خانه هنرمندان ایران میزبان پنج نمایشگاه تجسمی


خانه هنرمندان ایران از جمعه 8 تیر میزبان پنج نمایشگاه تجسمی است.

تبليغ

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، خانه هنرمندان ایران از ۸ تا ۱۹ تیر میزبان پنج نمایشگاه تجسمی است. به مناسبت سی و یکمین سالگرد شیمیایی سردشت، نمایشگاه گروهی نقاشی «بوی بادام» توسط موزه صلح تهران با همکاری گالری آنلاین جمعه ۸ تیر ساعت ۱۷ در نگارخانه بهار افتتاح می‌شود.

نمایشگاه گروهی نقاشی «بوی بادام» دربرگیرنده ۱۸ نقاشی از ۱۸ هنرمند نقاش زیر ۳۵ سال است. آثاری که به این نمایشگاه راه پیدا کرده‌اند از میان ۱۵۰ نقاشی از ۱۰۰ هنرمند جوان ایرانی که در فراخوان این رویداد که با موضوع ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی، نقش قربانیان جنگ افزارهای شیمیایی در افزایش آگاهی عمومی و تلاش‌های آن برای ایجاد صلح، شرکت کرده‌اند، انتخاب شده‌اند. داوری این آثار را جمال عرب زاده و نسرین عتیقه چی برعهده داشتند.

«سرنوشت تو را بتی رقم زد که دیگران می‌پرسیدند» عنوان نمایشگاه عکس‌های نگار مسعودی از مرضیه ابراهیمی آخرین قربانی اسیدپاشی اصفهان است که جمعه ۸ تیر ساعت ۱۷ در نگارخانه تابستان افتتاح می‌شود.

به گفته نگار مسعودی عکس‌های این مجموعه مستند اجتماعی هستند و در این نمایشگاه ۲۰ عکس از این قربانی اسیدپاشی به نمایش در می‌آید و مرضیه ابراهیمی نیز در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه حضور خواهد داشت.

«فرآیند» عنوان نخستین نمایشگاه انفرادی عکس «متس الکساندر گرنابو» عکاس نروژی به نمایشگاه‌گردانی مونس محمودی است که جمعه ۸ تیر ساعت ۱۷ در نگارخانه پاییز افتتاح می‌شود.

به گفته مونس محمودی متس الکساندر گرنابو یک عکاس نروژی است که برای گرفتن عکس‌هایش یک روند طولانی سه مرحله‌ای را طی می‌کند. عکس‌های این مجموعه وام‌دار صحنه آرایی تئاتر، امکانات ویژه آن و همچنین عکاسی و هنر دیجتال است.

در این نمایشگاه ۴۱ عکس در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد.

نمایشگاه تصویرگران چک با عنوان «از قلب اروپا» توسط انجمن تصویرگران ایران جمعه ۸ تیر ساعت ۱۶ در نگارخانه میرمیران افتتاح می‌شود.

مریم طهماسبی از برگزارکنندگان این نمایشگاه گفت: نمایشگاه تصویرگران معاصر از جمهوری چک با تلاش دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (شعبه چک) و انجمن تصویرگران چک در کشور چک برگزار شده است و دراین نمایشگاه آثار نسل‌های مختلف تصویرگران مطرح این کشور که جوایزی چون هانس کریستین اندرسن، براتیسلاوا و بلونیا دریافت کرده‌اند به نمایش درآمده است.

وی افزود: با پیگیری‌های انجمن تصویرگران ایران تصمیم گرفتیم این نمایشگاه را در ایران نیز برگزار کنیم. در این نمایشگاه ۲۳ تصویرسازی با تکنیک‌های مختلف درابعاد ۷۰ در ۵۰ در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد.

نمایشگاه ۶۰ سال با جهان هنرمندانه محمد ناصری پور به انتخاب امیر سقراطی جمعه ۸ تیر ساعت ۱۷ در نگارخانه ممیز و زمستان افتتاح می‌شود.

امیر سقراطی گفت: محمد ناصری پور نقاش، معمار، مرمتگر و پژوهشگر شناخته شده ایرانی در سطح بین‌المللی است که متاسفانه علیرغم فعالیت‌های بسیار در کشور ایران کمتر شناخته شده است. او از جمله هنرمندان دقیق، کوشا و فعالی است که سهم قابل توجه‌ای در شناساندن هنر مینیاتور ایران و هنر دوره قاجار در خارج از کشور داشته است. با این که او هنرمند صاحب سبک و شناخته شده‌ای است اما ۲۵ سال از آخرین نمایشگاه انفرادی او در ایران می‌گذرد.

وی افزود: در این نمایشگاه تلاش کرده‌ام با مروری بر آثار نقاشی و طراحی ناصری پور، آثاری که در طی ۶۰ سال در زمینه گل و مرغ، پرتره و معماری خلق کرده است در معرض دید مخاطبان بگذارم.

در این نمایشگاه بیش از ۸۰ اثر محمد ناصری پور به نمایش درمی‌آید.

کد خبر 4332955
فریبرز دارایی


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ