افزایش 100 هزار میلیاردی دارایی خارجی کشور در دوره بحران ارزی


طی هفت ماهه نخست سال جاری که کشور با بحران ارزی مواجه بود، حدود 100 هزار میلیارد تومان به دارایی خارجی کشور افزوده شده که حدود نیمی از آن مختص به دارایی خارجی بانک مرکزی بوده است. نوشته افزایش 100 هزار میلیاردی دارایی خارجی کشور در دوره بحران ارزی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.

تبليغ

دارایی‌های خارجی سیستم بانکی شامل دارایی‌های خارجی بانک مرکزی و بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی است و شامل شعب خارج بانک‌های تجاری نیست.

به گزارش تجارت‌نیوز، دارایی‌های خارجی سیستم بانکی ایران طی چهار سال اخیر حدود ۴۵ درصد رشد داشته است.

دارایی خارجی سیستم بانکی از ۵۰۵ هزار میلیارد تومان در ابتدای سال ۱۳۹۳ به ۷۳۲ هزار میلیارد تومان در پایان سال ۱۳۹۶ رسید که افزایشی ۲۲۶ هزار میلیاردی داشته است.

دارایی خارجی سیستم بانکی طی سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵ روند کاهشی داشت اما در سال ۱۳۹۶ با رشد همراه شد و حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان به میزان آن افزوده شد.

دارایی‌های خارجی بانک مرکزی نیز از ۳۰۱ هزار میلیارد تومان در ابتدای سال ۱۳۹۳ با رشد ۳۵ درصدی به ۴۰۷ هزار میلیارد تومان در پایان سال گذشته رسید.

طی هفت ماهه نخست سال جاری که کشور با بحران ارزی مواجه بود، دارایی خارجی سیستم بانکی و بانک مرکزی هر کدام به ترتیب ۱۳٫۴ و ۱۱ درصد رشد داشته‌اند.

طی هفت ماهه نخست سال جاری حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به دارایی خارجی کشور افزوده شده که حدود نیمی از آن مختص به دارایی خارجی بانک مرکزی بوده است.

روند دارایی خارجی سیستم بانکی کشور

دارایی خارجی سیستم بانکی کشور با رشد ۱۳٫۴ درصدی طی هفت ماهه نخست سال جاری به ۸۳۰ هزار میلیارد تومان در مهر ماه رسیده است.

همچنین دارایی خارجی بانک مرکزی در مهر ماه امسال به بیش از ۴۵۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه اقتصادی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
تبليغ