ساخت شمع های تزیینی زیبا و متنوع در منزل یکی از ایده های جذاب و جالب است که از این طریق می توانید شمع های بسیار زیبایی تهیه نموده و در تزیین منزل از آنها استفاده نمایید. همانطور که می دانید آموزش ساخت شمع از جمله آموزش های بسیار پرطرفدار و جذاب است که با یادگیری آن می توان نقش مثبتی در تزیینات مختلف داشت. در این مطلب آموزش شمع سازی را ارائه می دهیم که امیدواریم برای شما عزیزان مفید باشد.

آموزش ساخت شمع های تزیینی بسیار زیبا و جالب :

شمع سازی و ساخت شمع های تزیینی یکی از هنرهای بسیار زیبا و جذاب است که اغلب افراد خلاق و با سلیقه اقدام به انجام آن نموده و از این طریق شمع های زیبا و جذابی تهیه می نمایند. برای شمع سازی با این روش، به مقداری پارافین، فتیله، رنگ شمع و یک فنجان تزیینی نیاز دارید.

پارافین ها را به مقدار مورد نیاز داخل ظرفی ریخته و روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید تا ذوب گردد.

سپس در صورت دلخواه رنگ مخصوص شمع سازی و یا مقداری اکلیل به پارافین مایع و ذوب شده اضافه کنید.

حال فتیله را با استفاده از سیخ یا میله فلزی و چسب نواری داخل فنجان فیکس کنید.

سپس پارافین را در فنجان ریخته و منتظر بمانید تا سرد شده و خودش را بگیرد.

حال شما صاحب شمع تزیینی زیبایی هستید که می توانید از ان در تزیینات مختلف استفاده نمایید.

در ادامه نمونه هایی از این مدل شمع زیبا و تزیینی را مشاهده می فرمایید که هریک می توانند الگویی در جهت ساخت شمع های شما باشند و از این طریق زیباترین و جذاب ترین تزیین شمع را داشته باشید.

با آموزش مرحله به مرحله و کامل ساخت شمع های زیبا و تزیینی آشنا شدید، امیدواریم از مشاهده این آموزش زیبا لذت برده باشید، از شما دوستان عزیز دعوت می نماییم برای مشاهده آموزش ها و مطالب بیشتر در این زمینه به بخش شمع سازی مراجعه نموده و از دیگر مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.