پیشنهاد هیجان انگیز !!!!!!!!!!!!

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکس


حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکس  جنگل آمازون در قاره ایالات امریکا قرار دارد که بسیار بزرگ هست و انبوه جنگل ها در آن قرار دارند به گونه ای که هنوز تمام قسمت های آن توسط انسان ها بدون دیدن باقیمانده هست. جنگل آمازون بزرگ ترین جنگل زمین هست که 13 کیلومتر مربع وسعت داشته و بخش هایی از نه کشور: برزیل, بولیوی, کلمبیا,...

تبليغ

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکس

جنگل آمازون در قاره ایالات امریکا قرار دارد که بسیار بزرگ هست و انبوه جنگل ها در آن قرار دارند به گونه ای که هنوز تمام قسمت های آن توسط انسان ها بدون دیدن باقیمانده هست. جنگل آمازون بزرگ ترین جنگل زمین هست که 13 کیلومتر مربع وسعت داشته و بخش هایی از نه کشور: برزیل, بولیوی, کلمبیا, اکوادور, گویان, گویان فرانسه, پرو, سورینام و ونزوئلا را دربرمی گیرد.

دانشمندان تخمین میزنند که این جنگل بیش از دو و نیم میلیون گونه حشره و بیش از چهل هزارگونه درخت و گیاه, 1500 نوع پرنده و بیش از دو هزار نوع ماهی دارد. آمازون اضافه بر گیاه و جانور دارای قبایل بومی و مردمی هست که در مناطق دورافتاده زندگی می کنند و هرگز کسی را جز افراد قبیله خودشان ندیده اند. برخی از این مردم بومی آدمخوار میباشند و هر کاشفی به آن‌ها نزدیک می شود را میکشند و میخورند.

آفتاب کمی میتواند از میان انبوه برگ و درختان این جنگل عبور کند. زمین جنگل آن قدر تاریک هست که حتی در طول روز هم باید با چراغ دستی در آن راه بروید تا بتوانید مشاهده نمایید. حیوانات بسیاری مثل میمون و مار از درختان بالا می روند تا به نور خورشید رسیده و گرم شوند و سپس برای پیدا کردن غذا روی زمین می آیند. جنگل آمازون مکان بسیار جالبی پر از چیزهای اعجاب انگیز هست که به برخی از آن‌ها اشاره می کنیم:

قبایل بومی

بیش از ده قبیله از گروه‌های کوچک انسانی در بخش‌های دورافتاده جنگل آمازون زندگی میکنند. برخی از آن‌ها نسبت به غریبه‌ها و کاشفانی که به مناطق زندگی آن‌ها سفر میکنند مهربان و کنجکاو میباشند. آن‌ها چیزهایی که دارند مثل پوست حیوانات, تیر و کمان‌های دست ساز را با وسایل کاربردی کاشفان مثل کارد و ظروف پخت و پز مبادله میکنند.

قبایل دیگر بسیار وحشی و خطرناک میباشند. شمار زیادی از کاشفان در ماجراجویی‌های خود مفقود الاثر شدند و هرگز پیدا نشدند. هیچکس نمی داند چه اتفاقی برای آن‌ها افتاده هست. بدبختانه افرادی که به مناطقی از آمازون که پر از بومی‌های خطرناک هست سفر می کنند حتی نمی دانند که مورد تعقیب قرار گرفته اند تا این که به آن‌ها حمله می شود. این بومی‌ها شکارچیان ماهری میباشند که به آرامی حرکت می کنند.

آدمخوار‌ها

به گزارش سی ان ان در سال ۲۰۰۹ اعضای قبیله کولینا در برزیل مرد جوانی را در جنگل به دام انداخته, کشته, سلاخی کرده و خورده اند. این قربانی تنها ۱۹ سال داشته هست. این منطقه جنگلی در غرب برزیل و در مرز پرو قرار دارد. قبیله کولینا هنگام مبادله وسایلی که نیاز دارند گاهی با مردم روستای انویرا مواجه می شوند.

آن‌ها مدت کوتاهی به روستا می آیند و سپس به جنگل برمی گردند. پلیس وقتی درمورد این کشتار فهمید که مردان قبیله برای ساکنان روستای دیگری درمورد خوردن اندام‌های یک مرد جوان گفتگو میکردند. خانواده این پسرجوان به محل زندگی قبیله کولینا در جنگل رفتند. آن‌ها از دیدن بدن تکه تکه شده و جمجمه او که از یک درخت آویزان بود وحشت زده شدند. قانون برزیل به پلیس اجازه نمی‌دهد وارد زمین‌های بومی شود بنابراین هیچکس در این قتل توقیف نشد.

بومی‌ها چوب برهای غیرقانونی را توقیف می کنند

مناطق وسیع جنگل‌های آمازون با آتش سوزی و جنگل زدایی‌های بی شماری که با هدف ایجاد زمین برای کشتزار انجام میشود ویران شده هست. بااین حال, برخی قسمت‌های زمین توسط مردم بومی حفاظت میشود. این زمین‌ها مستقل میباشند و قوانین هیچ کشوری در آن‌ها اعمال نمیشود.

برخی چوب بر‌ها وارد این مناطق جنگلی می شوند تا درختانی که غیرقانونی بریده اند را بدزدند. اما اگر توسط مردم بومی بازداشت شوند به دشوار بزرگی افتاده اند. بومی‌ها آن‌ها را شکنجه می کنند یا حتی میکشند. در این تصویر, مرد جوانی را می بینید که توسط آن‌ها بازداشت شده هست. بومی‌ها این تصویر را انداخته و منتشر کرده اند تا دیگران را از سرنوشتشان مطلع کنند که اگر تلاش کنند وارد زمین‌های حفاظت شده آن‌ها شوند حماقت بزرگی کرده اند

توپ‌های جنگلی

این سنگ‌ها یک راز حقیقی میباشند. صد‌ها سنگ این چنینی در جنگل‌های آمازون وجود دارد. آن‌ها مربوط به دوران ماقبل تاریخ میباشند. باستان شناسان نتوانسته اند بفهمند که آن‌ها چرا و چگونه ساخته شده اند. این گوی‌ها حفاظت میشوند. برخی از این سنگ‌ها بش از ۲.۵ متر قطر دارند. سنگ‌ها از منابعی تشکیل شده اند

که بسیار دورتر از محل پیدا شدن آن‌ها قرار دارند. این یعنی انسان‌های آغاز که تصور میشود تنها ابزارهای بسیار ابتدایی داشته اند این سنگ‌های کروی کامل را ساخته اند. آن‌ها را کیلومتر‌ها هل داده اند, از تپه‌ها بالا برده اند, از رودخانه‌ها و جنگل‌های انبوه قبل اند و به این نقطه رسانده اند.

برخی معتقدند این سنگ‌ها با اهداف مذهبی ساخته شده اند, با این حال هیچ شاهد حقیقی وجود ندارد که این ادعا را تایید کند. منشا و هدف آن‌ها یک راز باقیمانده تا زمانی که کسی چیزی در اسناد باستان شناسی پیدا کند که آن را توضیح دهد.

ماهی‌ها نمی توانند در رودخانه جوشان شنا کنند

در مرکز جنگل‌های آمازون پرو, رودخانه‌ای وجود دارد که آبش آن قدر داغ هست که هرچیزی که اتفاقی داخلش بیفتد را میکشد. دمای این رودخانه به بیش از ۹۳ درجه سانتیگراد میرسد. همۀ وقت} روی این رود بخار آب جوش جریان دارد. هیچکس علت آن را نمی داند. برخی معتقدند که یک شرکت معدنی موجب گسستگی

ساختار‌ها زمین گرمایی زیرزمینی شده و گازهای داغی را از اعماق زمین وارد این رودخانه میکند. مردم محلی فکر میکنند که این رودخانه انرژی معنوی دارد. مردم بومی آمازون برای نیایش و آوازخوانی در اطراف آن جمع میشوند و بازدیدکنندگان هم به آن‌ها ملحق میشوند. فقط باید مراقب باشند داخل آب نیفتند تا تبدیل به سوپ لذیذ آدمخواران نشوند.

جنگ‌های قبیله‌ای

در برخی قسمت‌های جنگل آمازون, جنگ‌های طولانی بین قبایل جریان دارد. آن‌ها مدام به هم حمله میکنند, مردان حریف یکدیگر را میکشند و زنان جوان را به اسارت میگیرند. این جنگ‌ها بدون اخطار آغاز میشوند و خشونت آن‌ها غیر قابل یقین هست. آن‌ها از سلاح‌های ابتدایی, اما کشنده بهره گیری میکنند.

به علت احتمال حمله, شمار زیادی از قبایل چادرنشین میباشند. آن‌ها مجبورند مدام به قسمت‌های گوناگون جنگل مهاجرت کنن تا از دشمنانشان دور بمانند. این جنگ‌ها جمعیت قبایل را محدود نگه می‌دارد و مانع رونق آن‌ها می شود.

ماری که بیش از ۹ متر طول دارد

در سال ۱۹۲۲ یک کشیش کاتولیک به نام پدر ویکتور هینز به رودخانه آمازون در بخش دورافتاده‌ای از برزیل در منطقه پارا رفته بود. او گزارش داد که ماری دیده که بیش از ۲.۵ متر طول داشته هست. هفت سال بعد وقتی کشیش باز به همان منطقه رفت مجدد مار را دید. دومین بار مار در آب شنا میکرد و چشمانش آن قدر بزرگ بود

که ابتدا آن‌ها را با چراغ‌های قایق اشتباه گرفت. مارهای بوآ که ۳ تا ۹ متر طول دارند در جنگل‌های آمازون عادی هست. گرچه مارهای بزرگتری هم وجود دارند.

آمازونی‌های آدم ندیده

به گزارش پارس ناز شمار زیادی از مردم قبایل بومی در مناطقی زندگی می کنند که هیچ ارتباطی با بقیه دنیا ندارند. زندگی آن‌ها بر زمینه رابطه با طبیعت هست که مردم دنیای نوین احتمالا هرگز آن را درک نمی کنند. آمازون منطقه‌ای غنی و هم چنین «شش‌های زمین» هست. همۀ درختان و گیاهان اکسیژن تولید کرده و هوا را از کربن دی اکسید

که منبع تغییرات آب و هوایی هست پاک می کنند. این یکی از دلایل اصلی نیاز به نجات جنگل‌های آمازون هست. شمار زیادی از داروهای خوب از گیاهان و منابع این جنگل کشف شده اند. برای نمونه, آسپیرین که متعارف‌ترین داروی مسکن دنیا هست از یک ماده شیمیایی ساخته میشود که از پوست درخت استخراج میشود.

هزاران داروی خوب بالقوه وجود دارند که هنوز کشف نشده اند. تنها یک درصد از گونه‌های گیاهی و درختان کاملا لیست و ارزیابی شده اند. درصد کمی از آن‌ها از نظر خاصیت درمانی مورد آزمایش قرار گرفته اند. آمازون واقعا یکی از گنجینه‌های دنیا هست که همه ی باید قدرش را بدانیم

سر سنگی باستانی کنده کاری شده

این سر حکاکی شده در دهه ۱۹۵۰ در بخشی از آمازون کشف شد که با داشتن سرهای سنگی بزرگ سرشناس هست. این یکی منحصر به فرد هست, زیرا خصوصیت‌های صورت آن شباهتی به مردم بومی ندارد. یک باستان شناس در یک فیلم مستند سال ۲۰۱۲ متوجه شد که این سر نشان دهنده هیچ یک از فرهنگ‌های پیش از تاریخی نیست

که هنگام تولید سر وجود داشته اند. در عوض, خصوصیت‌های صورت شبیه قفقازی هاست که جای تعجب دارد, زیرا هیچ ارتباطی بین مردم بومی و سفید پوست‌ها ممکن نبوده هست. برخی معتقدند که سفیدپوستی که در این سنگ نمایش داده شده یک بازدیدکننده فرازمینی بوده به مردم بومی کمک کرده

با تکنولوژی مورد نیاز برای استخراج سنگ و کنده کاری سر و انتقال آن از معدن به جنگ آشنا شوند. دیدنی هست که نگاه این سر رو به آسمان هست. شورشیان این سر را ویران کرده اند, با این حال ممکن هست سرهای دیگری هم وجود داشته باشد که نیاکان همین قبایل آن‌ها را ساخته اند.

دام عنکبوت

یک عنکبوت کوچک شگفت انگیز در جنگل آمازون وجود دارد که هنوز نام ندارد. این عنکبوت توانایی دفاعی منحصر به فردی دارد که می تواند طعمه‌ای بسازد که بسیار بزرگ‌تر از خودش هست و آن را در بین تارهای خود قرار میدهد تا شکارچیان را بترساند. این عنکبوت برای تولید مجسمه طعمه عنکبوت که بسیار حقیقی به نظر میرسد,

از قسمت هایی از تارش, آلودگی هایی که در این قسمت جمع شده اند, قسمت هایی از حشرات و مو های ریخته خود بهره گیری میکند. این طعمه برای سایر حشرات جنگل وحشتناک هست. این تنها گونه شناخته شده عنکبوت هست که از این طریق بهره گیری میکند و احتمالا عنکبوت جدیدی هست که جدیداً کشف شده هست.

عنکبوتی که اندازه توپ بسکتبال هست

اگر عنکبوت قبلی به اندازه کافی برایتان دیدنی نبود عنکبوت حقیقی دیگری را به شما معرفی میکنیم که به اندازه یک توپ بسکتبال هست. رتیل هایی در جنگل آمازون ونزوئلا وجود دارند که بسیار بزرگ میباشند. بومیان ادعا می کنند عنکبوت هایی را در این منطقه دیده اند که وقتی روی پاهای عقب خود بلند میشوند به اندازه انسان میباشند.

حکایت هایی درمورد سگ هایی وجود دارد که توسط این عنکبوت‌ها شکار و خورده شده اند. حکایت دیگر درمورد بچه‌ای میگوید که توسط یک عنکبوت غول جسد برده شده هست. در سال ۲۰۰۸ گروهی از کاشفان به دنبال پیدا کردن چنین عنکبوت هایی به آمازون رفتند و توانستند عنکبوتی به اندازه یک توپ بسکتبال پیدا کنند, اما نتوانستند عنکبوتی به اندازه انسان پیدا کنند. با این حال به این معنی نیست که چنین عنکبوتی وجود ندارد.

بومیان قد بلند و سفید پوست

یکی دیگر از شواهد رابطه سفیدپوستان با قبایل بومی آمازون این تصویر هست که مردم سفید پوست و قدبلندی از آمازون را نشان میدهد. رئیس این قبیله بیش از ۲.۱ متر قد دارد و زنان هم کاملا قدبلند میباشند. آن‌ها آدمخوار میباشند. این قبیله نخستین بار در قرن هجدهم توسط کاشف اسپانیایی کشف شد.

او در سال ۱۵۴۲ درمورد برخوردش با این قبیله نوشت و توصیف کرد که آن‌ها بسیار بلند قد و سفید پوست میباشند و چشمان آبی و مو های بلوند دارند. آن‌ها بومی هایی با ظاهر اروپایی بودند که در منطقه بسیار دور افتاده‌ای از جنگل آمازون زندگی میکردند. آخرین مواجهه ثبت شده توسط الکساندر همیلتون رایس در سال ۱۹۲۵ بود که این تصویر هم گرفته شد. ممکن هست نوادگان تصویر بالا هنوز هم زنده باشند.

ماریکوکسی «Maricoxi»

ماریکوکسی آمریکای جنوبی شبیه پاگنده‌های آمریکای شمالی هست. ماریکوکسی‌ها شبه انسان‌های بزرگ و شبیه میمونی میباشند که می توانند ۳.۶ متر رشد کنند. آن‌ها مثل انسان‌های آغاز زندگی می کنند. با بهره گیری از تیر و کمان شکار می کنند و دهکده‌های کوچک می‌سازند.

کاشف بریتانیایی سرشناس, کلنل پرسی اچ. فاوست «Colonel Percy H. Fawcett» آن‌ها را در سال ۱۹۱۴ کشف کرد. کلنل آن‌ها را بسیار مو دار توصیف کرد که تنها با خرخر کردن گفتگو می کنند و وقتی به دهکده آن‌ها نزدیک شوید مثل دشمن با شما برخورد میکنند. کلنل همراه با تیمش مجدد در سال ۱۹۲۵ به آن منطقه بازگشت

و به دنبال شهر گمشده‌ای گشت که شایعه شده بود در جنگل وجود دارد. او و کل تیمش مفقود الاثر شدند. هیچکس نمیداند چه اتفاقی برای آن‌ها افتاده هست. احتمالاً توسط ماریکوکسی‌ها کشته شده باشند.

مپینگواری «Mapinguari»

این جانور با مو های قرمز قهوه‌ای و چنگال‌های تیز خود بسیار وحشتناک به نظر میرسد. وقتی روی پاهای عقب خود می ایستد بیش از ۱.۸ متر قد دارد. با این حال, گوشتخوار نیست. این جانور گیاهخوار هست و قسمت‌های داخلی و نرم درختان را با بهره گیری از پنجه‌های خود میخورد. این جانور معمولاً

در جنگل‌های آمازون بولیوی و برزیل دیده می شود. او شب‌ها به دنبال علوفه بعنوان غذا میگردد و تا جاییکه ممکن هست از آدم‌ها دوری میکند. به همین علت به ندرت دیده می شود. اگر آن را در جنگل مشاهده نمایید با صدای بلند و جیغ مثل خود کوشش میکند شما را بترساند. این جانور چنان بوی بدی دارد

که به قول مردم بومی باعث میشود موقعیت خود را گم کنید. این جانور از آب دوری می کند و دوست دارد گله وحشی پکاری‌ها را همراهی کند که پستانداران کوچکی شبیه خوک میباشند.

شهر غول‌ها

این شهر گمشده در سال ۲۰۱۲ در جنگل‌های آمازون اکوادور کشف شد. نقطه مرکزی شهر یک هرم عظیم هست که ۷۸ متر بلندی دارد. از آنجا که همه ی چیز در این شهر در مقیاس بزرگی وجود دارد نام آن را شهر غول‌ها گذاشته اند. نه تنها ابعاد ساختمان ها, بلکه اندازه ابزارهای دستی هم بسیار بزرگ هست.

این ابزار‌ها آن‌قدر بزرگ بودند که غیرممکن هست یک انسان معمولی قادر به بهره گیری از آن‌ها بوده باشد. اضافه بر این, سنگ هایی که برای تولید شهر بهره گیری شده اند بسیار عظیم و فاصله معدنی که از آن استخراج شده اند بسیار دور بوده هست. محققانی که این سایت را مطالعه کرده اند اعتقاد دارند

به گزارش پارس ناز افرادی که این شهر را ساخته اند بین ۳. ۶ تا ۴. ۸ متر بوده اند. هم چنین انواع خاصی از تکنولوژی را داشته اند که به آن‌ها اجازه می‌داده سنگ‌ها را از چنین فاصله‌ای بیاورند و با توجه لیزر برش دهند. باستان شناسان می گویند درست مثل راز اهرام مصر باستان که هیچ تکنولوژی شناخته شده‌ای وجود نداشته که در آن زمان به چنین شهری دست یابند.

حقایقی درمورد جنگل های آمازون،درمورد قبایل مردم در آمازون،آدم خوارهای جنگل های آمازونتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ