آزمایش موفق موشک جدید سامانه دفاعی روسیه


وزارت دفاع روسیه موشک مدرنیزه شده جدید سامانه دفاع ضدموشکی این کشور را با موفقیت مورد آزمایش قرار داد که گفته می‌شود در جهان نظیری ندارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، روزنامه «کراسنایا زوزدا» (ستاره سرخ) از انتشارات داخلی وزارت دفاع روسیه صبح امروز خبر داد که آزمایش موشک مدرنیزه شده سیستم دفاع ضد موشکی روسیه در کشور قزاقستان با موفقیت انجام شد.

این روزنامه به نقل از سرلشکر "آندری پریخودکا" معاون فرمانده نیروهای متحد ضدهوایی و ضدموشکی نیروی هوا-فضای روسیه یادآور شده که این تسلیحات نظامی جدید با موفقیت همه وظایف محوله را انجام و اهداف در نظر گرفته را در زمان تعیین شده هدف قرار داده است.

گفته می‌شود که موشک‌های جدید مدرنیزه شده قادرند با سرعت 4 کیلومتر در ساعت پرواز کنند. در وزارت دفاع روسیه اعلام شده که پیچیدگی وظایفی که این تسلیحات نظامی قادر به انجام آنهاست، امکان آن را فراهم کرده تا اعلام شود این موشک ها در جهان نظیری ندارند.

پیش از این وزارت دفاع روسیه ویدیویی را از سیستم‌های جدید تسلیحاتی این کشور منتشر کرد که در ماه مارس سال جاری "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه از آنها سخن گفته بود.

انتهای پیام/


تبليغ
تبليغ