محقق جوان ایرانی موفق به کسب جایزه‌ی علمی سوربن ابوظبی در زمینه علوم اقتصاد و مدیریت شد


محسن فرازی اقتصاددان و حسابدار جوان ایرانی به تازگی موفق شده جایزه‌ی دکترای افتخاری دانشگاه سوربن ابوظبی 2018 را از آن خود کند. گفتنی است که او به سبب فعالیت‌های پژوهشی و گسترش علم اقتصاد و مدیریت در کنفرانس ها، همایش‌ها و سمینار‌های تخصصی و با تاکید بر اقتصاد خاورمیانه و با نظر هیات علمی دانشگاه سوربن ابوظبی موفق به کسب این جایزه شده و آن را از...


موضوع اصلی تحقیق و ارائه مقاله دکتر محسن فرازی جداسازی بنیادین اقتصاد کشور‌های حوزه خلیج فارس از اقتصاد نفتی است
با عنوان
'' The separation of oil from the economies of the Middle East''

به طوری که با فنون مدیریتی و مالی، سطح وابستگی به درآمد‌های نفتی و نوسانات ارزی حاصل از آن در اقتصاد کشور‌های غرب آسیا به حداقل برسد.


گفتنی است معیار‌های لازم جهت دریافت جایزه دکترای افتخاری دانشگاه سوربن عبارتند از::
۱ ارتباط موثر علم و دانش با بازار روز جهانی، و حقیقی، عینی و کاربردی بودن پژوهش

٢ انتشار علم در سطح بین‌المللی به دور از انحصار طلبی‌های ملی (همایش ها، کنفرانس ها، سمینار‌ها)
٣ داشتن سن جوان کمتر از ۴٠ ساللازم به ذکر است که دکتر محسن فرازی ۲۹ ساله، تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه آزاد مشهد به پایان رسانده و علاوه بر دریافت این دکترای افتخاری.
دکترای مدیریت حرفه‌ای کسب و کار را نیز دارا می‌باشد.
Doctorate of Business Administration

وی در حاضر حاضر ساکن و شاغل در شهر مشهد است و علاوه بر تدریس در دانشگاه، عضو افتخاری هیأت علمی آکادمی بین المللی پردیس شمال در کشور گرجستان نیز می‌باشد.


گفتنی است علی رغم تلاش‌های مسؤلین برگزاری مراسم اهدا جوایز و رایزنی‌های مسؤلین دانشگاه سوربن ابوظبی، به دلیل کارشکنی دولت امارات و تأخیر در صدور روادید برای این جوان ایرانی، دانشگاه سوربن پاریس رأسا و از طریق هماهنگی با سفارت فرانسه در تهران، مدال افتخار و حکم دکترای افتخاری را به ایشان اهدا کردند.


تبليغ
تبليغ