جمهوری اسلامی به کمک متحدین خود وضعیت جدیدی در منطقه ایجاد کرد/ برخلاف تصور حامیان داعش سفره خلافت آنها برچیده شد


معاون سیاسی سپاه گفت: جمهوری اسلامی توانست به کمک متحدین خود وضعیت جدیدی را در منطقه ایجاد کند.

تبليغ

سردار سرتیپ پاسدار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛‌ با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در حرم رضوی مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی توانست پرچم عزت و اقتدار ملت ایران را در منطقه به احتزاز درآورد و سهم مهمی در شکستن کمر تکفیری‌ها با برقراری امنیت ایفا کند و نقشه آمریکایی ها را در منطقه خنثی کند؛ اظهار کرد: پشت صحنه گروه‌های تروریستی برخی از کشورهای اروپایی، رژیم صهیونیستی، کشورهای مرتجع منطقه به ویژه عربستان قرار دارد و آمریکا نیز هماهنگ کننده اصلی آنهاست.

معاون سیاسی سپاه با اشاره به اینکه آمریکا برای احیای سلطه در منطقه و گسترش نفوذش نقشه‌‌ای شیطانی را طراحی کرد ادامه داد: آنها با به راه انداختن جنگ‌های مذهبی و فرقه‌ای درصدد بودند دولت‌های مردمی و مستقل و جریان مقاومت را دچار ضعف کرده تا از طریق گروهک‌های تروریستی نفوذشان را افزایش دهند.

جوانی افزود: زمانی که داعش بر چند استان عراق از جمله شهر موصل مسلط شد مطالبی همانند تخریب کربلا، نجف، کاظمین و سامرا را مطرح می‌کرد که یادآور تخریب بقیع بود و نشان می‌داد چه نقشه شیطانی را این قدرت‌ها از جمله آمریکا در سر داشتند تا در جهان اسلامی حمام خون به راه بیاندازند.

وی ادامه داد: همان زمان سخنگوی داعش اعلام کرد پس از عراق نوبت ایران است و می‌خواستند مبتنی بر تفکر تکفیری، جنگی را به راه بیاندازند. این توطئه به خوبی از سوی جمهوری اسلامی به ویژه مقام معظم رهبری شناسایی شد و جمهوری اسلامی با تلاش شبانه‌روزی توانست ائتلاف واقعی برای مبارزه با تروریسم متشکل از ملت‌ها، دولت ها، ارتش و نیروهای مردمی عراق و سوریه، حزب‌الله لبنان ، نیروهای مردمی از کشور های افغانستان و پاکستان و از جمله مدافعان حرمی که از جمهوری اسلامی پا به میدان گذاشتند را شکل دهد.

جوانی ادامه داد: بر خلاف تصور بانیان و حامیان گروهک‌های تروریستی که گمان می‌کردند منطقه درگیر یک جنگ خونین و مذهبی چند ده ساله خواهد شد کمر داعش شکسته و سفره خلافت آنها برچیده شد.

وی تصریح کرد: زمانی که بحث شکست داعش مطرح می‌شود، شکست حاکمیت ناخوانده و بد شومی است که توسط این گروهک تروریستی – تکفیری در بخش‌هایی از سوریه و عراق تشکیل شده بود.

معاون سیاسی سپاه اظهار کرد: سرکرده خودخوانده داعش گمان می‌کرد روز به روز بر حوزه حکمرانی خود افزوده و تمامی سوریه و عراق را حوزه خلافت قرار خواهد داد و به سمت لبنان، بخش‌هایی از مناطق آفریقا، برخی از مناطق آسیای مرکزی ،حوزه قفقاز و ایران خواهد آمد و از این طریق آمریکایی‌ها به دنبال نابودی مقاومت در منطقه و در هم شکستن مقاومت جمهوری اسلامی بودند تا جریان ضد صهیونیسم ضعیف و دچار فروپاشی شود. اما امروز شاهد فروریختن خلافت و جریان تکفیری هستیم و حامیان آن‌ها روند رو به ضعفی دارند.

وی اظهار کرد: جمهوری اسلامی توانست به کمک متحدین وضعیت جدیدی را در منطقه ایجاد کند و امروز مقاومت به مراتب قدرتمند تر از گذشته شکل گرفته که مورد اذعان و اعتراف همگان است.

معاون سیاسی سپاه در پایان خاطر نشان کرد: از افتخارات ملت ایران است که توانستند توطئه‌ای شیطانی علیه بشریت، جهان اسلامی و کشورهای منطقه را در هم بشکنند.

انتهای پیام /تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ