سازش دو طایفه بعد از نیم قرن/ آیین سنتی مصالحه برگزار شد


الیگودرز- آیین سنتی مصالحه بین دو طایفه بختیاری پس از 48 سال با حضور مردم و مسئولان در الیگودرز برگزار شد.

تبليغ

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شوراهای حل اختلاف استان لرستان، در پی درگیری در شهرستان الیگودرز بین دو طایفه «میرزایی بسحاق» و «چهاربری» از طوایف ایل بختیاری در ۴۸ سال پیش، جوانی به نام «مهدی میرزایی بسحاق» از طایفه میرزایی به قتل می رسد و از تاریخ درگیری تا به حال کشمکش و درگیری سایه سنگین خود را بر این دو طایف بزرگ گسترانیده و روز به روز بر دامنه آن افزوده می شد و دارای پیامدهای منفی آن بود.

خوشبختانه با تلاش شبانه روزی ریش سفیدان و متنفذین محلی با حضور سران طوایف بختیاری اعم از «چهارلنگ» و «هفت لنگ»، متنسبین به دو طایفه «بسحاق» و «چهاربری»، امام جمعه، اعضای شورای تامین و مسئولین دوایر دولتی، آیین مصالحه و آشتی مطابق رسومات ایل بزرگ بختیاری در محل مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) برگزار شد.

به واسطه این اقدام ارزشمند، زندگی اجتماعی و مسالمت آمیز در هر دو طایفه از سر گرفته شد و اثرات ارزشمندی نیز در سطح حوزه قضایی الیگودرز در راستای بسط و تعمیم فرهنگ صلح و سازش که منطبق با آموزه های دینی که مورد تاکید صریح قرآن است بر جای گذاشت.

این مصالحه بدون هیچ گونه پیش شرطی محقق و مابه ازای این مصالحه وجهی از ناحیه قاتل و طایفه وی به اولیا دم پرداخت نشد.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ