تاثیر نوسانات شدید دمای هوا بر قلب


به گزارش بهداشت نیوز، انتظار می رود که گرمایش زمین موجب بروز رویدادهای شدید آب و هوایی شود که به نوبه خود نوسانات روز به روز شدیدی در دمای هوای ایجاد می کند.این مطالعه که توسط محققان دانشگاه میشیگان آمریکا انجام شد نشان می دهد که بروز...

به گزارش بهداشت نیوز، انتظار می رود که گرمایش زمین موجب بروز رویدادهای شدید آب و هوایی شود که به نوبه خود نوسانات روز به روز شدیدی در دمای هوای ایجاد می کند.این مطالعه که توسط محققان دانشگاه میشیگان آمریکا انجام شد نشان می دهد که بروز چنین نوسانات می تواند بالقوه موجب بروز تعداد زیادی حمله قلبی شود و در آینده سلامت قلب و عروق مردم جهان را تحت تاثیر قرار دهد.


هم اکنون بسیاری از اثرات مضر تغییر آب و هوا بر سلامتی به خوبی مشخص شده است؛ این اثرات از وخیم تر شدن آلرژی های فصلی و گسترش بیماری های عفونی تا اثر مرگبار موج های گرما، سیل و خشکسالی متفاوتند.


مدارک موجود همچنین نشان می دهند که تغییر اوضاع اقلیمی با بروز مشکلات قلبی ارتباط دارد؛ این مشکلات می تواند ناشی از اثرات خطرناک آلودگی هوا از جمله آلودگی ناشی از آتش سوزی جنگل ها تا بروز استرس باشد که خود یک عامل شناخته شده برای ابتلا به بیماری قلبی است.


محققان دانشگاه میشیگان که یافته های مطالعه خود را در نشست کالج قلب و عروق آمریکا ارائه دادند، متذکر شدند که مدارک علمی زیادی در خصوص اثرات مضر دمای هوای بیرون از خانه از جمله رطوبت شدید، گرما و سرمای شدید بر میزان بروز حملات قلبی وجود دارد و در این میان بیشترین میزان حملات قلبی ناشی از آب و هوای به شدت سرد است.


پیش از این محور توجه بیشتر مطالعات بر دمای کلی روزانه هوا تمرکز داشت اما این مطالعه جدید از جمله اولین مطالعه هایی است که رابطه میان بروز حملات قلبی و نوسانات ناگهانی دمای هوا را نشان می دهد.

منبع: ایرنا

تبليغ
تبليغ