تلگرام

آموزش 3 مدل زیبا از تزیین شمع هفت سین


به جای شمع‌های ساده می‌توانید شمع‌های تزیینی زیبا در سفره هفت سین قرار دهید. در اینجا روش‌های زیبا و خاص برای تزیین شمع هفت سین مدل بهاری، توری و اکلیلی یاد داده شده است.

تبليغ
شمع را می‌توان در شکل‌های مختلف بر سر سفره هفت سین قرار داد. جالب است بدانید که با روش‌های ساده می‌توانید شمع را به شکل‌های زیبا و فانتزی در آورید. ستاره در اینجا سه مدل تزیین شمع فانتزی را مرحله به مرحله به شما می‌آموزد تا بتوانید شمع‌هایی با پایه‌های بهاری زیبا با گل‌ها، کریستال، آب و نوار‌های توری و اکلیل را در منزل درست کنید.

تزیین شمع با گل‌های بهاری

وسایل مورد نیاز

گلدان استوانه‌ای شیشه‌ای در سه سایز مختلف کریستال شیشه خرده شمع شناور گل ارکیده طبیعی یا مصنوعی سیم ساقه گل سیم چین فندک پنبه و الکل لامپ‌های کوچک LED ضد آب


روش تزیین شمع با گل‌های بهاری برای هفت سین

۱- ابتدا گلدان‌های استوانه‌ای را خوب بشویید و داخل آن را با دستمال خشک کنید و اگر لکه‌ای روی آن ماند با پنبه و الکل تمیز کنید.

۲- حال باید یکی از سایز‌های گلدان را انتخاب کنید، گل را روی گلدان شیشه‌ای اندازه کنید تا متوجه شوید چه مقدار گل برای گذاشتن درون گلدان استوانه‌ای مورد نیاز می‌باشد.


۳- گل را با سیم چین به قطعات کوچک‌تر تبدیل کنید برگ‌ها و قسمت‌های اضافه ساقه آن را نیز بچینید. دقت داشته باشید اگر از گل مصنوعی استفاده می‌کنید کافی است گل را از محلی که به ساقه وصل شده است در بیاورید.


۴- پایین گلدان‌های استوانه‌ای را با کریستال شیشه خرده پر کنید. اینجا از کریستال خرده شیشه استفاده شده است، اما می‌توان از شن و ماسه، مروارید و سنگ نیز استفاده کرد.


۵- لامپ‌های کوچک LED را بردارید و روشن کنید و درون شیشه خرده‌‌ها جای دهید. موقع خرید لامپ‌های LED حتما توجه داشته باشید که ضد آب بوده و عمر باتری آن‌ها طولانی باشد.


۶- گل‌های جدا شده را به آرامی درون گلدان‌های استوانه‌ای روی کریستال‌های خرده شیشه کف گلدان قرار دهید. سپس ظرف آب را برداشته و با احتیاط روی محتویات داخل گلدان آب بریزید. دقت کنید نظم گذاشتن گل‌ها روی هم خراب نشود.


توجه: اگر از گل مصنوعی پلاستیکی یا ابریشمی استفاده می‌کنید قبل از ساختن شمع بهاری، گل‌ها را ۲۴ ساعت در آب قرار دهید تا مطمئن شوید رنگ پس نمی‌دهند. همچنین می‌توانید روی گل مصنوعی اسپری جلادهنده بپاشید تا آب باعث خراب شدن رنگ آن نشود.


۷- شمع شناور را به آرامی روی گلدان استوانه‌ای پر از آب قرار دهید.


۸- با فندک شمع‌ها را روشن کنید و از آن برای تزیین سفره هفت سین خود استفاده کنید.


چند مدل دیگر از تزیین پایه‌های بهاری برای شمع آورده شده تا بتوانید ایده‌های جذاب تری بگیرید:

همچنین بخوانید: آموزش درست کردن جام هفت سین فانتزی

تزیین شمع هفت سین با پارچه توری

وسایل مورد نیاز

یک استوانه شیشه‌ای متوسط (دقت کنید دو طرف استوانه باید باز باشد) لیوان کوچک شیشه‌ای شمع کوچک چسب حرارتی قیچی پارچه توری


روش تزیین شمع سفره هفت سین با پارچه توری

۱- پارچه توری را روی استوانه شیشه‌ای اندازه کنید و به اندازه دور استوانه شیشه‌ای آن را با قیچی برش دهید. لبه‌های پارچه بریده شده را با چسب حرارتی بچسبانید و دور استوانه شیشه‌ای بپیچید و آن را به خوبی روی شیشه محکم کنید.


۲- قسمت‌های اضافی توری روی استوانه شیشه‌ای را ببرید.


۳- چندتا از گل‌های روی پارچه توری را ببرید و از پارچه جدا نمایید. سپس با چسب حرارتی گل‌ها را روی تور استوانه شیشه‌ای بچسبانید تا حالت برجسته بگیرد.


۴- وقتی کار چسباندن گل‌ها تمام شد، لیوان کوچک را برداشته و شمع را درون آن قرار دهید، سپس شمع را روشن کنید و استوانه را روی آن بگذارید.


۵- این شمع تزیینی زیبا را می‌توانید بر سر سفره هفت سین خود قرار دهید.

همچنین بخوانید: آموزش تزیین هفت سین روی جام با اکلیل و نگین

تزیین شمع با اکلیل برای سفره هفت سین

وسایل مورد نیاز و روش کار

شمع استوانه‌ای سفید اکلیل چسب چوب

این روش بسیار ساده است، یک شمع استوانه‌ای سفید بردارید، روی یک سینی یا کاغذ مقداری اکلیل بریزید، سپس روی بدنه شمع را چسب چوب بزنید و آن را روی اکلیل غلت دهید.

همچنین بخوانید: آشنایی با هنر شمع سازی + تصاویری از مدل شمع تزئینی

گروه خانه داری ستارهتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ