به گزارش برنا آذربایجان غربی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداروجانشین رییس ستاد اجرایی خدمات سفر استان در دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان با اشاره به زمان برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه ملّی گردشگری و صنایع دستی در ارومیه گفت:این نمایشگاه فرصت ارزشمند برای رونق صنعت گردشگری استان است و باید با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود درارگانهای و سازمان های دولتی ، شهرداری ها و بخشهای خصوصی برای معرفی استان در این جشنواره ملّی بهره جست.

تقی کهوریان افزود: آذربایجان غربی دارای تاریخ کهن و آثار بسیار با ارزش و طبیعتی بکر و منحصربفردی دارد و برای آشنایی و معرفی بیشتر این آثار همزمان با برپایی نمایشگاه در مرکز استان در سایر شهرستان ها نیز لازم است نمایشگاهها و برنامه های ویژه ای با همکاری تمامی نهادها و در سطح گسترده ای برگزار می شود.

وی همچنین بر برپایی تورهای گردشگری ویژه جشنواره در مسیرهای گردشگری تعریف شده است برای گشت و گذار شرکت کنندگان در جشنواره وعلاقمندان به بازدید از مناطق گردشگری و اماکن تاریخی در سایر شهرستان های استان تاکید کرد.

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار و جانشین رییس ستاد اجرایی خدمات سفر استان در ادامه دستورات لازم را برای نظارت دستگاههای مسئول بر نحوه ارائه خدمات در مراکز خدماتی، رفاهی و پذیرایی، هتل ها، مجتمع های خدماتی بین راهی، جایگاههای سوخت به منظور ارتقاء کیفی خدمات و جلب رضایت مسافران و گردشگرانی درایام سفرهای تابستانی وبویژه ایام برگزاری جشنواره درآذربایجان غربی صادر کرد.

جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: نخستین جشنواره و نمایشگاه ملّی گردشگری و صنایع دستی از ۲۹ مرداد ماه تا ۲ شهریوربا حضور فعالان این عرصه در ۳۱ استان کشور در محل نمایشگاه های دائمی ارومیه برگزار میشود.

وی با بیان اینکه در کمیته های سیاست گذاری و اجرایی این جشنواره برنامه ریزی ها و تمهیدات لازم برای برگزاری شایسته و در شان استان آذربایجان غربی با مشارکت تمامی دستگاههای اجرایی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد افزود: همزمان با برپایی این نمایشگاه نخستین همایش سرمایه گذاری بخش گردشگری نیز در ارومیه برگزار می شود و برای جذب سرمایه گذاران بسته های ویژه ای تهیه و ارائه خواهد شد.

در ادامه این جلسه با حضور معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار از پوستر نخستین جشنواره ملّی گردشگری و صنایع دستی ارومیه رونمایی شد.