دستگیری بیش از 1700 نفر در ناآرامی‌های روز شنبه در پاریس


خبرگزاری آریا- بر طبق اعلام دولت فرانسه، در جریان ناآرامی‌های دیروز در این کشور، افزون بر هزار و 700 نفر دستگیر شده‌اند.

تبليغ
خبرگزاری آریا- بر طبق اعلام دولت فرانسه، در جریان ناآرامی‌های دیروز در این کشور، افزون بر هزار و 700 نفر دستگیر شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری آریا، دولت فرانسه در تازه‌ترین آمار از شمار بازداشتی‌های تظاهرات دیروز در پاریس، تعداد دستگیر شدگان را بیش از هزار و 700 نفر اعلام کرد.
پیشتر، «کریستوفر کاستانر» وزیر کشور فرانسه رقم دقیق افرادی که دستگیر شده‌اند را هزار و 385 نفر اعلام کرده بود. «ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه در پی تظاهرات دیروز گفت که زمان برای مذاکرات و اتحاد ملی فرا رسیده است.
حدود 125 هزار نفر از معترضان جلیقه زرد در سراسر فرانسه علیه سیاست‌های اقتصادی «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه به خیابان‌ها آمدند و در پاریس پلیس ضمن درگیر شدن با معترضان و استفاده از گازاشک‌آور و ماشین آب‌پاش، از خودرو زرهی هم استفاده کرد.تعدادی از معترضان هم اقدام به آتش کشیدن خودروها و شکستن شیشه‌های ساختمان‌ها کردند.
شمار افرادی که در پاریس تجمع کرده بودند هم حدود 10 هزار نفر برآورد شده است.روز شنبه همچنین 17 پلیس زخمی شدند و بیش از 100 نفر از معترضان هم آسیب دیدند.
اعتراضات در فرانسه تحت عنوان «جلیقه ‌زردها» با وجود عقب نشینی رئیس‌جمهور این کشور از گران کردن بنزین و تعلیق طرح گرانی بنزین، کمابیش ادامه دارد.
ماکرون اگرچه این طرح را به حالت تعلیق درآورد، اما جلیقه‌زردهای فرانسوی خواستار لغو آن هستند و از همین روی، همچنان آتش تظاهرات در کل فرانسه شعله‌ور است.
دولت فرانسه قصد دارد در چارچوب سیاست تشویق عمومی به استفاده از خودروهای هیبریدی و کاهش خودروهای متکی به سوخت فسیلی، از ابتدای سال آینده میلادی مالیات بر هر لیتر گازوییل را 6.5 و هر لیتر بنزین 2.9 سنت افزایش دهد؛ سیاستی که جرقه اعتراضات سراسری را زده است.

تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ