پیشنهاد هیجان انگیز !!!!!!!!!!!!

تاثیر بادکش در افزایش قوه باروری


ناباروری، علت‌های بسیار متعددی دارد. در برخی از آنها همراه با درمان‌های دیگر می‌توان از بادکش در نواحی خاص استفاده کرد.

تبليغ
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من و همسرم مدتی است برای بارداری اقدام می‎کنیم اما موفق نشده‎ایم. تمام آزمایشات را داده‎ایم اما مشکلی نبوده است. می‎خواهم بادکش را امتحان کنم. تاثیری دارد؟

پاسخ دکتر مهرداد کریمی مدرس دانشگاه:
موارد استفاده از بادکش در طب‌سنتی بسیار متعدد و یکی از رایج‌ترین درما‌ن‌هایی است که انجام می‌شود. معروف‌ترین مورد استفاده بادکش تسکین درد است اما بادکش برای درمان بیماری‌های گوناگون مثل خونریزی‌های رحمی، بواسیر یا قطع شدن پریود و درمان کمکی واریس، تجمع ماده لمفاوی در یک عضو و... هم استفاده می‎شود. از جمله دیگر بیماری‌هایی که به کمک بادکش درمان می‌شود افزایش قوه باروری و درمان ناباروری است. البته مشکل ناباروری ،علت‌های بسیار متعددی دارد. در برخی از آنها همراه با درمان‌های دیگر می‌توان از بادکش در نواحی خاص استفاده کرد. این‌طور نیست که هر کس قوه باروری پایینی دارد با بادکش مشکلش برطرف شود. بادکش باعث افزایش میزان خونرسانی به یک عضو می‌شود. در بسیاری از درمان‌ها با افزایش خونرسانی پزشک به اهداف زیادی می‌رسد. ترمیم ،دفع سموم و افزایش قدرت سیستم ایمنی و برطرف شدن عفونت و کاهش درد از جمله فواید افزایش خونرسانی است. غیر از این مکانیسم اثر، بادکش خود باعث گردش سایر مواد در بدن به سمت دیگر می‌شود.
مهمترین مطالب در این باره
آیا بادکش نوعی روش درمانی مورد تایید طب سنتی است؟
درمان های طب سنتی ۳ گروه است؛ «تدبیر و تغذیه»، «درمان های دارویی» و «اعمال یداوی» یعنی کارهای درمانی که با ابزار یا دست انجام می شود. یکی از این روش ها، «حجامت» است. حجامت به ۲گروه کلی «با شرط» و «بلاشرط» تقسیم می شود.
حجامت با شرط، حجامتی است که بین مردم بیشتر شناخته شده و همانی است که نقطه ای را تیغ می زنند تا خون بیاید.
نوع دیگری از حجامت که بلاشرط است، بادکش انداختن است؛ یعنی در آن خونریزی وجود ندارد. بادکش هم ۲ نوع دارد؛ بادکش گرم و سرد. در بادکش سرد، با کمک ابزاری بدون حرارت فقط مکشی انجام می شود اما در بادکش گرم، پنبه را آتش می زنند یا نمک را حرارت می دهند تا منبع حرارتی اکسیژن را استفاده کند و زیر لیوانی که روی بدن قرار گرفته، خلائی ایجاد شود و مکش انجام شود.

این مکش چه فوایدی دارد؟
موارد استفاده از بادکش در طب سنتی بسیار متعدد است و یکی از رایج ترین درمان هایی است که انجام می شود. معروف ترین مورد استفاده بادکش، تسکین درد است. افرادی که دچار دردهای عضلانی هستند، از بادکش گرم استفاده می کنند تا دردشان کمتر شود. غیر از این مورد از بادکش برای درمان بیماری های گوناگون مثل خونریزی های رحمی، بواسیر یا قطع عادت ماهیانه و درمان کمکی واریس، تجمع ماده لنفاوی در یک عضو و... استفاده می شود. بادکش انداختن حتی در ایجاد طراوت و جوانی هم کاربرد دارد. با تکنیکی خاص و با بادکش های ظریف روی پوست صورت و بدن می توان چین و چروک را رفع کرد و روند پیری را کاهش داد.

آیا ناباروری را هم می توان با کمک بادکش درمان کرد؟
از دیگر بیماری هایی که به کمک بادکش درمان می شود، افزایش قوه باروری و درمان ناباروری است. البته مشکل ناباروری، علت های بسیار متعددی دارد. در برخی از انواع آن همراه با درمان های دیگر، می توان از بادکش در نواحی خاص استفاده کرد ولی این طور نیست که هر فردی قوه باروری پایینی دارد، مشکلش با بادکش برطرف شود.

همیشه فقط کمر را بادکش می کنند؟
پزشک تشخیص می دهد باید کدام ناحیه از بدن بادکش شود. نکته قابل توجه اینکه حتی همیشه روی همان عضوی که بیمار است یا درد می کند هم بادکش نمی کنند؛ یعنی بادکش فقط برای درمان علامتی یک عضو استفاده نمی شود. مثلا اگر ساق پا درد داشته باشد، همان ناحیه بادکش نمی شود بلکه جای دیگری از بدن را بادکش می کنند و آثار درمانی آن در ساق پا دیده می شود.

چگونه ایجاد خلاء و مکش درد را تسکین می دهد یا بیماری را درمان می کند؟
بادکش باعث افزایش میزان خونرسانی به یک عضو می شود و ترمیم، دفع سموم و افزایش قدرت سیستم ایمنی و برطرف شدن عفونت و کاهش درد از فواید افزایش خونرسانی است. علاوه بر این، بادکش باعث گردش سایر مواد در بدن به سمت دیگر می شود. مثلا در دردهای عضلانی در ساق پا که به دنبال انجام کار شدید یا ایستادن به مدت طولانی ایجاد شده است، با انجام بادکش در مکان هایی خاص، میزان احتباس ماده در عضو کمتر می شود و درد کاهش می یابد.

بادکش عوارضی هم دارد؟
در صورتی که زیر نظر متخصص طب سنتی انجام شود، نه. فقط خونمردگی خفیفی ایجاد می کند که طی چند روز برطرف می شود اما بادکش انداختن سرخود عوارض متعددی دارد که از آن جمله می توان به شکستگی یا ترک استخوان اشاره کرد. خیلی از افراد مبتلا به دردهای زانو، کنار مفصل زانو بادکش می اندازند. گرچه این کار باعث کاهش درد می شود اما به دنبال تکرار آن، زواید استخوانی کنار مفصل دچار شکستگی خواهدشد. در بیماری های عروقی، بادکش روی رگ باعث جداشدن لخته در رگ و افزایش آمبولی ریه و حتی مرگ شخص می شود. بادکش در ستون فقرات نیز می تواند باعث شکستگی یا ترک شود. علاوه بر اینها، بادکش در ناحیه گردن بسیار خطرناک و از نظر طب سنتی رد شده است. در مجموع، بادکش حتما باید بجا و زیرنظر متخصص باشد وگرنه باعث بروز آثار کوتاه مدت تا خیلی جدی و حتی مرگ خواهد شد.


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ