آموزش درست کردن 4 مدل گیره سر دخترانه با پارچه


دختر‌ها دوست دارند همه لباس‌ها و وسایل آن‌ها با هم ست باشند. یکی از راه‌های ست کردن لباس و مو داشتن گیره مو‌هایی از جنس و طرح پارچه لباس است. در اینجا می‌توانید روش ساخت چهار مدل گیره سر زیبا را بیاموزید و به راحتی در منزل گیره سر ست لباس مورد نظر خود را بسازید.

تبليغ


گیره سر‌های دخترانه انواع مختلفی در نوع گیره و همچنین در طرح و تزئین آن دارد. اما شما به راحتی می‌توانید مدل گیره سر‌های زیادی را در منزل درست کنید. اکنون ستاره به شما می‌آموزد که چگونه با وسایل و روش‌های ساده مدل‌های زیبایی از گیره سر‌های دخترانه را پارچه‌های مختلف و یا روبان درست کنید.

۱- درست کردن مدل گیره سر پروانه‌ای

ابتدا الگو‌های زیر را روی یک پارچه طرح دار بکشید و جدا کنید. اگر طبق اندازه‌های داده شده الگو‌ها را در آورید پروانه زیبایی خواهید داشت.


حالا دو تکه شش ضلعی را روی هم بدوزید، و حدود ۲ سانتی متر آن را باز بگذارید سپس با پشم شیشه داخل آن را پر کنید و ادامه درز را بدوزید.

برای اینکه حالت پروانه به دست آید باید کش را طوری وارد شش ضلعی کنید که از یک سانتی متر مانده به مرکز داخل و از یک سانتی متر بعد از مرکز خارج شود. بعد کمی آن را کشیده و گره بزنید.


حالا نوار پارچه‌ای را تا بزنید و از کنار بدوزید، سپس آن را وسط پروانه قرار دهید و کاملا بکشید و دور پروانه بپیچید و بدوزید. در انتهای کار پروانه را روی گیره بچسبانید.


همچنین می‌توانید قسمت بالای گیره را درون نوار دور پروانه کنید و بعد بچسبانید تا مقاوم‌تر بشود.

۲- روش درست کردن مدل گیره سر پاپیونی

درست کردن این گیره سر زیبا ساده است، اما می‌توانید با پارچه‌های مختلف مدل‌های زیبایی از گیره سر را درست کنید و حتی با پارچه‌های لباس خود آن را ست کنید.

ابتدا از الگوی پاپیون زیر ۲ عدد روی پارچه بکشید و دورتادور آن‌ها را ببرید. بعد پاپیون‌ها را به پشت پارچه روی هم قرار بدهید و دور آن‌ها را بهم بدوزید، ولی حدود ۲ سانتی متر را باز بگذارید که بتوانید پارچه را برگردانید.


بعد از اینکه پارچه را به رو برگرداندید قسمت باز آن را بدوزید. حال یک نوار باریک پارچه‌ای را دور پاپیون گره بزنید و ادامه آن را به پشت پاپیون برده و بدوزید.

پاپیون را روی گیره فلزی بچسبانید.

همچنین بخوانید: ۳ روش جالب برای گره زدن پاپیون

۳- روش درست کردن گیره سر مدل گل

این مدل گیره سر را به راحتی می‌توانید با پارچه یا روبان درست کنید. برای این کار تنها کافی است تعدادی نوار پارچه‌ای با طول حدود ۴ سانتی متر و عرض یک سانتی آماده کنید. سپس نوار‌ها را از وسط تا بزنید و لبه‌های آن‌ها را بهم بچسبانید.

حال پایین یک نوار را چسب بزنید و نوار دیگری را مثل تصویر روی آن بچسبانید.


به همین ترتیب روی نوار دوم نیز چسب زده و نوار دیگری را روی آن قرار دهید.


تا جایی کار را ادامه دهید که از روی هم قرار گرفتن پارچه‌ها یک دایره تشکیل بشود.


با نمد و یا یک تکه پارچه محکم یک دایره درست کنید و آن را پشت گل بچسبانید تا برگ‌ها کاملا بهم بچسبند و مقاومت بیشتری داشته باشند.


سپس یک مروارید و یا هر نوع مهره تزئینی دیگر را روی گل بچسبانید. مدل گیره سر گل صد برگ شما آماده استفاده است.

۴- روش درست کردن گیره سر مدل گل اشکی

برای درست کردن این مدل گیره سر به پارچه، گیره فلزی مستطیلی، مهره تزئینی و روبان توری نیاز دارید. ابتدا پارچه را به قطعه‌های مربعی کوچک در آورید و آن‌ها را از قطر آن بزنید تا شکل مثلث بشود. بعد مثل تصویر زیر یک گوشه مثلث را روی گوشه وسط تا بزنید و بچسبانید.


سپس گوشه دیگر مثلث را نیز به همین روش بچسبانید. به همین ترتیب حدود ۱۲ الی ۱۵ عدد برگ با پارچه درست کنید.


حالا از پایین گیره شروع کنید برگ‌ها را ۳ تا ۳ تا کنار هم بچسبانید. بهتر است ردیف انتهایی ۴ عدد باشند. روبان را چند تا بزنید و بالای گیره بچسبانید.

اکنون باید با مهره‌ها و سیم مخصوص گل سازی مثل تصویر زیر یک گل پنج برگ درست کنید. می‌توانید روش درست کردن مدل ریسه زینتی با مهره را در ستاره بیاموزید.


وقتی گل آماده شد آن را طوری روی گیره بچسبانید که ما بین روبان و گلبرگ‌ها باشد. برای زیبایی بیشتر می‌توانید چند عدد مروارید را بین گل‌های پارچه‌ای بچسبانید.

در انتها گل سر زیبای شما به این شکل در می‌آید.

همچنین بخوانید: آموزش ساخت تل سر تزئینی مجلسیتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ