آموزش درست کردن 2 مدل کاردستی زیبا برای عید نوروز


برای درست کردن کاردستی عید نوروز با استفاده از کاغذ رنگی، چسب و قیچی ایده‌های زیادی می‌توانید بدهید. در این آموزش یاد می‌گیرید که چطور با این وسایل سبزه، پروانه و گل‌های لاله زیبا درست کنید.

تبليغ

نزدیک به عید نوروز که می‌شود در خانه همه ایرانی‌ها شوق و ذوق خاصی به وجود می‌آید. در این بین بچه‌ها هم هیجان جدیدی را تجربه می‌کنند و دوست دارند برای عید نوروز و سفره هفت سین کاری کرده باشند. امسال با کمک ستاره می‌توانید کاردستی عید نوروز جذاب‌تر و زیبا‌تری درست کنید، در این آموزش با ما همراه شوید.

آموزش درست کردن کاردستی نوروز مدل سبزه و پروانه

وسایل مورد نیاز

قیچی معمولی قیچی چند لایه (مثل قیچی که برای خرد کردن سبزیجات استفاده می‌شود) پانچ کاغذی به شکل پروانه یا شابلون پروانه‌ای کاغذ رنگی در رنگ‌های زرد، نارنجی و کرمی چسب حرارتی چسب چوب منگنه مقوا سیاه، سفید و سبز لوله پلاستیکی با ارتفاع دو سانتی متر میله پلاستیکی سفید

روش درست کردن کاردستی سبزه و پروانه

۱- با شابلون پروانه یا پانچ پروانه‌ای و مقوا سیاه چند پروانه کوچک درست کنید. همچنین کاغذ‌های رنگی زرد، نارنجی و کرمی را به شکل مربع‌های کوچک خرد کنید.


۲- چسب چوب را با کمی آب رقیق کنید و روی مقوا سفید بمالید، مربع‌های کوچک رنگی را روی مقوا کنار هم بچسبانید و یک بافت رنگارنگ درست کنید. روی کاغذ هم کمی چسب چوب بمالید و پروانه‌های سیاه را روی آن بگذارید. صبر کنید تا چسب و کاغذ و پروانه‌ها خوب خشک شوند.


۳- مقوای سبز را به اندازه یک مستطیل برش دهید، سپس مانند تصویر با قیچی چند لایه آن را تا نصفه قیچی کنید.


۴- در پشت مقوای سبز با منگنه چندین نی پلاستیکی وصل کنید. این نی‌ها به عنوان پایه برای پروانه‌ها در نظر گرفته می‌شود.


۵- بعد از خشک شدن پروانه روی کاغذ و مقوا، دور پروانه را برش دهید تا پروانه‌هایی زیبا با بال‌های رنگی داشته باشید. بعد به آرامی مقوای سبز را لوله کنید، سپس با چسب حرارتی روی هر نی دو پروانه بچسبانید. در نهایت یکی از پروانه‌ها را نیز روی سبزه قرار دهید.


۶- پایه سبزه را با کاغذ رنگی‌هایی که به شکل مربع آماده کرده بودید، تزیین کنید و یک پروانه روی آن بچسبانید. کاردستی عید نوروز شما آماده است.

همچنین بخوانید: کاردستی با نمد؛ آموزش ساخت ۴ کاردستی زیبا و جدید

درست کردن کاردستی عید نوروز مدل گل لاله

وسایل مورد نیاز برای درست کردن گل لاله کاغذی

کاغذ رنگی‌های قرمز، زرد و سبز مداد چسب ماتیکی قیچی مقوای A4 آبی رنگ

روش درست کردن کاردستی گل لاله کاغذی

۱- روی کاغذ رنگی قرمز و زرد، چند گل لاله ساده مانند تصویر زیر بکشید، با هر شش الگوی گل لاله می‌توانید یک گل درست کنید. برای این کار الگو‌های گل را با قیچی برش دهید و هر الگو گل را از وسط تا بزنید.


۲- یک طرف گل‌های تا شده را مانند تصویر چسب زده و به گل دیگر وصل کنید. سپس نیمه دیگر را چسب بزنید و با گل بعدی به هم بچسبانید و یک گل لاله سه بعدی درست کنید.


۳- گل‌های لاله خود را روی مقوای آبی رنگ بچسبانید. دقت کنید که گل‌ها را در ارتفاع متفاوت بچسبانید. با مقوای سبز چند نوار باریک درست کنید و زیر هر گل یک ساقه بگذارید.


۴- در این مرحله اضافه ساقه‌ها را از ادامه مقوا با قیچی ببرید و سپس با مقوا سبز چند برگ درست کنید. برگ‌ها را مانند تصویر روی ساقه هر گل بچسبانید.


اکنون کاردستی عید نوروز مدل گل‌های لاله شما آماده است.

همچنین بخوانید: آموزش درست کردن ۲ مدل کاردستی با فوم

گروه خانه داری ستارهتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ