدند و فعلا یک شورای نظامی قدرت را در کشور در دست دارد و اعلام کرده است که طی دو سال آینده انتخابات را برگزار می کند. در عین حال مردم به اعتراضات شان ادامه می دهند و خواستار آنند که قدرت به فوریت به غیرنظامیان واگذار شود.
رویترز افزود: جنبش آزادیبخش بخش خلق سودان -شمال (SPLM-N) شاخه جدا شده از جنبش آزادیبخش خلق سودان است که در سال 2011 استقلال سودان جنوبی را به دست آورد. این جنبش به مبارزه مسلحانه برای آزادسازی دو استان جنوبی نیل آبی و کوردوفان جنوبی که همچنان تحت کنترل خرطوم است ادامه می دهد.تبليغ