خودکشی این دختر 12 ساله دنیا را شوکه کرد + عکس


رکنا: یک بازی آنلاین به نام «مومو» که از طریق واتس اپ فراگیرشده با ارسال تصاویر ترسناک و پیام های خشن کاربر را تحت تاثیر قرار می دهد.

تبليغ

به گزارش رکنا، به نقل از دیلی میل، به تازگی یک بازی آنلاین جدید و ترسناک در رسانه های اجتماعی فراگیر شده است. خانواده ها و مقامات بیم آن دارد که این بازی آنلاین پدیده مشابه «نهنگ آبی» باشد و جان نوجوانان را به خطر بیندازد.

این بازی در هفته های اخیر در سراسر جهان مشاهده شده و به طور کلی از طریق واتس اپ گسترده می شود. نخست شماره تماسی ناشناس کاربران را به چالش دعوت می کند تا به «مومو» (Momo) پیامی ارسال کنند. در مرحله بعد و پس از ارسال پیام، تصاویر ترسناک و پیام های خشونت آمیز برای کاربر ارسال می شود.

این بازی فراگیر با تصویر ترسناک از زنی مرتبط شده است. این عکس به حساب کاربری اینستاگرام Instagram یک عروسک ساز ژاپنی تعلق دارد.

بیشتر بخوانید: معرفی خونین‌ترین بازی‌های موجود در بازار

به هرحال اکنون تصور می شود مومو با خودکشی Suicide یک دختربچه ۱۲ ساله در آرژانتین مرتبط باشد. همین امر سبب شده عده ای آن را شبیه بازی «نهنگ آبی» اعلام کنند که سال گذشته با مرگ چند فرد در روسیه مرتبط بود.

هنوز مشخص نیست انگیزه اصلی این بازی چست اما مقامات هشدار داده اند احتمالا فرستندگان ناشناس پیام اولیه از بازی برای سرقت Stealing اطلاعات یا تشویق به خشونت و خودکشی استفاده می کنند.

این چالش در چند کشور از جمله آرژانتین، مکزیک، آمریکا، فرانسه و آلمان مشاهده شده است. البته به نظر می رسد در آمریکای جنوبی محبوبیت زیادی داشته باشد و هدف اصلی آن نوجوانان است.

به نوشته روزنامه بویرس آیرس تایمز، دختر بچه ۱۲ ساله ای که احتمالا قربانی این بازی شده، از تمام فعالیت های خود قبل از خودکشی فیلمبرداری کرده است. مقامات معتقدند احتمالا فردی او را به خودکشی ترغیب کرده است.

به هرحال هیچ کس به طور دقیق نمی داند «مومو» از کجا شروع شده و چه کسی این روند ترسناک را آغاز کرده است. البته تابه حال ۷ شماره تماس مرتبط با این بازی کشف شده که پیش شماره آنها به ژاپن و چند کشور در آمریکای جنوبی تعلق دارد.

درهمین راستا از کاربران واتس اپ خواسته شده تا با شماره های ناشناس در زنجیره های پیام تماس برقرار نکنند.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

جنجال انتشار عکس های عروسی پسر سفیر ایران در دانمارک / رسواگری آقازاده‌های اشرافی در اینستاگرام

مرگ تلخ و همزمان داماد و دو برادرزنش در کلاردشت

دستگیری مدیر نمونه یک بانک بخاطر سرقت خیابانی!

تلاش ناکام افراد ناشناس برای آتش زدن یک مسجد در کرج

پایان تجمع مردم معترض به گرانی در امیرکبیر اصفهان

ماجرای افشاکردن عشرتکده اشراف توسط ر.اعتمادی خبرنگار حوادث + فیلم

افسانه با دوست شوهرش در خانه مجردی همخوابی می کرد

شلیک های مرگبار در پارتی شبانه شهرک غرب + عکس

این زن با 50 هزارتومان همراه می شد! + عکس

به خاطر کرایه ماشین صیغه امیر شدم !

مرگ غم‌انگیز دختر کنکوری در تهران

اعدام 3 مرد خشن در زندان بجنورد + عکس

تجاوز با چوب به رویا عروس روستا در خانه مرد بی رحم + عکستبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ