تایم‌لپس زیبا از موجودات دریایی اعجاب‌انگیز | فیلم


دریاها و اقیانوس ها، جزء مکان هایی هستند که همواره به عنوان زیستگاه هیولا ها و مخلوقات عجیب شناخته می شوند.از انواع مختلف نرم تنان گرفته تا ماهی های عجیب و غریب و بزرگ و کوچک که گاهی وحشتناک نیز هستند.در این تایم لپس زیبا با برخی از این موجودات آشنا می‌شوید. ستاره های دریایی موجودات شگفت انگیزی هستند که در اعماق دریاها زندگی می کنند و هنگامی که...

دریاها و اقیانوس ها، جزء مکان هایی هستند که همواره به عنوان زیستگاه هیولا ها و مخلوقات عجیب شناخته می شوند.از انواع مختلف نرم تنان گرفته تا ماهی های عجیب و غریب و بزرگ و کوچک که گاهی وحشتناک نیز هستند.در این تایم لپس زیبا با برخی از این موجودات آشنا می‌شوید.

ستاره های دریایی موجودات شگفت انگیزی هستند که در اعماق دریاها زندگی می کنند و هنگامی که درسواحل ظاهر می شوند رنگهای زیبای آنها توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. شکل ظاهری آنها از نرم و شکننده بودنشان حکایت دارد ، در حالیکه درباطن آنان عجایبی نهفته است.ستاره دریایی ماهی نیست و به اشتباه برروی آن نام ستاره ماهی یاStar Fish گذاشته اند.ستاره دریایی در واقع یک موجود استوایی است که می تواند در همه دریاها وحتی اقیانوس ها با اعماق بسیار زیاد و دمای کم وزیاد زندگی کند.ستاره‏های دریایی نسبت به تغییر روشنایی عکس‏العمل نشان می‏دهند، نقاط حساس به نور در انتهای بازوهای آنها قرار دارد.ستاره های دریایی خون ندارند و از نوعی سیستم بدنی هیدرولیکی برخوردارند.اکنون نزدیک به ۲۰۰۰ گونه ستاره دریایی دارای ۵ بازو و ۱۰ بازو وحتی ۲۰ بازو وجود دارند و گاهی بازوهای برخی از این ستاره ها به چهل عدد می رسد.

شقایق‌های دریایی از وابستگان نزدیک مرجان دریایی، عروس دریایی و هیدر هستند.شقایق دریایی به شکل کیسه‌ای کوچک است که به وسیله پایی به نام صفحه پایه‌ای به کف دریا چسبیده است و بدنی لوله‌ای شکل دارد که به صفحه دهانی ختم می‌شود. دهان شقایق دریایی در میانهٔ صفحهٔ دهانی قرار دارد. این ماهی دارای استخوان‌های بلند سمی است که در صورت تماس با بسیاری از موجودات دریایی می‌تواند کشنده باشد. غالب شقایق های دریایی به‌عنوان موجوداتی گوشت‌خوار برای انسان مضر محسوب می‌شوند ولی تعدادی از آنها دارای ماده سمی هستند. از جمله شقایق سوزش آور را می‌توان نام برد که دارای رنگی آبی- خاکستری تا قهوه‌ای روشن است و ظاهری شبیه به درخت آتش دارد. آن‌ها زیر تخته سنگ‌ها، مرجان‌ها و نوعی کرم با موی سیخ قرمز یافت می‌شود. آن‌ها دارای پرزهای میله مانندی هستند که در زمان فرو رفتن در پوست شکسته شده و تحریک پوستی زیادی ایجاد می کنند.

(۱۹۷)
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ