اینستاگرام

طرح نقاشی سیاه قلم با سوژه های متفاوت و بسیار زیبا


 مدل های نقاشی زیبا می تواند راهنمای خوبی برای یادگیری طراحی و نقاشی باشد. طرح نقاشی سیاه قلم نیز طرفداران بسیاری دارد. افراد زیادی در  این مقوله استعداد دارند و به راحتی می توانند از این الگوها کمک بگیرند. طرح نقاشی سیاه قلم طراحی شکلی متفاوت از هنر تجسمی است که از ابزارهای متفاوتی برای ایجاد...

تبليغ

مدل های نقاشی زیبا می تواند راهنمای خوبی برای یادگیری طراحی و نقاشی باشد. طرح نقاشی سیاه قلم نیز طرفداران بسیاری دارد. افراد زیادی در این مقوله استعداد دارند و به راحتی می توانند از این الگوها کمک بگیرند.

طرح نقاشی سیاه قلم

طراحی شکلی متفاوت از هنر تجسمی است که از ابزارهای متفاوتی برای ایجاد طرح بر روی کاغذ، شیشه، پلاستیک، مقوا و … استفاده می کند. این ابزار شامل خودکار، جوهر(مرکب)، مداد رنگی، مداد شمعی، مداد گرافیکی(طراحی)، آبرنگ، زغال، گچ، رنگ روغن، پاستل، انواع متفاوتی از پاک کن ها، قلم ها، قلم موها، محو کن ها و…می شوند.

طرح نمادین سیاه قلم

طرح نقاشی سیاه قلم

طراحی زیبا با سیاه قلم

طراحی زیبای دست با سیاه قلم

طرح جذاب سیاه قلم

طرح زیبای سیاه قلم

طراحی زیبا با مداد

طراحی نمادین با سیاه قلم

طراحی جذاب طبیعت با سیاه قلم

طراحی با سیاه قلم

طراحی به طور کلی به چند دسته تقسیم می شود: کاریکاتور، سایه پردازی، دست آزاد و طراحی فیگور. متدهای مختلفی نیز در این رابطه مانند طراحی خطی، طراحی نقطه ای، طراحی اولیه و سایه پردازی، فرا واقعیت گرایی و … وجود دارد.

در بین این متدها، سیاه قلم جایگاه و اهمیت ویژه ای برای هنرمندان و طراحان دارد. نقاشی سیاه قلم در فرهنگ فارسی به نوعی از نقاشی اطلاق می شود که با مرکب سیاه، مداد یا زغال کار شده و هیچ نوع رنگ آمیزی در آن به کار نرفته باشد. تاریخچه این هنر در نگارگری ایران بسیار قدیمی است و با شروع نگارگری در سده هفتم هجری همچون فنی از فنون نگارگری پیگیری شد. سیاه قلم به شکل خاصی از استفاده از زغال یا مداد زغالی در کشیدن طرح و مخصوصاً طراحی چهره گفته می شود.

طراحی زیبا با مداد

طرح نقاشی سیاه قلم

طراحی زیبای ابرو با سیاه قلم

طراحی چهره با سیاه قلم

طراحی جذاب چهره با مداد

طراحی زیبای گل با مداد

طراحی نمادین با سیاه قلم

طراحی با مداد

طراحی نمادین با مداد

در زمان های گذشته نیز زغال را با پودر کربنات کلسیم ترکیب می کردند و در اصطلاح به آن «زغال مل» می گفتند. با استفاده از قلم مو از این ترکیب برای طراحی استفاده می شد. در واقع این شیوه از طراحی در بین شاگردان کمال الملک رایج بوده و طرفداران زیادی داشته است.

منبع : آرگاتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ