مکان های دیدنی ژاپن | زیباترین مکان های دیدنی ژاپن برای گردشگران


در اینجا ما قصد داریم زیباترین و بهترین مکان های گردشگری و دیدنی ژاپن را به شما علاقمندان در سایت تالاب معرفی نماییم. جمعیت این کشور 126 میلیون نفر درسال 2016 بوده است. مجمع‌ الجزایر ژاپن کشوری در اقیانوس آرام در آسیای شرقی است، که یکی از قدرت‌های‌ اصلی اقتصادیِ جهان و سومین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. ژاپن یک...

تبليغ

در اینجا ما قصد داریم زیباترین و بهترین مکان های گردشگری و دیدنی ژاپن را به شما علاقمندان در سایت تالاب معرفی نماییم.

جمعیت این کشور 126 میلیون نفر درسال 2016 بوده است. مجمع‌ الجزایر ژاپن کشوری در اقیانوس آرام در آسیای شرقی است، که یکی از قدرت‌های‌ اصلی اقتصادیِ جهان و سومین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. ژاپن یک کشور پادشاهی‌ است که برمبنای قانون اساسی ژاپن اداره می شود.

مکان های‌ دیدنی ژپن ؛ ژاپن کشوری است واقع در اقیانوس آرام که به سرزمین آفتاب تابان شهرت دارد. مردم این کشور تا به امروز فرهنگ‌ و نگرش خاص خودرا حفظ وآن رابه سبکی بسیار دوست داشتنی با دنیای مدرن ترکیب کرده‌اند. این کشور جذابیت‌های‌ طبیعی و انسانی بی شماری دارد که آنرا در بین بهترین مقصدهای تفریحی جهان قرار می دهد. در ادامه با سایت تالاب همراه باشید.

مکان های دیدنی ژاپن

اگر بخواهم لیستی از کشور های خاص جهان را نام ببرم بدون شک ژاپن در بین سه تای اول جای خواهد گرفت. احتمالا این داستان را همه ی می دانند که پس از جنگ جهانی دوم و بمباران دو شهر هیروشیما و ناکازاکی ژاپن شکستی مفتضحانه خورد که امپراطور و بیشتر مردم این کشور را مجبور به تسلیمی بی چون و چرا کرد.

با این وجود میهن پرستی مردم این کشور باعث شد که خیلی زود به خودشان بیایند و با انگیزه گرفتن از تبعات جنگ به بازسازی کشورشان بپردازند.

این تلاش به حدی نتیجه بخش بود که کشور ژاپن درحدود یک دهه بعد به یکی از قطب‌های‌ بزرگ اقتصادی جهان نام گرفت به گونه‌ای که برخی تحلیلگران آنرا معجزه اقتصادی نامیدند. خوشبختانه این کشور از نظر گردشگری هم در مسیر پیشرفت بود. معابد گوناگون، جشنوراه‌های‌ سنتی و بازارهای بزرگ تنها بخشی از جاذبه‌های‌ این کشور هستند.

زیباترین مکان های دیدنی ژاپن برای گردشگران

پنج دریاچه فوجی «Fuji Five Lakes» ژاپن

این دریاچه‌های‌ گروهی را می توانید در پای کوه مشهور فوجی بیابید. نکته‌ی جالب نحوه‌ی تشکیل این دریاچه‌ها است که بر اثر فوران آتشفشان بزرگ به وجود آمده‌اند. در بهار با رویش خزه‌های‌ صورتی رنگی به نام شیبازاکورا در تمام این ناحیه چشم انداز بسیار زیبایی پدید می آید که نباید از دست داد.

هر ساله دراین فصل گردشگران زیادی برای تماشای محیط اطراف دریاچه‌ها به ژاپن سفر میکنند.

آبشار ناچی «Nachi Falls» ژاپن

ارتفاع بلندترینریزشگاه آبشار ناچی به ۱۳۳ متر میرسد، از این رو مرتفع‌ترین آبشار کشور ژاپن به شمار میرود.

این آبشار از روی یک صخره‌ی سنگی پایین می‌ریزد. معبد بودایی Seiganto-ji که در نزدیکی آبشار قرار دارد و چشم انداز زیبایی را ارایه می کند یکی از مواردی به شمار می رود که جذابیت این مکان را دو چندان میکند.

کوه آسو «Mount Aso» ژاپن

کوه آسو یکی از بزرگ‌ترین آتشفشان‌ها‌ی فعال جهان و بزرگ‌ترین آتشفشان فعال ژاپن است که در جزیره‌ی کیوشو قرار دارد. کوه آسو با ارتفاع ۱۵۹۲ متر در پارک ملی آسو کوجو «Aso Kujū National Park» واقع شده است.

سایت تالاب : از آنجایی که یک پارکینگ در فاصله‌ی چند دقیقه‌ای دهانه‌ی آتشفان قرار دارد دسترسی به این کوه به اسانی امکان پذیر است. تا کنون آثار هنری ارزشمندی هم چون نقاشی و شعر با الهام از زیبایی این مناظر طبیعی خلق شده‌اند.

دیدنی ترین مکان های ژاپن

کوه یاری «Mount Yari» ژاپن

کوه یاری ۳۱۸۰ متری یاری در رشته کوه‌های‌ شمالی کیتا قرار دارد. کوه یاری یکی از معروفترین و همچنین زیباترین جاذبه‌های‌ طبیعی ژاپن به شمار می رود.

این کوه و طبیعت زیبای اطرافش در بین بک پکر‌هایی که چالش پیمودن مسیر ۴۰ کیلومتری برای رسیدن به قله را می‌پذیرند «بک پکرها افرادی هستند که اغلب در سفرند و تنها با یک کوله پشتی و کم‌ترین هزینه سفر میکنند» از محبوبیت زیادی برخوردار است.

چشم اندازهای این ناحیه واقعا نفسگیر هستند. خوشبختانه امکانات مسکونی برای اقامت در طبیعت کوه‌های‌ یاری فراهم شده است تا بتوانید با گشت و گذار در بین جنگل‌های‌ سرسبز و صعود به بالاترین نقطه تجربه‌ای خاطره انگیز را برای خودتان رقم بزنید.

کوه فوجی «Mount Fuji» ژاپن

کوه فیجی که آتش‌فشانی با مخروط متقارن است، نماد و نماد فرهنگ کشور ژاپن به شمار می رود. این کوه با ۳۷۷۶ متر ارتفاع، بلندترین کوه این کشور محسوب می شود که به خاطر بار معنایی تاریخی، فرهنگی و مذهبی‌اش، به مدت چند قرن است که زائران رابه‌سوی خود جذب می‌‌کند.

امروزه مردم به دلایل مختلفی از این کوه دیدن میکنند. بالا رفتن ازآن یکی از دوست ‌داشتنی‌ترین فعالیت‌هایی است که صورت می‌پذیرد. همچنین افراد ماجراجو علاقه‌ی زیادی به ورزش هیجان‌انگیز پاراگلایدر دارند.

ازآنجایی‌که کوه فوجی با ۵ دریاچه‌ی زیبا احاطه شده است، همه ی ساله جشنواره‌های‌ زیادی در اطراف آن برگزار می شود.

حتما بخوانید:عکسهایی از دیدنی ترین شهر جهان در ژاپن

مکان های دیدنی ژاپن

کوه کویا ژاپن

کوه کویا، مکانی واقع در استان واکایاما دربخش‌های‌ جنوبی اوساکا است. نخستین ساکنان کوه کویا، درسال ۸۱۹ میلادی به این مکان آمدند. کویا یکی از مراکز مهم فرقه‌ی «شینگو» مذهب بودایی در ژاپن محسوب میشود.

این کوه در بین ۸ کوهستان دیگر ودر دره‌ای با ارتفاع ۸۰۰ متر واقع شده است. دلیل انتخاب کویا بعنوان محل اقامت، شباهت اراضی آن به نیلوفر آبی است. در واقع، صومعه‌ای که دراین مکان وجوددارد، شهر کویا رابه وجود آورده است که دارای یک دانشگاه با علوم مذهبی است.

در کویا ۱۲۰ معبد وجوددارد که مکانی برای استراحت زائرین آن محسوب میشود. سفر به شهر کویا، سفری مذهبی تلقی میشود که دارای معابد متعدد است.

جزیره ایشیگاکی ژاپن

ایشیگاکی، جزیره‌ای واقع دربخش‌های‌ غربی اوکیناوا هونتو است. ایشیگاکی دومین جزیره‌ی بزرگ مجمع‌الجزایر یایاما در ژاپن است. این جزیره، قطب تجاری و حمل و نقل یایاما محسوب می شود. همچنین بزرگ ترین فرودگاه یایاما نیز در ایشیگاکی واقع شده است. فرهنگ مردم جزیره‌ی ایشیگاکی بدلیل موقعیت جغرافیایی آن، از خود ژاپن و تایوان تأثیر گرفته است.

سواحل ایشیگاکی بسیار زیبا و دیدنی است؛ همچنین برای رفتن به دیگر جزایر یایاما، بایستی از ایشیگاکی عبور کنید. آب‌های‌ ساحلی این جزیره بسیار شفاف و زلال بوده و برای ورزش‌های‌ مانند موج‌سواری با کایت، موج‌سواری و غواصی بسیار ایده‌آل هستند.

غذای جزیره‌ی ایشیگاکی نیز بدلیل شباهت فرهنگش با کشور های دیگر، متفاوت از غذا های ژاپنی است. یکی از پرطرفدارترین غذا های این مکان، «تونسوکو» نام دارد.

کانازاوا ژاپن

کانازاوا مرکز استان ایشیکاوا در ژاپن است. کانازاوا به معنی «مرداب طلا» است. این شهر دارای یک قلعه در مرکزش است. بیشتر نقاط این قلعه درسال ۱۸۸۸ میلادی در آتش سوخت و تنها بخش‌هایی ازآن باقیمانده است. کانازاوا تنها شهر ژاپنی بود که تحت حملات نیروی هوایی ارتش آمریکاقرار نگرفت؛ بهمین دلیل میراث معماری‌اش سالم مانده است.

از جمله مکان‌های‌ دیدنی این شهر میتوان به باغ کینروکو اشاره کرد. کینروکو یکی از سه باغ بزرگ ژاپن است که دارای گونه‌های‌ مختلفی از درختان، گل‌ها و آبشارها است.

یکیدیگر از مکان‌های‌ دیدنی این شهر، قلعه‌ی کانازاوا است که در پشتی آن، رو به باغ کینروکو باز می شود. معبد میوروجی نیز از جمله مکان‌های‌ بسیار شگفت‌انگیز کانازاوا است که دارای معماری سنتی، راه‌ها و درهای مخفی جالب است.

هیروشیما ژاپن

بیشتر مردم دنیا، هیروشیما رابا بمباران اتمی نیروی هوایی ایالات امریکا در تاریخ ششم آگوست ۱۹۴۵ در اواخر جنگ جهانی دوم می‌شناسند. هیروشیما بخشی از بزرگ ترین جزیره‌ی ژاپن، یعنی هونشو است. معنی لغوی هیروشیما، «جزیره‌ی وسیع» است. هیروشیما در تاریخ یک آوریل ۱۸۸۹، عنوان شهر را دریافت کرده ودر یک آوریل ۱۹۸۰، رسما به یک شهر تبدیل شد.

هیروشیما موزه‌های‌ زیادی دارد اما دیدنی‌ترین مکان‌های‌ این شهر، «موزه‌ی یادبود هیروشیما» و «پارک یادبود هیروشیما» هستند. همه ی ساله، انسان‌های‌ تعداد زیادی از سراسر دنیا در ۶ آگوست که روز حمله‌ی ایالات امریکا به هیروشیما است، برای شرکت در «مراسم یادبود هیروشیما» به این شهر می آیند. «قلعه‌ی هیروشیما» و «باغ غرق شده» نیز از دیگر جاذبه‌های‌ گردشگری این شهر هستند.

کاماکورا ژاپن

کاماکورا شهری در فاصله‌ی ۵۰ کیلومتری توکیو است. این شهر بخشی از استان کاناگاوای ژاپن محسوب میشود. کاماکورا در کتاب‌های‌ تاریخی ژاپن، پایتخت غیر رسمی این کشور بوده است اما امروزه شهری کوچک است. مساحت این شهر ۳۹٫۶۰ کیلومتر مربع و جمعیتش تا ماه ژوئن ۲۰۱۲، برابر با ۱۷۴,۴۱۲ نفر بوده است.

کاماکورا چندین معبد تاریخی مهم دارد که سالانه گردشگران بسیاری رابه سمت خود جذب میکند. مجسمه‌ی برنزی بودا نیز دراین شهر قرار دارد که از شهرت بالایی برخوردار است.

سایت تالاب : معبدی که مجسمه‌ی بزرگ بودا در آن قرار داشت، توسط سونامی تخریب شد و ازآن زمان تا کنون، این مجسمه در محیط بیرون نگه داری می شود. معماری شهر کاماکورا نیز در نوع خود بی‌نظیر است که بیشتر آن طی زمین لرزه‌ی سال ۱۹۲۳ از بین رفت.

از دیگر مکان‌های‌ دیدنی این شهر میتوان به «گذرگاه آساینا»، «معبد آنکوکوران جی»، «معبد انگاکو جی»، «معبد هیس درا» و «موزه‌ی ادبی کاماکورا» اشاره کرد.

نیکو ژاپن

نیکو شهری کوچک واقع در نواحی شمالی کانتوی ژاپن است. مساحت این شهر ۱٫۴۴۹ کیلومتر مربع و جمعیت آن نیز ۸۴,۱۹۷ نفر است. نیکو با توجه با مساحتش، سومین شهر بزرگ ژاپن به شمار میرود. نیکو یک شهر گردشگری بسیار پرطرفدار است. عمده شهرت این شهر بدلیل معابد و زیارتگاه‌های‌ مذهبی معروفش است.

مکان‌های‌ دیدنی مانند «آبشارهای کیگان»، «دریاچه‌ی چوزنجی» و «باغ گیاه‌شناسی نیکو» از دیگر جاذبه‌های‌ گردشگری این شهر هستند. نیکو بدلیل در اختیار داشتن آبشارها و کوهستان‌های‌ متعددش، یکی از منابع تولید برق هیدروالکتریکی ژاپن محسوب می شود. بازدید از «خیابان سرو نیکو» «مجسمه‌ی سه میمون خردمند» و «سرزمین عجایب نیکو» نیز خالی از لطف نخواهد بود.

مکان های گردشگری ژاپن

تاکایاما ژاپن

تاکایاما در استان گیفوی ژاپن واقع شده است. جمعیت این شهر ۹۲,۳۶۹ نفر و مساحت آن نیز برابر با ۲٫۱۷۷ کیلومتر مربع است. وجود نجاران ماهر و زبردست موجب شهرت این شهر شده است؛ برخی نیز بر این باورند که نجاران این شهر در ساخت «کاخ سلطنتی کیوتو» و دیگر معابد مشهور نارا و کیوتو دست داشته‌اند.

شهر تاکایاما بدلیل جدایی‌اش از ژاپن و ارتفاع بالایی که دارد، فرهنگ خودرا طی یک دوره‌ی ۳۰۰ ساله ساخته است. گردشگران برای دوری از محیط پرسروصدای شهر خود و نیز کسب آرامش، به تاکایاما می آیند.

تاکایاما حال و هوای مکانی روستایی دارد که بیشتر شبیه به یک شهر قدیمی است. از جمله مکان‌های‌ دیدنی این شهر میتوان به «کوه نوریکورا»، «روستای هیدا میزوکو»، «موزه‌ی تاکایاما شی کیودو کان»، «معبد هیدا کوکوبونجی» و «معبد توشوگو» اشاره کرد.

نارا ژاپن

نارا مرکز استان نارا واقع در ناحیه کانسای ژاپن است. جمعیت این شهر ۳۶۸,۶۳۶ نفر و مساحت آن ۲۷۶٫۸۴ کیلومتر مربع است. این شهر زمانی، طی سال‌های‌ ۷۱۰ تا ۷۹۴ میلادی، پایتخت ژاپن بود.

مکان‌های‌ یادبود نارای باستان، متشکل از ۸ معبد، مخروبه و زیارتگاه است که عبارت هستند از: سایدای جی، تودای جی، گانگو جی، توشودای جی، کاسوگا، کوفوکو جی، یاکوشی جی و کاخ هیجو. همچنین جنگل باستانی کاسوگایامای شهر نارا در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است. معابد، کاخ سلطنتی و پارک‌های‌ این شهر، نزد گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار است.

از دیگر جاذبه‌های‌ گردشگری نارا می توان به وجود گوزن دراین شهر اشاره کرد که به اعتقاد مردم، موجوداتی بهشتی و نیز حافظ شهر و کشور هستند. گوزن‌ها در سطح شهر و «پارک نارا» به گشت و گذار می پردازند.

کیوتو ژاپن

کیوتو دربخش مرکزی جزیره‌ی هونشوی ژاپن قرار گرفته است. کیوتو به مدت ۱۰۰۰ سال، پایتخت ژاپن بوده است اما اکنون تنها مرکز استان کیوتو است. جمعیت این شهر ۱٫۵ میلیون نفر و مساحت آن نیز ۱,۴۷۴,۵۷۰ کیلومتر مربع است.

کیوتو با عنوان «پایتخت هزار ساله» نیز شناخته می شود. کیوتو با در اختیار داشتن ۴۰۰ زیارتگاه مذهبی و ۱۶۰۰ معبد، کاخ و بناهای تاریخی متعدد، از جمله حفاظت شده‌ ترین شهر های ژاپن در تمام ادوار این کشور به شمار میرود. عده ای از معابد مشهور این شهر عبارت هستند از:

کیومیزو که معبدی چوبی دارای ستون و واقع در دامنه‌ی کوه است؛ کینکاکو جی که یک معبد سلطنتی طلایی است؛ گینکاکو جی که یک معبد سلطنتی نقره‌ای است و ریوآن که یک باغ سنگی است.

عده ای از مکان‌های‌ شهر کیوتو در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند. این شهر همچنین برای برگزاری جشنواره‌ی گیون ماتسوری در جولای، از شهرت بالایی برخوردار است.

شهرهای دیدنی ژاپن

توکیو ژاپن

توکیو، پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر ژاپن است. طبق معمول از توکیو با عنوان شهر معمولی یاد می شود؛ اما توکیو یک کلان‌شهر با ویژگی‌های‌ بسیار منحصربه‌فرد و خاص است. جمعیت این شهر ۳۷٫۸ میلیون نفر و مساحت آن ۲,۱۸۷ کیلومتر مربع است. معماری توکیو، بدلیل وقوع زمین لرزه‌های‌ گاه و بی‌گاه، ترکیبی از سبک معاصر و نوین است.

گردشگری در ژاپن ؛ معماری توکیو به نحوی طراحی شده که ۳۶ درصد از زمین‌های‌ آنرا پارک‌های‌ ملی تشکیل می دهند. عده ای از پارک‌های‌ مشهور توکیو عبارت هستند از: فوجی هاکون ایزو، اوگاساوارا و چی‌چی‌بو تاما کای. ترکیبی از بهترین رستوران‌ها، کافه‌ها، معابد و مکان‌های‌ دیدنی در توکیو وجوددارد که این شهر رابه مکانی ایده‌آل برای گردشگران تبدیل می کند.

با این وجود جاذبه‌های‌ طبیعی فراوانی دراین کشور پیدا میشود که نمونه‌ی آنرا در کمتر جایی می توان مشاهده کرد. دراین پست به ده شگفتی طبیعی ژاپن می پردازیم.

آنسن «Onsen»

چشمه‌ها‌ی آب گرم یا آنسن گنجینه‌ها‌ی ملی هستند که در سرتاسر ژاپن پراکنده شده‌اند. این چشمه‌های‌ آب گرم در بین مردم ژاپن از جایگاه والایی برخوردارند و به بخشی جداسازی ناپذیر از فرهنگ آن‌ها تبدیل شده‌اند.

سایت تالاب : چشمه‌ها هم به صورت داخلی و هم فضای باز قابل استفاده هستند، به گونه‌ای که حتی حیواناتی مانند میمون‌ها هم می توانند از حمام کردن در آن‌ها لذت ببرند! هرکدام از این آنسن‌ها ممکن است متشکل از چند حمام مجزا باشند که نوع موادمعدنی انها باهم متفاوت است. به هرحال آنسن‌ها امروزه بخشی از ویژگی توریستی کشور ژاپن به شمار می روند.

کوه آساهی «Mount Asahi» ژاپن

کوه آساهی با ۲,۲۹۰ متر ارتفاع، بلندترین کوهستان جزیره‌ی هوکایدو است. با این وجود بالا رفتن ازآن ساده است و در بین کوهنوردان، بعنوان مقصدی تابستانی از محبوبیت زیادی برخوردار است.

زمستان‌ها نیز مقصدی رویایی در بین اسکی ‌بازان و اسنوبوردسواران است. اگر به این ناحیه سفر کردید، می توانید درروستای Asahidake Onsen واقع در شیب‌های‌ کوهستان، اتاق اجاره کنید.

حتما بخوانید:55 نکته مهم درباره ژاپن | دانستنی های جالب مردم ژاپن

آبشار شیرایتو «Shiraito Falls»

شیرایتو بعنوان یکی از زیباترین آبشارهای ژاپن شناخته میشود. این آبشار سحرانگیز در نزدیکی کوه مشهور فوجی و پنج دریاچه‌ی فوجی قرار دارد. این آبشار بعنوان یکی از مقدسات فرقه‌ی فوجی از احترام برخوردار بودو درسال۲۰۱۳ بعنوان بخشی از جاذبه‌های‌ فرهنگی فوجی‌سان «Fujisan» به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.

آبشار شیرایتو با حداکثر ۲۰ متر ارتفاع و پهنای۲۰۰ متری‌اش یکی از زیباترین جاذبه‌های‌ تمام ژاپن به شمار میرود که در سفر به این کشور حتماً باید ببینید.

مکان های بسیار دیدنی و زیبای ژاپن

جزایر کراما «Kerama Islands» ژاپن

کراما مجموعه‌ای از ۲۲ جزیره در نزدیکی اکیناوا است که بهشتی شگفت انگیز برای تعطیلات به شمار می رود. از این ۲۲ جزیره تنها ۴ جزیره به صورت مسکونی در آمده است، بنابر این فضای زیادی برای سفر های ماجراجویی و گشت و گذار در طبیعت دست نخورده وجوددارد.

سواحلی عالی و حیات دریایی متنوع از جمله مهم ترین جاذبه‌های‌ این مجموعه جزایر به شمار می روند که گردشگران را شیفته‌ی خود میکند. اگر دوست دارید نهنگ گوژپشت را از نزدیک تماشا کنید باید فصل زمستان را برای سفر به کرما برگزینید.

کوه یوشینو «Mt. Yoshino» ژاپن

کوه یوشینو که زمانی یک مکان زیارتی بود، یکی از جاذبه‌های‌ ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو به شمار میرود. این کوه پوشیده از جنگل‌های‌ انبوه است که در بهار و پاییز هارمونی رنگ در جای جای آن موج می زند.

خوشبختانه چندین مسیر پیاده‌روی وجوددارد که می توان تجربه‌ای هیجان انگیز رابا پیمودن آن‌ها برای خودتان رقم بزنید. ارتفاع این کوه ۳۵۰ متر است.

مکان های دیدنی و گردشگری شگفت انگیز ژاپن که حتما باید دید.

گروه گردشگری تالابتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ