سهمیه شهرستان رودسر در حوزه بوم گردی 345 طرح است


رودسر- سرپرست فرمانداری رودسر با تأکید بر توجه مسئولان به اجرای طرح های بوم گردی، گفت: سهمیه شهرستان رودسر در حوزه بوم گردی 345 طرح با اعتبار بیش از 11 میلیارد تومان است.


به گزارش خبرنگار مهر، علی وارسته بعدازظهر پنج شنبه در جلسه اشتغال، سرمایه گذاری و بوم گردی که در فرمانداری شهرستان رودسر برگزار شد با تأکید بر توجه هرچه بیشتر دستگاه های اجرایی به ایجاد اشتغال و جذب سرمایه گذاری، اظهار کرد: شهرستان رودسر برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال و بهبود اقتصاد در راستای حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاری در این زمینه آمادگی لازم را دارد.

وی پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر از راهکارهای دولت برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال برای جوانان است، افزود: مسئولان شهرستان رودسر تلاش می کنند تا جذب حداکثری این تسهیلات گام بردارند.

سرپرست فرمانداری رودسر با اشاره به طرح های اشتغالزایی روستایی، گفت : تاکنون ۱۶۰ طرح اشتغالزایی در زمینه کشاورزی، شیلات، میراث فرهنگی در این شهرستان به بانک های عامل معرفی شده است.

به گفته وی تاکنون ۳۰ طرح با اعتباری بیش از ۱۰ میلیارد ریال به متقاضیان طرح های اشتغالزایی روستایی در شهرستان رودسر پرداخت شده است.

وارسته با اشاره به تصویب ۹ طرح فراگیر شهری در سطح شهرستان رودسر، افزود: از این تعداد تاکنون ۴ طرح در زمینه های کشاورزی، شیلات و میراث فرهنگی با اعتباری بیش از ۵ میلیارد تومان به بانک های عامل معرفی شده است.

سرپرست فرمانداری رودسر با بیان اینکه اجرای طرح های بوم گردی از تأکیدات استاندار گیلان است، گفت: سهم شهرستان ۳۴۵ طرح با اعتبار بیش از ۱۱ میلیارد تومان است.

به گفته وی ۱۳۲ پرونده طرح بوم گردی در سطح شهرستان تشکیل شده که از این تعداد ۸۱ پرونده احداثی و ۵۰ پرونده نیز مرمتی است که ۵۸ مورد به تصویب کمیته شهرستان رسیده و به استان ارسال شده است.

کد خبر 4351595

تبليغ
تبليغ