وحدت و همبستگی نیاز کشور است


یزد - ایرنا - قائم مقام مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به توطئه‌های استکبار جهانی علیه ملت ایران و ارزش‌های دینی و انقلابی تصریح کرد: حفظ وحدت و همبستگی مردم یکی از مهمترین نیازهای توسعه کشور و ایستادگی در برابر استکبار جهانی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حبیب الله غفوری در جمع راهپیمایان 22 بهمن در یزد با اشاره به لزوم حفظ وحدت و همبستگی برای توسعه بیش از پیش ایران اسلامی تاکید کرد: دفاع از حقوق ملی در عرصه‌های بین المللی مطالبه جدی ملت مسلمان ایران از مسئولان است.
وی ولایتمداری و تبعیت بی‌چون و چرا از مقام معظم رهبری را از دیگر ضرورت ها برای توسعه و پیشرفت کشور ذکر کرد و اظهار داشت: مسئولان، دست اندرکاران و تمام قوا باید با تلاش، پشتکار و مجاهدت ، بیش از پیش حضور مردم را ارج نهند و تمام تلاش های خود را برای حمایت و رفع نیازهای آنها به کار گیرند.
این مسئول تأکید کرد: مشکل اصلی دشمنان مردم ایران ، اسلام به عنوان دین این ملت است و نمی دانند، هرچه توطئه رخ دهد ذره ای از اعتقاد آنها کاهسته نخواهد شد.
قائم مقام مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه یادآور شد: مردم شریف، مومن و انقلابی ایران تا تحقق اهداف عمران و آبادی کشور، خودکفایی کامل، خنثی کردن توطئه های دشمنان نظام و اثبات حقانیت انقلاب اسلامی ایستاده اند و به راه خود ادامه خواهند داد.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران ادامه راه انبیا، اولیا ، حضرت زهرا (س) و اباعبدالحسین (ع)، الهی و ولایی است و به نام حضرت فاطمه بنا شد و ملت آگاه و مومن ایران با قیام خود به جهانیان ثابت کردند که زمینه ساز ظهور مقدس امام زمان(عج) هستند.
قائم مقام حوزه های علمیه کشور با گرامیداشت یاد و خاطره 300 هزار شهید ، جانباز و آزاده سرفراز کشور ، قیام و نهضت عاشورا را ملاک ایجاد انقلاب اسلامی دانست و تأکید کرد: مومنان در جامعه اسلامی با بصیرت همیشه در مقابل ظلم ایستاده و تابع ارزش‌های الهی هستند.
غفوری تصریح کرد: انقلاب اسلامی به عنوان ظهور صغری ، حلقه وصلی به ظهور کبری و ظهور حضرت ولی عصر (عج) است و ملت ایران تا آن روز همچون 40 بهاری که ایستاده اند، خواهند ایستاد.
وی همچنین با اشاره به تجربه بد ملت ایران از آمریکایی ها در تاریخ یادآور شد: مردم ما تجربه 28 مرداد و راه اندازی حمام خون با از میان برداشتن یک دولت ناقص ملی در سال 1332 و زیرسایه شاه ، قتل و عام مردم در جریان انقلاب ، تحریم های یکجانبه علیه ملت و قطعه قطعه کردن فرزندان این ملت با سلاح های غربی و نیز ورود رسمی به جریان فتنه را فراموش نکرده اند.
قائم مقام حوزه های علمیه کشور با اشاره به وجود 60 هزار مستشار نظامی آمریکایی در ایران قبل از انقلاب افزود: اقتصاد به هم ریخته، فرهنگی مبتذل و وابستگی 100 درصد به غرب نتیجه حاکمیت رژیم طاغوت بر ملت مسلمان ایران اسلامی بود.
قائم مقام مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه سراسر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور پرشور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی 22 بهمن و چهل سالگی انقلاب، خاطرنشان کرد: مسئولان بدانند که مردم از مدیران زحمتکش که برای رفع نیاز آنها تلاش کردند حمایت و خواستار تلاش بیشتر مسئولان برای ساماندهی وضع معیشت خود هستند.
وی دفاع از حقوق ملی در عرصه‌های بین المللی را از جمله مهمترین مطالبات ملت مسلمان ایران از مسئولان دانست و خاطرنشان کرد: وحدت ملت و دولت مشتی محکم بر دهان استکبار جهانی است با این حال مسئولان بدانند در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم و افرادی که حقوق ملت را پایمال کنند ما قاطعانه آنها محکوم می کنیم.
سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان یزد با حضور مردم ولایتمدار و مومن منطقه در صفوف فشرده در حالی برگزار شد که آنها شاهد باران در برخی نقاط استان بودند و در راهپیمایی فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سردادند و بار دیگر با آرمان های حضرت امام، شهدا و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.
به همین مناسبت مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب در 80 منطقه شهری و روستایی استان یزد برگزار شد و در راهپیمایی امروز حضور اقلیت های دینی زرتشتیان و کلیمیان چشمگیر بود .
راهپیمایی امسال در یزد همچون سال قبل با شکوه بیشتر از میدان شهید بهشتی تا خیابان امام خمینی (ره) به سمت چهار راه شهدا و میدان بعثت به سمت تکیه امیرچخماق برگزار شد.
اقشار مختلف مردم با حمل پارچه نوشته، و در دست داشتن پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی در صفوف به هم فشرده برای نشان دادن میزان همبستگی و اتحاد خود در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی
به خیابان ها آمده بودند.
مردم قهرمان و همیشه در صحنه شهر یزد در مرکز استان نیز همانند سایر برنامه های ملی این بار با شور و شوق بیشتر در راهپیمایی شرکت کردند.
حضور جوانان به خصوص دانشجویان، دانش آموزان، ورزشکاران و هنرمندان، روحانیون، بازاریان و اصناف در زمانی که تحریم های اقتصادی ، فشار زیادی به مردم وارد کرده در کنار مسوولان ، چهره زیبایی به این نمایش اقتدار و عظمت ملی بخشیده بود.
1968/ 2047تبليغ
تبليغ