جمع‌آوری کمک‌ها برای بازسازی مناطق سیل‌زده، اولویت مساجد باشد


رئوفی گفت: اقلام مورد نیاز و ضروری به اندازه کافی به مناطق سیل‌زده ارسال شده است بنابراین جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای بازسازی مناطق سیل‌زده، در اولویت مساجد باشد.

تبليغ

حجت‌الاسلام «مهدی رئوفی» در گفت‌و‌گو با خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، با بیان اینکه ملت ایران یک بار دیگر نوع دوستی خود باوجود همه مشکلات اقتصادی و معیشتی که دارد نشان داد، گفت: گزارش ها از مناطق سیل زده نشان می دهد ایرانیان با همکاری سازمان های دولتی و نظامی به اندازه کافی اقلام مورد نیاز و ضروری به این مناطق ارسال کرده اند.

امام جماعت مسجد علی بن موسی الرضا(ع) افزود: جمع آوری کمک های مردمی برای بازسازی مناطق سیل زده، در اولویت مساجد باشد زیرا با افزایش شدت گرما لزوم ساخت مسکن و تجهیز محل های موقت اسکان، مهم تر جلوه می کند.

وی اضافه کرد: تاکنون چند کامیون کمک های غیر نقدی نماگزاران مسجد علی بن موسی الرضا (ع) و بخشی از ساکنان و خیران محله ایران و منطقه 17 شهریور به مناطق سیل زده ارسال شده است و چند روز پیش اعلام کردیم که این نوع کمک رسانی به سیل زدگان، کاهش و حتی متوقف شود و مردم به فکر بازسازی این مناطق باشند.

رئوفی گفت: مرکز رسیدگی به امور مساجد و سایر سازمان هایی که ارتباط مستمر با مساجد دارند باید ضرورت جمع آوری کمک های که به تسریع در روند بازسازی مناطق آسیب دیده در سیلاب های اخیر به ویژه در استان های خوزستان، لرستان و گلستان را برای نمازگزارن و خیران تبیین کنند.

وی خاطرنشان کرد: بسیجیان مسجد علی بن موسی الرضا (ع) چند روز پیش همراه با کمک های غیر نقدی نمازگزاران این مسجد و بخشی از ساکنان و خیران محله ایران و منطقه 17 شهریور به شهر پلدختر استان لرستان رفتند تا ضمن تقدیم این کمک های ناچیز، به امدادگران در یاری رسانی به سیل زدگان کمک کنند.

امام جماعت مسجد علی بن موسی الرضا (ع) با ابراز تاسف از گستردگی آسیب ها به مناطق سیل زده، اضافه کرد: سازمان های دولتی متولی مدیریت بحران و پیش بینی وضعیت هوا در کشور، باید با مجهز شدن به دانش روز، و اطلاع رسانی های سریع و دقیق درباره وقوع سیلاب، زمینه کاهش حداکثری خسارت و به ویژه جان باختن هموطنانمان را فراهم کنند.

یادآور می شود، مسجد علی بن موسی الرضا(ع) در تهران، خیابان 17 شهریور، پایین تر از میدان شهدا، خیابان قادری، واقع شده است.

پایان پیام/397


تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه مساجد و کانونها


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ