آموزش روش های ساخت گل سر با مروارید


ساخت گل سر با مروارید کاری دوست داشتنی است زیرا با کمک سیم می‌توانید مروارید‌ها را به هر شکلی که می‌خواهید در آورید و با آن‌ها گل سر‌های بزرگ و کوچک و زیبا بسازید. در این جا روش درست کردن دو گل سر زیبا با مروارید (مدل گل و پاپیون) یاد داده شده است.

تبليغ


برای درست کردن گل سرهای زیبا و مجلسی معمولا از نگین و مروارید استفاده می‌شود. ستاره در این آموزش روش ساخت گل سر با مروارید را با مدل‌های گل و پاپیون به شما می‌آموزد. بعد از یاد گرفتن این مدل‌ها خودتان هم می‌توانید ایده پردازی کرده و به همین روش مدل‌های زیبای دیگری درست کنید.

۱- ساخت گل سر با مروارید؛ مدل گل

برای درست کردن این مدل گل سر به دو سایز مروارید کوچک و بزرگ، نخ پلاستیکی و گیره سر فلزی پنج سانتی‌متری نیاز دارید.

نخ پلاستیکی را برداشته و حدود ۱۲ الی ۱۴ مروارید کوچک را وارد آن کنید، بعد آن را به شکل حلقه در آورده و انتهای آن را گره بزنید. سپس در ادامه نخ دوباره مروارید وارد کنید و انتهای آن را گره بزنید. به هیمن ترتیب پنج حلقه مرواریدی درست کنید و انتهای نخ را به اولین حلقه گره بزنید.


حالا یک گل مشابه گل گفته شده را با مرواریدهای بزرگتر درست کنید، بعد گل اول را روی آن قرار داده و با نخ پلاستیکی به هم وصل کنید.

بعد نخ را برداشته و مرواریدها را طوری وارد نخ کنید که دو مروارید کوچک در کنار یک مروارید بزرگ باشد. ولی ابتدا، انتها و وسط نخ باید چهار مروارید کوچک قرار داده شود. سپس انتهای نخ را به هم گره بزنید و با ادامه نخ یک حلقه دیگر مشابه همین حلقه درست کنید.

گل‌هایی که درست کردید را روی این حلقه قرار دهید و با چسب و یا نخ به هم وصل کنید.


حالا گیره فلزی را بردارید و با چسب حرارتی روی آن را بپوشانید. سپس گل مرواریدی را روی چسب‌ها قرار داده و کمی فشار دهید. تا زمانی که چسب سفت بشود دست خود را روی گیره نگه دارید.

سپس یک مروارید نصفه درشت را وسط گل روی گیره بچسبانید.


اکنون کار ساخت گل سر با مروارید به اتمام رسید. از این مدل گیره سر بهتر است برای نگه داشتن موهای پشت سر استفاده کنید.

۲- ساخت گل سر با مروارید؛ مدل پاپیونی

روش درست کردن این گیره سر نیز ساده است و حتی اگر مبتدی باشید هم به راحتی می‌توانید آن را درست کنید. برای ساخت این گل سر به سیم گلسازی، مروارید و سیم چین نیاز دارید. برای این مدل نیز می‌توانید از نخ پلاستیکی استفاده کنید، اما سیم گلسازی مقاومت بیشتری دارد و حالت زیباتری به خود می‌گیرد.

ابتدا حدود ۲۰ سانتی‌متر از سیم را با سیم چین جدا کنید. بعد سیم را از وسط خم کنید و شروع به وارد کردن مرواریدها داخل آن کنید. برای هر پر پاپیون باید ۱۰ عدد مروارید متوسط وارد سیم کنید.

حالا یک سمت سیم که دارای ۱۰ عدد مروارید باشد را گرد کرده و به وسط بیاورید، سپس چند بار دور سیم وسط مرواریدها بپیچید.


سپس سر دیگر سیم را نیز به وسط آورده و چند بار آن را دور قسمت وسط سیم و روی سیم قبلی بپیچید.


حالا باید با باقی مانده هر سیم پره‌های پاپیون را بسازید. برای این کار باید در هر سیم حدود چهار مروارید وارد کنید و سپس انتهای سیم را با سیم چین گرد کرده و به داخل مروارید آخری فرو کنید و یا دور آن بپیچید تا مروارید‌ها از سیم بیرون نریزند.


سپس پاپیون مرواریدی خود را روی یک گیره فلزی ساده بچسبانید و صبر کنید تا خشک بشود. برای زیبایی بیشتر می‌توانید یک نگین یا گل کوچک نیز وسط پاپیون بچسبانید.

ساخت گل سر با مروارید مدل پاپیون نیز تمام شد، می‌توانید این گیره سر را برای قسمت‌های کم حجم‌تر مو استفاده کنید و یا آن را بزرگتر درست کرده و روی گیره بزرگتری بچسبانید تا بتوانید برای بستن قسمت‌های حجیم مو نیز از آن استفاده نمایید.


می‌توانید مدل‌های زیبای دیگری از درست کردن گل سر پاپیونی دخترانه و تزئین گیره سر با نمد را در ستاره بیاموزید.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ