تلگرام

آموزش ساخت 6 مدل کاردستی با شانه تخم مرغ


درست کردن کاردستی با وسایل دور ریختنی کاری مفید و هنرمندانه است. در اینجا مدل‌های مختلف درست کردن کاردستی با شانه تخم مرغ مثل دسته گل، قارچ، کشتی و پروانه یاد داده شده است.

تبليغ
برای درست کردن کاردستی با شانه تخم مرغ به وسایل زیادی نیاز ندارید و تنها با وسایل رنگ آمیزی مثل گواش و آبرنگ نیز می‌توانید کاردستی‌های زیبا بسازید.

ستاره در این آموزش روش‌های جالبی را برای استفاده از شانه تخم مرغ‌های دور ریختنی به شما آموزش می‌دهد که زمان زیادی لازم نداشته و به سادگی می‌توانید آن‌ها را انجام دهید.

مدل اول: درست کردن پروانه با شانه تخم مرغ

یک شانه تخم مرغ برداشته و چهار عدد از جا تخم مرغی‌های کنار هم را جدا کنید. بعد با گواش یا آبرنگ با طرح دلخواه خود روی آن را رنگ آمیزی کنید. در انتها با ساقه تزیینی برای پروانه زیبای خود شاخک درست کنید و روی سر آن قرار دهید.

مدل دوم: درست کردن جوجه ۱ روزه با شانه تخم مرغ

ابتدا با استفاده از کاموا یک منگوله زرد درست کنید (روش درست کردن منگوله) سپس برای آن دو چشم و یک نوک درست کرده و روی آن بچسبانید. بعد دو قسمت از شانه تخم مرغ را جدا کنید و بالای آنها را دالبری برش دهید.

سپس جوجه کاموایی را داخل یکی از آنها بگذارید و قسمت دیگر را روی سر جوجه قرار دهید.

مدل سوم: کاردستی با شانه تخم مرغ مدل دسته گل

این مدل کاردستی در عین زیبایی بسیار ساده است. تنها کافی است قسمت‌های شانه تخم مرغ را از هم جدا کنید، بعد آنها را رنگ کرده و در وسط آنها دکمه بچسبانید.

سپس گل‌ها را روی یک مقوا یا تخته چوبی بچسبانید و چند ساقه گل آماده نیز پایین آنها قرار داده و با روبان روی آن‌ها را تزیین کنید.

همچنین بخوانید: ساخت کاردستی با چوب بستنی های ساده

مدل چهارم: کاردستی با شانه تخم مرغ مدل کشتی

برای درست کردن این کشتی زیبا به یک شانه تخم مرغ ۱۲ عددی نیاز دارید. ابتدا بیرون شانه تخم مرغ را با رنگ و طرح دلخواه رنگ کنید. سپس چهار عدد مربع با کاغذهای رنگی در سایزهای مختلف درست کنید و روی آنها را تزیین نمایید.

بعد هر دو مربع را در یک سیخ جوجه کباب چوبی کرده و در وسط شانه تخم مرغ قرار دهید.


به همین سادگی می‌توانید با ایده‌های مختلف کاردستی کشتی درست کنید.

مدل پنجم: کاردستی قارچ با شانه تخم مرغ

برای درست کردن قارچ یکی از ستون‌های وسط شانه تخم مرغ و یک جا تخم مرغی را از شانه جدا کنید. قسمت کف جاتخم مرغی را ابتدا قرمز رنگ کنید و بعد روی آن خال خالی‌های سفید بکشید.

سپس ستون را سفید رنگ کنید و سر قارچ را روی آن بچسبانید. در انتها می‌توانید برای قارچ خود چشم و دهان درست کنید.

مدل ششم: درست کردن کاردستی مرغ با شانه تخم مرغ

برای درست کردن این مدل خاص و زیبا باید به تصویر زیر کاملا دقت کنید. همان طور که در تصویر مشخص است ابتدا طوری شانه تخم مرغ را برش بزنید که یک ستون و یک جاتخم مرغی با هم جدا شوند.

سپس جلوی ستون را یک برش کوچک بدهید و قسمت‌های اضافی آن را ببرید و با رنگ سفید روی آن را رنگ آمیزی کنید. سپس با کاغذ رنگی برای مرغ، نوک و تاج درست کنید و روی آن بچسبانید.


در نهایت یک مرغ زیبا به شکل زیر خواهید داشت.

همچنین بخوانید: کاردستی خروس، فقط با شانه تخم مرغ و کاغذ!تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ